Jump to content

Projekti, zasto ih nema vise


cardak

Recommended Posts

4 minutes ago, ivan.martinko said:

@GTT da, klasika..

a di je ovjes i kočnice, izletio bih u trećem zavoju.

Ma da, posla hrpu i troškova 😬 

Link to comment
Share on other sites

da se atestirati turbo na non turbo auto..sad je i kolega uspio atestirati k20 u 6gen bez airboxa, odnosno sa cai, motorni prostor pofarban u plavo a auto crveni itd itd

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Krule said:

da se atestirati turbo na non turbo auto..sad je i kolega uspio atestirati k20 u 6gen bez airboxa, odnosno sa cai, motorni prostor pofarban u plavo a auto crveni itd itd

To nije turbo? Nego swap motora s računom

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je najstariji primjer atesta koji se pojavio na forumu, hyundai i20 ili i30 s turbinom. Znači serijski atmosferac atestiran s turbom. 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Zabijes rolbar, i jos par sitnica i regas ga ko trkaceg 😁

Link to comment
Share on other sites






Malo zbrajam u glavi samo osnovne stvari mojeg 1.4 16V turbo...kovani klipovi+klipnjače, ispušna grana+downpipe, usisna grana, neki pošteni turbo, standalone ECU....samo tu si već na oko 35.000kn....a di su još "sitnice" d94a1312542dd222332b64b0f20ea354.jpg

TURBO TERROR

Uh... ovo je apoteka
Link to comment
Share on other sites

Ma uglavnom, sve se da atestirati, samo treba dobar elaborat napisati

Takatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Optimista said:

Mislim da je najstariji primjer atesta koji se pojavio na forumu, hyundai i20 ili i30 s turbinom. Znači serijski atmosferac atestiran s turbom. 

@Scary je imai I30 1.4 mislim sa turbinom.

sad vozi di-zlo..

 

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

Atestiranje turbo prerada N/A motora se slobodno može zaboraviti, više nije dovoljno napraviti mjerenje snage i ekotest kako bi se atestirala prerada nego treba dokumentacija koliko co2 tako prerađeni motor izbacuje.. testiranje se kod nas ne može još napraviti a vani je to jako skupo. Ono što se može atestirati je recimo kad bi se išao ubaciti turbo motor za kojeg postoji dokument o co2.. tipa 225 od meganea u clio 3 itd..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Scary kolega hvala na pojašnjenju onoga što ja pišem tu, no ovi mladi su nadobudni i misle da znaju sve. A istina je voda duboka.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@GTT slobodno napiši imena, nema potrebe referirat na "mlade i nadobudne".

Nisam nigdje napisao što se može i ne može danas, već spomenuo što je nekad bilo.

Čitat s razumijevanjem. ;)

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne da mi se poimence vas navoditi, niti ima potrebe, nismo tu da se natežemo a i ti i Krule ste mi full dragi, samo kazem dečki da smo neki od nas imali svakakve ideje i ohladili se od njih, a vi mlađi dečki bi mogli nešto naučiti od nas starijih i ušparati si živce, vrijeme i novac i ne bit bedasti i zaneseni ko mi nekad :) Sjeti se samo kak si ti prošao sa prvim swapom motora. Da si slušao starije od starta, ušparao bi sve ovo što sam gore naveo. Piva i roštilj kroz 2 vikenda nadam se! 👍🏻

Edited by GTT
Link to comment
Share on other sites

Kakva parada od licemjerstva. Benzince cijede  ko najvece ekolosko zlo a na dizlu 2.0 mozes povadit komplet ispuh i ostavit prazne lonce, mapom dic snagu sa 120 na 210 ks i proc tehnicki u trenu. I ekotest!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pada ljubav izmedu gtt i optimiste?
Slijedi nakon reklama, idem po kokice

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ruske said:

Pada ljubav izmedu gtt i optimiste?
Slijedi nakon reklama, idem po kokice

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 

To se valjda samo ti nadaš, kupio sam felge od njega i vidjet ćemo se čim se ukinu propusnice, a privatno smo u kontaktu redovito. 

Link to comment
Share on other sites

Njima gledaju samo zacrnjenje? Ekotest njima ni ne rade? 
Samo zacrnjenje, ko u 2001. god.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da, samo zacrnjenje se gleda.. da imam love za još jedan auto bio bi to i30N, ajd i sa i20N bi bio zadovoljan i to bi mi bio fun car.. ovako vozim čađavca jer nemam više volje kemijati, dovoljno sam kemijao.
Naravno da volim vidjeti projekte, i kad vidim da netko nešto složi smisleno i da auto šljaka kako treba veselim se ko da sam sam to napravio..

a sto se tice dizela i čađe, ovako izgleda od korejskog govna auspuh koji ima 160kkm

xo3GBZD.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

da, ovo je ko novo, nijedan vag to godište s tim km nema tak čist ispuh, za reno neznam.. mercedes i bmw imaju također dobre ispuhe.

ipak bi na ekotestu trebali mjeriti sve ispušne plinove i na dizelu ko kod benzinca jer nije da se ne može, može se mjeriti i co2 i no2 i co i hc, čak i PM itd, sve to jedna sonda izmjeri ko na benzincu, a zakaj se ne mjeri? jer nijedan dizel stariji od 8-10 godina nebi mogao proć takav test. možda koreanci da, jer frend ima još starijeg I30 sa prek 200000 km i isto mu je spuh ko nov.. uglavnom, mislim da bu hrvatski standard opao i starost vozila na cesti još porasla.. nema veze s temom ali od kad je ova bolest u svijetu, svi gradovi svjedoče naglom poboljšanju čistoće zraka.. 

neki dan se vozim iza golfa 5, rega Sisak, lokomotiva, šta reć.. zatvaraj prozore i na recirkulaciju.. sramota.

Link to comment
Share on other sites

Takav auspuh je na mom 8 godina starom dci-u. Čađe nema ni u tragovima.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To se valjda samo ti nadaš, kupio sam felge od njega i vidjet ćemo se čim se ukinu propusnice, a privatno smo u kontaktu redovito. 
Daj zajebavam se...
Ako budes dole, javi se da se svi nademo [emoji106]

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ruske said:

Daj zajebavam se...
Ako budes dole, javi se da se svi nademo emoji106.png

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 

👍🏻 javim se, a valjalo bi i onaj đir sto smo prosle godine dogovarali odradit

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Djir, gdje? Zaboravio sam planove
Definitivno!

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Takav auspuh je na mom 8 godina starom dci-u. Čađe nema ni u tragovima.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk



I na mojoj bivšoj Laguni koja je imala 13g i 130k km auspuh je bio ko ovaj sa fotke.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Skoro je takav i na mom 3.3v6 starom 27g 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.