Jump to content

Clio II poklopac goriva - skidanje


Gerira

Recommended Posts

Pozdrav,

Pokusavam skinuti mehanizam za vrata od goriva. Gornji saraf sam skinuo bez puno problema dok mi je na donjem pukla ona plastika koja ga drzi da se ne okrece. Nakon jedno sat i pol zaj****cije oko njega odusto sam i cekam dan. Pokusao sam sastrugati ti plastiku pa da uhvatim glavu sarafa klijestima ili 8-icom.

 

Ima li ko kakvu ideju kako skinuti to dolje?

Screenshot_20190119-200607.jpg

Edited by Gerira
Link to comment
Share on other sites

Skinuo sam danas, strgao sam tu plastiku. Zalijepio, stavio novi saraf i sad cekam da ljepilo stvrdne pa ako ce drzat super a ako ne jbg, po rabljeni.

 

Jedino me muci kako sad vratiti nazad u prvotni polozaj ovaj mehanizam sa oprugom, imam osjecaj da ce strgati plastiku ako pustim da lupi.

 

Link to comment
Share on other sites

Uspio srediti.

 

Ako nekom pukne to s**nje od poklopca koje kosta 525kn plus farbanje, treba sljedece

 

1) skinuti mehanizam za zatvaranje

2) bison ljepilo za plastiku, ocistiti dobro povrsinu i sloziti na mehanizam i zalijepiti

3) nakon 24h namontirati na auto i to je to

 

Ako pukne plastika oko glave sarafa pri skidanju mehanizma, il strgati i iscupati ili smisliti kako ga odsarafiti. Ja sam strgao i zalijepio, bacio laka za nokte preko i to je to. Bolje nego 525kn plus farbanje.

 

Eto mozda nekom pomogne...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

na meganu mi je jednom blokirao usred zime, a večer ranije sam prao auto. Smrznule se šarke i poklopac išao samo do pola. Kad je zatoplilo tijekom dana normalno se otvorio

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Meni se znao smrznut poklopac i nisam mogao otvorit. Taman kad je puknio, auto je bas isao na komplet limariju :D. 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.