Jump to content

Projekti, zasto ih nema vise


cardak

Recommended Posts

30 minutes ago, GTT said:

Ima projekata hrpa samo nisu na forumu i javni.

a zašto? ja bih rado pogledao što se radi al ak je skriveno onda je samo sebi smisao.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, ivan.martinko said:

a zašto? ja bih rado pogledao što se radi al ak je skriveno onda je samo sebi smisao.

Znam sve i slažem se, izgleda da ljudi više ne vole kao u “počecima” interneta dijeliti sve sa svima, vjerojatno imaju i manjak vremena za objave i pisanja. Još kad se nađu oni koji takve projekte kritiziraju, volje nema. Ima puno toga u uskom krugu ljudi i na facebook privatnim grupama. Tamo se nađu npr. nevjerojatni ljudi i izuzetno rijetki dijelovi, u što sam se osobno uvjerio u zadnjih par mjeseci, jer započinjem i sam detaljno slaganje svog Clia. Nažalost, sa ovog foruma je većina članova koji su radili projekte otišla, jer je to postalo sve manje interesantno generalnoj populaciji na forumu. 

Edited by GTT
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, f7p said:

Bio je forum nekad drugaciji

@GTT je kriv za propast foruma jer ljudi ne vole da on dijeli svoju sreću s nama

  • Like 1
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Krule said:

@GTT je kriv za propast foruma jer ljudi ne vole da on dijeli svoju sreću s nama

Tako je. Kao podrsku GTT-u necu niti ja objavljivati nista u svojim projektima. Prebacujem se na LED

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Krule said:

@GTT je kriv za propast foruma jer ljudi ne vole da on dijeli svoju sreću s nama

tarzan-school-86.thumb.jpg.5a8093d130f6b62a2ed214f8b09db83f.jpg

Link to comment
Share on other sites

evo na mom primjeru kad sam imao 20-25g pisao sam po forumima u rezimu 20-30 postova dnevno...po fejsu 15 postova dnevno...po forumima sam otvarao galerije projekta i "projekta" slikavao stalno, pisao...sad stignem doc 15min na ovaj forum na dan, procitat, mozda sitno nesto napisat, ostao sam na citroen forumu kojeg povremeno procitam samo par topica koji me zanimaju, a na bug forumu isto par topica, od kojeg sam aktivan u topicu o autima...mada ni tamo vise puno...na fejsu bas sam isao brojati postove od prosle godine, bilo ih 11 u 2019...

nemas volje, vremena, poticaja...sve je postalo nekako privatnije, mada ima ljudi koji misle suprotno, ali s godinama to sve pocne jenjavati...

jbg, kako god, nadam se da ce biti jos projekta, a ja bi mogao updejtati topic o cupri, ako ikoga uopce zanima, imam sigurno novosti od zadnjeg pisanja, a i sad planiram jos dosta toga do ljeta...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, laci said:

Projekti su službeno umrli i kremirani a njihov pepel razasut diljem svijeta po oštrim, vezanim i brzim zavojima onog trena kad se otvorio topic o lickanju i glancanju.

Clean Up Cleaning GIF by Bear Hands
 

Svi bi htjeli biti glanceri i lickeri i imati ocd jer je to moderno i pozeljno da ga imas u auto moto svijetu. Meni to dođe i kao “gluten free” jer smo odjednom svi osjetljivi na gluten..

Volim da mi je auto čist i opran ali do granice nekakvog zdravog razuma. E sad ta granica je vrlo krivudava i rastezljiva.

 

Laci, uz dužno poštovanje al brate mili sad ga mlatiš.

Čudi me što ovaj forum do sad nije imao predviđenu temu za to, jer xy korisnika koristi kojekakve preparate za njegu vozila pa zašto ne imat mjesto gdje možemo mlatit o tome do mile volje. Ako ti se ne sviđa, zaobiđi.

Svaki malo bolji forum ima ne samo temu nego i u nekim slučajevima pod forum po pitanju toga.

 

To što si ti zadovoljan da ti je auto "samo" čist i opran je sasvim u redu, nitko te ne napada i ne kritizira u vezi toga.

Dok ti ne djeliš takvo mišljenje nego ti je vrhunac doć i posrat nešto. 

Detailing auta postoji od kad i prvi auto, a isto tako postoje ljudi koji se izrugivaju i sprdaju po pitanju tog kao što si npr u ovom slučaju ti. 

Napisat da su projekti umrli dočim se otvorio topic i čišćenju je debilno, i ovo je najblaži oblik riječi koje mogu napisat.

 

Edited by Optimista
  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

@Optimista su ispali mliječni zubi pa si odlučio pokazati da imas i ti prave? :zivili:

Vidim da ti moram objasniti jer me ne poznaš dovoljno: bio sam ironičan i šašav u prošlom postu( kao i u ovom u vezi zubića 😇) koji te uznemirio. Možda te zbunilo moje ne korištenje smajlica po kojima bi shvatio kao sto si nadam se shvatio kad sam vam govorio da đaba gubite vrijeme sa meganom umjesto da strankinje lažete.

Dobro znas da sam spreman za pomoći, ako mogu i ako ne zaboravim, a sad ako si se našao prozvan u terminu glancer jbga, šta je tu je.
Cijenim tvoj trud i kruletov iako je imao hondu( opet se šalim iako mislim da je on od početka shvatio da ne mislim loše) i :respect: na volji za tom vrstom održavanja vozila koju ja nemam.

Neda mi se dalje obrazlagati.. ako nisi shvatio dođi sutra popodne do garaže da ti pokažem nešto s čim se bavim a Trebat će jebacko čišćenje koje sam mislio s tobom dogovoriti kad bude vrijeme.

😘

 

  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Ima nas tu par mlađih tipa mene ,Turjaka,Kikija,Grge i ostalih momaka koji smo valjda zadnja generacija mladih što su aktivni na forumu.

Ja nisam ništa skrivao u oba svoja projekta i uvijek sam otvoren i dostupan svakome pomoći.

Od 2012 pratim skoro svaki dan foruma i dalje ću ga pratit ujedno i refreshat svoj projekt jer nikad nebu gotovo.

Na svom 172 nisam se volio raspisati i ić u svaki detalj jer iskreno nemam volje pisati nego sam rađe sve to skombinirao sa fotkama.. jer nekad fotke više govore od riječi.

Ja sam isto ulupao brdo para u svoj i nije mi žao. Jednom se živi(2018 sam se borio za život pa nakon toga gledaš to sve drugačije). Toliko sam potrošio novaca da sam mogao kupit složen r26, ali to mi nije gušt. Kupio sam rade fkt užasno loš auto i složio ga po svojoj želji. Dok si nešto složiš tj slažeš, a nisi te struke onda se osjećaš ponosnim.

Moja kotrljajuća kanta NIKAD neće bit garažna ljepotica jer ga nisam slagao da stoji i da ga gledam u garaži.... ima puno oštećenja, ali to ne uzimam k srcu.

Što se tiče foruma nakon svakog posta jedva sam čekao da čitam komentare kolega jer vide da je ozbiljan projekt i oku ugodan za gledat.

Bilo je i kritika za gurtnu čk čuneri, ali na takve gluposti se ne obazirem.

Toliko od mene :wavey:

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Optimista, spremio sam kokice, cekam repliku laciju

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites



Da ljudi imaju vise para bilo bi i projekata. Konkretno ja bih na 1.6 16v atmosfercu napravio preradu na turbaka sa drugim klipovima, preradjenom glavom usis ispuh i sve kak spada ali za oboje treba 50000 kn.



Malo zbrajam u glavi samo osnovne stvari mojeg 1.4 16V turbo...kovani klipovi+klipnjače, ispušna grana+downpipe, usisna grana, neki pošteni turbo, standalone ECU....samo tu si već na oko 35.000kn....a di su još "sitnice" d94a1312542dd222332b64b0f20ea354.jpg

TURBO TERROR

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sitnice su još gore i odnesu minimalno još toliko.

Vrag je u sitnicama :hahahe:

Link to comment
Share on other sites

Nebi vjerojatno bio turbo nego atmo, manja je kemija.. i street legal, nikakav cat off. 50000 kn je dosta.
Tolko je utuceno u onaj saxo 1.6 16 v i cisto solidno me odusevljava.
Jest da turbo ide bolje ali atmo se vise vrti a to je meni zakon. Old school.

https://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/55975-clio-sport-172-saxo-vts/&do=findComment&comment=10237371

Link to comment
Share on other sites

@ivan.martinko kat off je najmanji problem, stavi se 200 ćelija kat, problem je što su takvi motori na ITB-ove, a to tek nije legalno i za na cestu. 

Edited by GTT
Link to comment
Share on other sites

R8 bobine? nisam znao da su toliko kompatibilne

Link to comment
Share on other sites

dobro ovaj je iz K4M motora izvukao skoro 250ks, doduše sa turbinom, nešto slično @hans -ovom. mislim da je skroz legalan.. nema ITB usis..

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da jedini način kako legalizirati turbo na npr. tvom autu je kad bi radio swap originalnog turbo motora (f4rt) sa računom za motor i elaboratom. Atestirati turbo konverziju postojećeg motora je mislim kod nas nemoguće... 😬 
Jednostavnije kupiti jači auto.

Link to comment
Share on other sites

@GTT da, klasika..

a di je ovjes i kočnice, izletio bih u trećem zavoju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.