Jump to content

Clio II rasvjeta centralne konzole / ventilacija


bubi

Recommended Posts

Ne radi mi osvjetljenje od ventilacije, ali nije problem u zaruljicama. Stavio nove i opet ne svijetli. Sad prek vikenda cu se zabavljati s tim, al zanima me jel netko imao sličan problem?

Nasao sam na nekom eng forumu da im hoce puknuti zica koja napaja to, a dolazi ispod volana?

Link to comment
Share on other sites

Pa najsigurnije je izmjerit na "grlu" je li ima ili nema napona, meni je cas svijetlilo, cas ne, nakon druge izmjene ih trajno izvadio i mirna Bosna.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Riješen problem. Žaruljice su bile ok, problem je štampa koja je izgorila s prednje strane. 

Evo slika, mozda nekom pomogne, samo prebrikao sa žicom tu gdje je crvena linija i sve radi:

20190202_150723.thumb.jpg.65a69ab284da56f9bef5d2b0766dbf75.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, bubi said:

Riješen problem. Žaruljice su bile ok, problem je štampa koja je izgorila s prednje strane.

Nadam se da si promijenio i žaruljice kad si već sve raskopao.

Link to comment
Share on other sites

nove kvalitetne, osram ili slično, plus ih prebrisati alkoholnim maramicama od naočala, e to je posao :bigl:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stavio sam odmah i nove žaruljice, sad izgleda kak bi trebalo.

20190203_215933.thumb.jpg.80e6f109ad849deb7399bab92e730ed3.jpg

Promijenio i zaruljicu u uticnici/upaljaču. Pipkavo je za izvaditi ju, ali ide uz malo strpljenja.

Sad mi je jos ostalo pronaci zasto ne radi gumb od board computera. Auto ga ima, al stalno prikazuje kilometrazu, ne reagira na pritisak gumba. 

 

Edited by bubi
Link to comment
Share on other sites

Odlicno izgleda..to i ja planiram iduci vikend da izmjenim na svom Meganu.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Imaju li neka uputstva kako to raskopati.. mani na toj konzoli za ventilaciju ništa više ne svijetli.. ?

Link to comment
Share on other sites

Sa gornje strane izvadiš radio, a sa donje strane plastični poklopac koji je iznad iznad pepeljare.

Link to comment
Share on other sites

Video sve prikaže, jedino ako je problem štampa kao kod mene, treba crne kopcice pazljivo otvoriti da se odvoji prednja maskica. Pri tome ce ispasti tipka od klime i recirkulacije (dva komada plastike i dvije pripadajuce opruge), koje treba strpljivo vratiti nazad kad se sklapa. Sajle ne preporucujem otkapčati jer ih je veselo vratit nazad.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

da li se tu mogu staviti led zaruljice i koje staviti? stavio priej mjesec dana neke i vec pregorjele

Link to comment
Share on other sites

I da li iza prekidaca za sve zmigavce svijetli lampica kad su svjetla upaljena, kod mene ne  nego kad upalim zmigavce onda i ona zmiga

Link to comment
Share on other sites

@Miro, mogu se staviti bijele ledice,ali onda neće biti narančasto osvjetljenje  nego žuto i razlikovat će se od ostatka unutrasnjosti. Meni su i ledice i obicne  T5 12V 1.2W izgarale stalno dok nisam stavio T5 12V 1.3W ?

I prekidač za sva 4 zmigavca bi trebao svijetliti, ali tek kad je auto upaljen ili pod konatktom. 

Edited by grgaph2
Link to comment
Share on other sites

čedice male daju usmjereno svjetlo i neće bit bog zna kako osvjetljena ventilacija. Osim toga ne idu bijele kao što grga kaže, eventualno crvene

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Barem se meni tako pokazalo. Dok njih nisam stavio, pregarale su mi žaruljice svakih nekoliko dana. Toliko sam se upraksirao u zamjeni da mi nije trebalo više od minute  ?  

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, grgaph2 said:

...obicne  T5 12V 1.2W izgarale stalno dok nisam stavio T5 12V 1.3W ?

Kod mene T5 12V 1,2W Osram svijetle već 2 godine.

Link to comment
Share on other sites

Wataža nebi trebala biti razlog da traju dulje. Vjerojatno su i drugi proizvođač (kvalitetniji) i manje si dirao staklo žarulje prstima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav, evo i ja se borim s tom zamijenom zaruljica pa me zanima dali ih moram izvaditi sa straznje strane ili mogu skinuti cijelu prednju plastiku koja ide preko gumba za ventilaciju? Jer mi se cini da ne bih trebao cupat 3 stražnje iz modula koje su po meni 2 sajle za promjenu između ventilacijskih izlaza i drugi za regulaciju topline/hladnoce te 1 puna zica. Inace na orginial uputstvima iz auta postoje prikazi i nacini za promijene doslovno svake zarulje na autu osim te kontrolne ploce...

Link to comment
Share on other sites

moras sa straznje strane... modul odserafis i polozis pa ces ih moc izvadit... zaruljice se sa straznje strane modula userafe u isti... malo bu sex al jbg

Link to comment
Share on other sites

Prošlo ljeto sam zamijenio pregorjelu žaruljicu ventilacije. Zamjena žaruljice je bila laka, ali skidanje i stavljanje svega me izludilo. Sajle su kod mene toliko kratke da ne možeš normalno skinuti kontrole ventilacije, a nije mi se dalo otkapčati sajle jer je izgledalo kao da to nikad neću znati vratiti natrag.

U procesu sam si uspio izguliti crni premaz na kontrolama. Ps mtr.

Link to comment
Share on other sites

ja na meganu otkopčam sajle i lako se vrate, samo jednan metalni štift po sajli ima. S tim da prije sva tri kotačića okreneš do kraja u onu stranu koja maximalno izvuče sajle, tako ih je poslije lakše vratiti

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.