Jump to content

Gubitak gasa u vožnji


dajmirenault

Recommended Posts

Ista stvar mi se događa na megiju, bio hladan ili topal...Najedanput izgubi gas, otpustim gas i ponovo stisnem i sve OK. 

Da li je onda taj prekidač problem?

Link to comment
Share on other sites

po meni je skoro pa sigurno...provjeri kao prvo dal ti stopovi rade stalno, npr dok si u leru, upali auto, pogledaj iza...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ruske said:

po meni je skoro pa sigurno...provjeri kao prvo dal ti stopovi rade stalno, npr dok si u leru, upali auto, pogledaj iza...

Izgorjela mi je lampica na tablici, večeras našpricao kontakt sprejom sutra budem promijenio...

Malo sam surfao, neki pripisuje problem potenciometru gasa, grafitni spojevi....https://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=12510.0

Ima netko sl. iskustva? 

DSC_0735-1.jpg

DSC_0740.jpg

Edited by stanislav
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stanislav said:

Izgorjela mi je lampica na tablici, večeras našpricao kontakt sprejom sutra budem promijenio...

Zašto ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, trigi said:

Zašto ?

Kontakti su mi izgledali kao da su malo oksidirali a rezervna žarulja u orginal renault setu izgorila ? pa zamjenu ostavljam za jutro, nakon nabavke iste u trgovini.

Edited by stanislav
Link to comment
Share on other sites

Izgorjela mi je lampica na tablici, večeras našpricao kontakt sprejom sutra budem promijenio...
Malo sam surfao, neki pripisuje problem potenciometru gasa, grafitni spojevi....https://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=12510.0
Ima netko sl. iskustva? 
DSC_0735-1.thumb.jpg.866ff941f36c71ca041c343402a6f8be.jpg
DSC_0740.thumb.jpg.61f3bbc664eb5b128139ea850b6bad7a.jpg
Taj sam :)

Drugačiji su simptomi, ovo kod će pre biti problem sa prekidačem. Potenciometar se lako proveri preko dijagnostike

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 01. 03. 2019. at 12:37, stanislav said:

Ista stvar mi se događa na megiju, bio hladan ili topal...Najedanput izgubi gas, otpustim gas i ponovo stisnem i sve OK. 

Da li je onda taj prekidač problem?

Meni na Scenicu, vozim se normalno s ugašenim svjetlima i kad ih uključim auto izgubi gas. Pustim gas, stisnem ponovno - nastavi dalje normalno.

Jedno vrijeme mi je čak svjetlila cijela kontrolna ploča kad bi stisnuo kočnicu (s ugašenim svijetlima), pa sam primjetio kad su mi uključena svjetla, lijevo štop svijetlo stalno svjetli. Zamjenio sam žarulju i od onda nije bilo greške prilikom pritiskanja kočnice. Sad mi opet lijevo štop svjetlo svjetli cijelo vrijeme dok su uključena svjetla. 

Link to comment
Share on other sites

masa momci... stalno upaljene lampe su giveaway

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni na megan 2 je isto otisao štop šalter i stalno su mi gorila svijetla kočnice ali auto nikad nije gubio gas.

Auto je išao normalno jedino je davalo.grešku electronic fault

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.