Jump to content

Clio 1.2 16v struganje kod paljenja


Ico_Zg

Recommended Posts

Kod hladnog starta tj. prvog jutarnjeg paljenja javlja mi se ružan zvuk struganja, začuje se otprilike sekundu nakon paljenja, ako odvozim 4-5km da se malo ugrije i ponovno ga ugasim te upalim više ne struže. Sljedećeg jutra opet ista priča.

Evo dva filmića kako se to čuje, nekada zastruže dva puta nekada samo jednom.
https://youtu.be/FQdVxooQbtU
https://youtu.be/8AGN6DK-02I

Jel u pitanju anlaser ili nešto drugo?

Edited by Ico_Zg
Link to comment
Share on other sites

90% Bendix ne odvoji na vrijeme. Skinuti alnaser i sve očistiti.

Link to comment
Share on other sites

meni bilo slično na meganu. Podmazane piksne, pregledan anlaser i bendix i rješeno za 100kn

Link to comment
Share on other sites

I ja se nadam da treba samo podmazivanje obzirom da anlaser ima tek 53 000km kao i Clijač.
Ima tko preporuku za majstora u ZG da pogleda anlaser, ako je negdje u blizini N. Zagreba još bolje.
 

Link to comment
Share on other sites

Hvala, već sam dobio preporuku za čovjeka kao mehaničara ali nisam znao da se bavi i reparacijom anlasera.
Danas sam od frenda dobio informaciju da je Kajfeš na Samoborskoj odličan po tom pitanju ali je uvijek gužva i nema naručivanja, ostavi se auto pa kad dođe na red.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kontaktirao Krešu, čovjek ne servisira anlasere, skida pa nosi električaru pa od toga nemam koristi..

Slao upit Kajfešu i Renjaku, slove za kvalitetne električare u ZG, uglavnom servis izvađenog anlasera je minimalno 200kn (samo čišćenje i podmazivanje), ako se nešto mijenja onda cijena naravno raste, demontaža/montaža su dodatnih 150kn-200kn..

Našao sam na YT filmić kako se skida anlaser na Cliu i ne izgeda nešto jako komplicirano pa bih ga možda probao sam skinuti za vikend.. Jel moram na što posebno paziti, jel dovoljno skinuti samo minus klemu ili da za svaki slučaj skinem obje, kad se skida anlaser jel uopće bitno da je auto u leru ili brzini?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Preuzeo danas anlaser kod Kajfeša na Samoborskoj i vratio ga natrag na Clia, čekam hladno jutro sljedećih dana da vidm da li će strugati.
Inače servis anlasera sam kod Kajfeša platio 94kn (pola radnog sata), iznenadio sam se obzirom da su me svi ostali tražili 200kn ili 300kn samo za čišćenje.


 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.