Jump to content

1.6e Gasi se u leru


Loki

Recommended Posts

Pozdrav ljudi,

Moja stara kanta ima novi problem, nadam se da nije strašno.

Znači pali normalno iz prve i dok daješ gas sve je ok, vrti uredno. Čim pustiš gas ugasi se. Nekad čak i u vožnji ako iz brzine prebaciš u ler - kad okretaji padnu ugasi se.

To sve se događa povremeno, nekad radi 10 dana bez ijednog gašenja, a nekad me baš satare. 

Malo sam prčkao i mislim da ima veze s ovim označenim kabelom. To bi trebao bit nekakav senzor na usisnoj grani. Npr: auto radi stabilno u leru i čim malo pomakneš ovaj kabel ugasi se. 

Svi savjeti dobrodošli. ☺️

IMG_20190121_103747.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa provjeri taj kontakt. Odspoji i nožićem ostruži pa vidi kako je onda...

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Skinio taj senzor, malo obrisa i pokuša upalit kad je senzor bio van usine grane. Ista stvar se događa.

Ali sam pratio di idu žice i vidim da u istu "kanalicu" ulaze od motorića ler gasa i nekog senzora koji se nalazi s druge strane od klapne gasa, na nekoj kao oprugi. Vjerovatno nekakav davač koliko je gas odvrnut. Taj komad je stajao na jednoj vidi, samo što ne ispadne pa sam ga učvrstio. Sada se gasi samo kad je hladan, kad se ugrije radi dobro. ?

Poslat ću sliku tog komada kad ga slikam čisto da stoji u temi, možda nekom nekad zatreba.

Po onome što čitam na netu mogao bi biti problem sa senzorom radilice. ?

IMG_20190122_113950.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ma to ti motoric ler gasa najvjerovatnije steka ocistit ako ide ako ne nov...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Burky said:

On je ispod filtera zraka ako se ne varam ?

Pa neznam di je na meganu, ali obično kod leptira

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

Posli filtera zraka. Prati usisnu granu pa ces doc do njega (pogledaj na internetu kako izgleda).
Odma ti je leptir gasa "na drugoj strani". Pogledaj jel sve dobro ucvrsceno. Meni se tu bilo nesto rasklapalo pa je brlja.  
 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.