Jump to content

Kupnja Laguna III 1.5 dci


aquarius

Recommended Posts

Razmišljam o upgrade-u sa Clia IV na Lagunu III 1.5 dci (>2014.g.) zbog potrebe za većim autom.

Prva na koju sam naletio na njuškalu je ova https://www.njuskalo.hr/auti/renault-laguna-1.5-dci-automatik-oglas-26998043

Intrigira me jer je automatik, a to mi se moram priznati sviđa. Kakva su iskustva s automatskim mjenjačem u Laguni?

Link to comment
Share on other sites

Po registraciji se vidi da je uvezen/registriran prije manje od godinu dana pa je čudno zašto brzo prodaje.

Ako je EDC mjenjač, dobar je osim ako nije iznimka ili je imao neki udes.

Za provjeru ne bi vjerovao ovlaštenim servisima bolje odi kod buraza na Trešnjevci.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sta fali ovlastenima?

Kad sam kupovao prije par godina Lagunu, tek 3. auto koji sam odvezao u ovlasteni NIJE imao vracene kilometre. Oni ti mogu provjeriti i aute iz uvoza, ako su odrzavani u ovlastenom servisu.

Ovlasteni ti jos mogu provjeriti sta je tocno mijenjano u servisnoj. Po dijelovima koji su mijenjani, mozes lako vidjeti jel auto imao prometnu.

Cijena je tada bila 250-300kn, tako da nemas sta razmisljati o bilo kakvim majstorima sa strane, aka braca sa Tresnjevke.

Jedan argument kontra Lagune 1.5 - taj motor je premalo za taj auto. Puuuno bolja mjera je 2.0.

Vozio sam par godina Lagunu 2.0 i onda sam silom prilika neko vrijeme vozio Passata 1.6 TDI, otprilike ista tezina i snaga kao kod ove tvoje Lagune i jednostavno autu fali snage.

Stices ti s A na B i potrošnja ce biti fenomenalna, ali ako mislis zadrzati auto 3-4 godine, samo ces se patiti. I ovo ti kaze netko tko bar 5 godina nije dobio kaznu za brzu voznju, cisto da ne mislis da sam nekakav relly vozač.

Link to comment
Share on other sites

Ovlašteni su dobri samo ako je auto održavan u ovlaštenom. Vjerojatno će pisati samo promjena ulja na ovako mladom autu.

Ako je bio neki udes lik ga vrlo vjerojatno nije popravio u ovlaštenom i to se ne vidi.

100000km ako se napravi u jednoj godini se isto može vratiti tako da se ne vidi.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mogli su ti provjeriti prije ovlasteni al sad nakon GDPRa neznam vise jel isto

Poslano sa mog HTC Desire 12+ koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam nakon 2.0 benzinca uzeo L3 1.5 EDC. Auto je super, da malo konja fali ali ne osjeti se to previse. Ja kad mi treba ugasim klimu i dobijem sto fali ;)

Sigurno da bi 2.0 dci bila bolji izbor ali su i puno skuplje.

Ja sam na relaciji Oroslavje Zagreb skoro svaki dan pa ako želiš možemo se naci da probas auto

Edited by Straza
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Do prije 7-8 godina, imao sam Lagunu II 1.9 dci 77kW/107ks/250Nm, napravio s njom cca 140.000km prije nego sam je prodao, tada je na satu imala 200.000km. Osim kvara na visokotlačnoj pumpi, drugih problema uz redovno održavanje nisam imao. Dan-danas vozi. 

Što se snage motora tiče, nije bila ferrari, ali meni sasvim dovoljno. Tako da bi, vjerujem, odgovarala i L3 sa 1.5 dci motorom koja ima 81kw/110ks/240Nm. Samo trebam naći pravu i po fer cijeni :-)

https://www.auto-data.net/en/compare?carId1=10286&carId2=10324&carId3=

https://mlfree.com/renault-1-5-dci-dizel-motor/

13 hours ago, Straza said:

Ja sam nakon 2.0 benzinca uzeo L3 1.5 EDC. Auto je super, da malo konja fali ali ne osjeti se to previse. Ja kad mi treba ugasim klimu i dobijem sto fali ;)

Sigurno da bi 2.0 dci bila bolji izbor ali su i puno skuplje.

Ja sam na relaciji Oroslavje Zagreb skoro svaki dan pa ako želiš možemo se naci da probas auto

Hvala na ponudi, ali nalazim se nekih 300km južnije tako da....

Edited by aquarius
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.