Jump to content

Temperatura motora


dr.

Recommended Posts

Pozdrav. Imam Megana 3, grandtour, 81kw , kupljen prije par tjedana.

Uglavnom temperatura motora je stalno na onoj prvoj crtici, nikad još nije došla do polovice, kako bi pretpostavljam i trebalo biti(vidi se na foto). Majstor kod kojeg sam servis radio kaže da je to sve ok sad preko zime. Ima li netko savjet, da tražim novog majstora :) ili je to stvarno normalno?

9c9bad4aa3755b5234612c002d9450f3.jpg

 

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

termostat...novi majstor...nema sanse da stoji na 1. crti i da je to ispravno

Link to comment
Share on other sites

Ako voziš kratke rute, moguće je da se ne digne više po hladnom vremenu. Još ak grijanje našarafiš pogotovo. Ak ne, onda ovo šta je ruske rekao. 

Link to comment
Share on other sites

ma koliko kratke moraju biti? meni nakon 3-4km dode laguna na sitno ispod radne temp...dok dok cupre mi neispravan termostat i nikad se ne zagrije ni nakon 10-15km

Link to comment
Share on other sites

Ma bilo je tu i 200km na autocesti u jednom pravcu, ali nije nikako do pola došla.
Koliko je termostat otprilike kuna? Trebam li voditi o čem računa prilikom kupnje?

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Moja preporuka je OEM termostat i neka ti ugrade. Cca oko 300kn predpostavljam.Za clia je slicna cijena OEM termostata. Nemoj se zezat s tim nego zamjeni.

Link to comment
Share on other sites

Meni je tako isto,vozio sam ga na veliki servis,tom prilikom su mi rekli da je sve u redu,ali mi na kontrolnoj tabli ne pokazuje ispravno,već pola godine vozim tako...

Poslano sa mog S3 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zrmi Rs, preporuka gdje bi to moga napraviti?

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja ti nisam iz Zg-a. Sigurno znas nekog majstora, ali ako je auto pod garancijom onda obavezno servis. Ja ti necu preporuciti BB iz razloga sto ne volim majstore koji su Boga povukli za bradu :D. Ali netko drugi možda hoće heheheh

Link to comment
Share on other sites

Ma kakva garancija:)
Relativno sam novi u Zg pa još ne znam.. A naći ću nekoga..

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Odvezi se na Sljeme malo žešćim tempom i ako onda temperatura ne dođe do polovice tada imaš problem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

napipaj crijeva koja idu u kiler i izlaze iz njega, upali i vozi auto dok se malo ne ugrije. 10 minuta i onda popipaj oba crijeva, ak su oba mlaka, ne valja termostat, ak je jedno toplo a drugo hladno onda je ok.. i ugasi grijanje pritom.. ovih dana je +10 stupnjeva i grije se motor relativno brzo.. 

Link to comment
Share on other sites

Normalno ti je to, pogotovo ako ti je grejanje na najvisem stepenu. Probaj ovako kako ti je Trigi rekao, ako se do vrha ne popne na polovinu - to ti je jos jedna crtica, iako deluje vece, onda imas problem sa termostatom.

Ali bice da je sve u redu. Jednostavno, to su takvi motori, visoke energetske efikasnosti - malo rasipaju toplotu..

Link to comment
Share on other sites

ne, ovo nije NIKAKO dobro...jos kaze covjek da nakon 200km po autocesti ne dode na pola...nije nikako dobro...

evo ja odgadam promjenu termostata vec par mj (najvise zato jer ima 4-5h za ga promjeniti), simptomi su isti i jednostavno ovo iz topica JE problem

termostat 100-150kn, a ovisi i o izvedbi, onda bude i 1000kn samo tako...

Link to comment
Share on other sites

Možda kontakt na senzoru temperature vode nije dobar, pa ne pokazuje temperaturu kako treba.

Link to comment
Share on other sites

dr. se ne javlja,vjerojatno je sve ok sa temperaturom motora.

Obično je tako...ako je u redu ne dobijemo povratnu info...šteta.

Link to comment
Share on other sites

Ma nisam se javljao jer sam bio na terenu, tako da još nisam mogao istestirati. Sutra ću, i naravno da ću napisati rezultat :)
Zaboravio sam naglasiti da mu dosta treba da se uopće zagrije motor, tj da krene grijati samu unutrašnjost auta..

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 19.01.2019. at 0:54, Med0 said:

Da li vidiš na putnom računalu temperaturu ulja?

Nema to nijedan Renault. Imaju VAG vozila, poneki Opeli i Peugeot.. ovako iz glave. 

Grejanje unutrasnjosti vozila u pocetku i ne ide preko motora, ide preko PTC grejaca.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uglavnom, nakon 10min vožnje jedno mlako drugo hladno, a sto se tiče temperature, opet se nije podigla na polovicu. Od prijatelja prijatelj je isto kupio megane kao moj i kaže da i njemu pokazuje jednu '' crticu''. Kako uopće mehaničar može provjeriti jel otišao termostat, imaju li nekakve metode, ili ću mu ja reć koji su simptomi a on će reć zamijeniti ćemo ga:)

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

a gle ako voziš kratke ture od par km sa full upaljenim grijanjem, ne može se zagrijati motor na 90 stupnjeva..

dok bi na autocesti morao dići temp nakon nekoliko minuta jer ipak daješ gas jače.. 

moj je benzinac pa se isto sad teže grije, termostat je u redu jer sam pipao crijeva, donje je hladno a gornje toplo.

ak idem uz breg brzo se zgrije, po ravnom i nizbrdo teže, i tak..

Link to comment
Share on other sites

a gle ako voziš kratke ture od par km sa full upaljenim grijanjem, ne može se zagrijati motor na 90 stupnjeva..
dok bi na autocesti morao dići temp nakon nekoliko minuta jer ipak daješ gas jače.. 
moj je benzinac pa se isto sad teže grije, termostat je u redu jer sam pipao crijeva, donje je hladno a gornje toplo.
ak idem uz breg brzo se zgrije, po ravnom i nizbrdo teže, i tak..
Ma ovih deset min sam napisao samo zbog crijeva, al vozio sam ja njega 60ak km u sub pa je ista situacija sa temp bila..
A što ako čekam proljeće, tj toplije vrijeme može li se dotad još nešto sje...?

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

dugotrajna vožnja sa pothlađenim motorom ima dosta posljedica.. ne ak buš se vozil tak 2-3 tjedna ali 2-3 mjeseca ...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.