Jump to content

Ne rade led svjetla u tipkama za podizanje prozora


Alpina

Recommended Posts

Kad je auto kupljen nisu radile, ustanovili smo, led lampice u tipkama za rad prozora i onom stiku za upravljenje retrovizorima. I to na oba dva vrata ljevo i desno. Ledice rade kad dobiju struju znači struja je u prekidu na rasvjeti na oba dvoja vrata. Zna li netko gdje bi moglo doći do prekida?

Link to comment
Share on other sites

Možda u gumenim bužirima na ulazima kablova u vrata.

Rade li podizači prozora i upravljanje retrovizora ?

Link to comment
Share on other sites

On 11. 12. 2018. at 10:34, trigi said:

Možda u gumenim bužirima na ulazima kablova u vrata.

Rade li podizači prozora i upravljanje retrovizora ?

Da, radi podizanje prozora i upravljanje retrovizorima ali ledice ne. Dakle trebam pratiti žicu do kud mogu? A dali može te ledice zeznuti centralna elektronika da ona ne daje struju njima? Jer kad ih spojim na napajanje onda ledice rade a ne rade sada jer nema napajanja do njih.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene na scenicu kada zaključam child lock preko gumba pored ovih za prozore na mojim vratima, osim što se zadnja vrata ne mogu otvoriti iznutra i blokiraju prozori, prestanu svjetliti tipke u zadnjim vratima. Vjerojatno UCH komp upravlja time

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo kod mene ima logike, šta će svjetliti prekidač ako se ne može koristiti. Ujedno je i pokazatelj putniku pozadi zašto ne može otvarati prozor. Šteta što ne mogu blokirati i suvozački prozor. Kad operem auto i povezem nekog ovaj odmah ide prtljat, otvarat prozor i onda se isti zamaže od spuštanja podizanja dok je još vlažan :goni:

Link to comment
Share on other sites

Kužim te. Možda bi trebao do nekog vrhunskog električara da mi bar objasni princip rješavanja tih ledica a kad smo picajzle neko nebi ni gledao na to ali mi smo mi.

Eventualno čekat nekog tu na forumu da kaže kako je rješio te ledice kad ne dobivaju struju jer kod mene je to slučaj da ne dobivaju struju a one kao one rade čim im dam napona.

Link to comment
Share on other sites

Pažljivo rastaviš prekidače i sa donje strane zalemiš kontakte kao na fotografijama i ledice rade čim daš kontakt. Skinuo sam slike davno s nekog francuskog foruma. Provjereno funkcionira

p11205522.jpg

p11205672.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A kak ti kontakti puknu? Ili je to prebrikavanje nekakvo? Dali je razlog sto ledice prestanu svjetlit jer kontakti puknu? Dali nakon lemljenja proradi i svjetlo onog kotaca za regulaciju retrovizora?

Link to comment
Share on other sites

On 18. 12. 2018. at 9:58, Alpina said:

A kak ti kontakti puknu? Ili je to prebrikavanje nekakvo? Dali je razlog sto ledice prestanu svjetlit jer kontakti puknu? Dali nakon lemljenja proradi i svjetlo onog kotaca za regulaciju retrovizora?

Ništa ne pukne, tak se prebrika da dobiješ struju na ledice. Ti isti prekidači idu također na neke druge modele renaulta koji to imaju tvornički složeno na instalaciji tj. provučena je još jedna dodatna žica. Kotač za reg. retrovizora je posebno, ali mislim da on ni nema ledice ... 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.