Jump to content

Ispiranje (čišćenje) motora


zeljko13

Recommended Posts

ajd još kužim za aute stare tehnologije, al novije CR dizele koji su  ionak osjetljivi na ulja, još ispirati?
Triba si vidit koji je to mulj iz kartera izašao. Novo ulje je duuugo vremena nakon toga ostalo lijepe žute boje.

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

To sam ja napravio..
Liqui moly engine flush i nakon toga u novo ulje ceratec..

293b93cb1a079108c0027ca4e5bfdb4c.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I jesi primjetio ikakvu razliku i jel bilo smeća u starom ulju prilikom ispuštanja??

 

Ako ikako djeluje, ubacio bih to za ispiranje...

 

U gorivo ovo -

https://www.ebay.de/itm/372850737593

 

 

Onda promjenio ulje i dodao Ceratec...i stavio bih i ulje od Liqui Moly isto.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja sam na prošlom autu usipao TEC2000. Čuda su uz ulje izašla... image.png.0c9768cb4c01ec7ded53fe4453ab3c96.png

ništa nisam primjetio da radi auto lakše, bolje, uglađenije ili bilo kakve razlike... al eto, nekaj je počistilo...

Link to comment
Share on other sites

nemaš kaj izgubit..

osobito ako nije poznata povijest održavanja itd..

Link to comment
Share on other sites

E pa upravo to mi je i povod toj ideji... Laguna mi je uvoz iz Italije...tako da nemam nikakvih poštenih podataka o održavanju.

 

Kad sam ju uzeo,izmijenio sam sve i svašta radi svoje neke sigurnosti i ulje mjenjam na 15 000km,pa kontam da ne bi bilo loše ovo obaviti.

Nemam nikakvih problema sa njom,ali ono reda radi. A uskoro bi nadam se trebao još jedan Renault doći u dvorište,malo stariji od Lagune,pa bih i na njemu to obavio da sam donekle miran.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Takvo što ne radi nekakvu štetu?

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nikakvu stetu..
Mozes i litru nafte ulit al bolje je taj aditiv..
Ameri redovito flushaju svoje motore ali i automatske getribe itd..

Link to comment
Share on other sites

Osim izravne štete po novčanik, nema velike štete po motor, ako se ne zaboravi ugasiti. Poslije toga bude obično 

knocking the shining GIF

52526f32e3ea8e89a8431901835a349ef2c846db

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.