Jump to content

Recommended Posts

Bok ekipa, osim što imam problem sa varijabilnom koju još nisam promjenio (zvrnda neke pute kad se auto upali i ugasi se).. imam problem i sa samim paljenjem. Znači stisnem gumb i na par stotinki zaverga i prekine, stisnem drugi put pa upali, a neke pute se desi i da po nekoliko puta ne upali, a desilo se i da po više od pola sata nije gumb davao nikakve znakove života. Za eliminirati pokretač kao problem mehaničar mi je izveo žicu do akumulatora preko koje auto u takvim situacijama upali. Probao sam koristit obe kartice ali je isto. Dali može biti problem u čitaču ili nečem drugom?

Nadam se da varijabilna i njezin čudan zvuk nema veze sa tim paljenjem..

Link to comment
Share on other sites

Gumb ne hvata kad stisnes samo ili i kad ga drzis?

Bilo je problema i sa gumbom samim, samo koliko znam puno rjede nego sa citacem.

Ima tu par ljudi koji su doktorirali taj sistem. Kod mene je bio citac i to sam slozio i opisao ovdje.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

U čitaču ima dva mikroprekidača i dve poluge koje ih pritiskaju. Jedna služi da registruje prisustvo kartice, druga je za paljenje automobila.
Ovde je otišla ta za prisustvo kartice, rekao bih po simptomima, isto se rešavaju tako da bilo koji tutorijal može da posluži za popravku čitača

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Popravljao sam si i ja već čitač na laguni i ljepio drugu tu plastikicu unutra što je ta poluga. Ali tu na meganu je isto dali samo stisnem gumb ili ga i držim. Dali svejedno može biti problem u toj za paljenje?

Najčudnije je to što prekine verglanje nakon što je ono već započeto ako me kužite

Link to comment
Share on other sites

Tako meni bilo na espasu, ubacim karticu, upali se kontakt, stisnem dugme zavergla na sekundu i stane, kao da sam izvadio karticu.
Probaj da je pomeraš u čitaču ili kad zeza, da pritisneš karticu na jednu stranu

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, mata73 said:

Što se dešava kad stisneš gumb za palenje i držiš stisnut?

Isto se zna desit, znači zavergla na sekund i stane. Neovisno dali ga držim stisnutog ili ga samo stisnem.

Onda probam opet pa upali, a neke pute ni ne zavergla, znači stisnem ga i držim i vadim karticu pa stavljam opet sve mrtvo (kontakt i to funkcionira sve, zaključavanje i otključavanje volana to sve odradi)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Probat ću ovaj vikend. Koliko se sjećam mislim da u leru isto ne pali ako nije pritisnuto kvačilo.

Link to comment
Share on other sites

na leru bi trebao paliti sa stisnutom kočnicom, kvačilo ne treba.

Btw, danas na Scenicu kartica odjednom teže ulazi u čitač, s lijeve strane viri nekakav zaslon koji pritišče karticu cijelom širinom (može se pogurati lijevo, ali se opet vraća) i ona nekako struže kad ulazi. Do sada je kartica ulazila izuzetno lako bez ikakvog otpora.

Što je normalno od to dvoje?

Link to comment
Share on other sites

Lagani ulazak je normalan. 

Ta neka plastika ispadne iz čitača i zeza.

Kod mene je funkcioniralo lagani pritisak ravnom kacavidom i onda se ta plastika vrati na mjesto.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na info, nigdje na netu nisam mogao naći taj problem. Pokušavao sam sinoc to pogurati ključem od kuće, ali se vraćalo natrag. Danas ću se ozbiljnije pozabaviti, pa ako treba i skinuti čitač pa naći rješenje za stolom

Link to comment
Share on other sites

Stvar pali s stisnutim kvačilom uvijek a s kočnicom samo u leru. U brzini i s kočnicom daš samo kontakt.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ma i ne moraš, pali uz kvačilo ako je njegov prekidač u redu. Čak se da i rastaviti pa kontakt spray i tako to

Link to comment
Share on other sites

Lagani ulazak je normalan. 

Ta neka plastika ispadne iz čitača i zeza.

Kod mene je funkcioniralo lagani pritisak ravnom kacavidom i onda se ta plastika vrati na mjesto.

Danas skinuo dio konzole u kojem je čitač kartice da riješim problem zapinjanja. Nakon vađenja čitača kartice vidio sam da nije u njemu problem već u prozirnom okviru na samoj rupi u konzoli, kojeg osvjetljuju dvije diode sa čitača kartice i koji onda raspopređuje svjetlost jednakomjerno oko ulaza kartice.

Par slika:

1. Položaj okvira s unutarnje strane konzole nakon što je izvađen čitač kartice, kao i mjesto puknuća. Puknuti dio se naginjao prema sredini rupe i za  njega je zapinjala kartica. Vadi se laganim odmicanjem vani ove plastike iznad broja 2

2. Izgled ulaza nakon skidanja okvira

3. Okvir skinut, prljav od prašine, sapun i stara četkica za zube s malo tople vode pa će biti kao nov 

4. Diode koje bacaju svjetlo na okvir

5. Nakon pranja puknuti dio se bolje vidi

6. Zaljepljeno trenutnim ljepilom uz malo sode bikarbone

 

 

 

 

A.thumb.jpg.f638d498cc558d359bf282fed8b9facc.jpg

B.thumb.jpg.29cd062cdf19700bfec14b6debb0a92a.jpg

C.thumb.jpg.2d6230c28731166e2e72e41480de7734.jpg

D.thumb.jpg.38c5c85e1be11571b10431c8a5bac0c1.jpg

E.thumb.jpg.1840945f0e0d2e92f1cf0c4272bcadb5.jpg

F.thumb.jpg.47d1a0fc513b1879ba041c2f57824b68.jpg

 

5869bfd27f2b0670a03c670451a751c0.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.