Jump to content

Laguna III 2.0 16V 2008. stražnji desni far i vodica


Blashyrkh

Recommended Posts

Dobar dan svima, 

koliko vidim, a dobro vidim, skupilo mi se vode u stražnjem desnom faru i vjerojatno vlaga negdje ulazi. 
Po ljeti i je serviser testirao far kako bi se uvjerio da nema nigdje pukotine ili neceg slicnog i zakljucio je kako nema. 

To se javlja svaki put nakon pranja vozila i nakon kise ili snijega.

E sad, ja bih to rijesio na nacin da probusim s malim borerom tri do cetiri rupice ispod fara (znaci onaj dio koji se nalazi s vanjske strane i to bi onda iscurilo po vanjskoj strani) no za to mi treba informacija koju nikako ne mogu naci. Otvorim poklopac s unutarnje strane gepeka i tamo se nalazi vuna + vijak koji moram skinut da bi se valjda far zvadil van. No, vjerujem da postoji negdje i konektor za ledice. Da li znate gdje je tocno taj konektor  tj. da li me mozete uputiti kako doci do njega? Trazio sam na youtubu ali nisam nasao. 

Isprika ko nisam bio dovoljno jasan, ali ocito sumamed od 500 mg + redbull cine svoje po pitanju hiperaktive. :D 

Hvala unaprijed na pomoci.

Link to comment
Share on other sites

Odvij rukom taj vijak i onda izvuci zadnje svjetlo kompletno sa vanjske strane i onda skineš djekove doslovno minut posla

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Jel ti ova gdje je rikverc svjetlo ili ova od zmigavca isti je postupak samo v8jak za rikverc ti je ispod plasticnog poklopca a ovaj drugi je iza onog kao tapicirunga u cosku ima na njemu takodjer vratasca

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hvala Izzy. 

da ovaj je gdje je rikverc. ono desno je malo oroseno ali nije kriticno. 
U ovome bas pliva vodica

Link to comment
Share on other sites

Update - zbusil tri rupice na donjoj strani, voda iscurila van, a ostatak sam papirom za ruke uklonio kroz rupice. 
sad samo trebam paziti da s miniwashem ne perem odozdo :D 

image1 (2).jpeg

image2.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a jesi na isti nacin rijesio ili drugacije?
Nisam ništa busio osudio fenom i zatim prozirnim silikonom proso rub odnosno gdje ke tvornički spoj.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Izzy said:

Nisam ništa busio osudio fenom i zatim prozirnim silikonom proso rub odnosno gdje ke tvornički spoj.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
 

Hvala ti. 
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 18. 02. 2019. at 21:57, frenchkey said:

izbušio si rupice u faru da ističe voda i tako riješio orošavanje?

Tako je :) i nema niti O od orošavanja od tada. svaki dan pratim. 

Čak niti kod pranja s time da opreznije idem s miniwashom da ne bi voda ušla unutra

Edited by Blashyrkh
dodatak
Link to comment
Share on other sites

kad se oguli reflektor i stvori crna plijesan u faru sjetit ćeš se zašto nijedan inženjer nije implementirao takvo rješenje u original far. Sretno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, frenchkey said:

kad se oguli reflektor i stvori crna plijesan u faru sjetit ćeš se zašto nijedan inženjer nije implementirao takvo rješenje u original far. Sretno.

Hvala ti :) tada cu kupiti novi far tj. oba. ovo je tako i tako privremeno rjesenje jer imam prioriteta

Link to comment
Share on other sites

Na službenom se na 5-im vratima isto dešavalo. Izbusio sam rupice od 0.5 mm prije 4g i još uvijek nema nus pojava a svijetlo je suho i čisto kako bi trebalo biti.

Link to comment
Share on other sites

ženin brat je isto napravio na W124. Ali na prednjem faru. Rupa fi 5mm

Link to comment
Share on other sites

Hahaha 5mm je skoro ko 0.5 mm.
U građevini su to nepoznate dimenzije.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.