Jump to content

megane 2 dci ugradnja tvornickih xenona


desk

Recommended Posts

Ma ne, znam to. To smo i spominjali. Ja pricam svoj slucaj za Lagunu.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Laguna je imala i xenon u običnom reflektoru, žarulje D1R , ukoliko se ne varam. To je isto ok svjetlilo

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mjenjao OEM xenon projektore u Meganeu 2 PH1 za OEM bixenon projektore iz Meganea 3 (Bosch projektor),Jens je radio. Još ih imam doma viška ako netko treba...

Sad sam malo iskusniji pa ću si radije sam napraviti. U planu je ugradnja replika Koito Q5 projektora sa D2S žaruljama. Nosači su već poglodani , još jedan komplet farova nabavljen, D2S žarulje nabavljene ,adapteri nabaljeni. Sad se samo treba primiti posla uređenja farova i montaže. Pranje farova sam sredio na jesen i radi odlično, s time da je spojeno na posebno tipkalo da se uključi samo kad ga trebam.

IMG_20190221_231901.thumb.jpg.2ea676d526d9ec60752433f336304895.jpg 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@bob the biker što se tiče pranja farova, jesi stavio dodatnu posudu za tekućinu ili dodao samo još jednu pumpicu? Planiram isto tako posebno spojiti sebi.

Link to comment
Share on other sites

nisam jos nista radio.. ali planiram spojiti elektronsku nivelaciju tj onaj kotacic iz kabine postojecih farova na nivelaciju xsenona.tako cu ipak imat nivlelaciju..nece bit automatska po položaju auta al ce bit rucna eklektronska tj pomocu tipke iz kabine..naravno ako je to moguce?

Link to comment
Share on other sites

Ja ću za vikend skinuti xenon H1 žarulje iz reflektora dugog svjetla i vratiti NB+. Naime kada upalim dugo pored bixenon D2S žarulje u reflektoru kratkog (original Osram) pali se i xenon H1 (original čajna). Treba mu 6,7 sekundi da dostigne pun intenzitet i onda je dugo svjetlo brutalno jer je kombinacija bixenona i te kineske žarulje. A skidam je zato jer kad se vratim na kratko svjetlo izgleda mi kao da je netko ugasio dan iako ova Osramica odlično svjetli i pogoni je 50W balast. 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, grgaph2 said:

@bob the biker što se tiče pranja farova, jesi stavio dodatnu posudu za tekućinu ili dodao samo još jednu pumpicu? Planiram isto tako posebno spojiti sebi.

Kupio sam original posudu od verzije sa xenonom. Ona je nešto većeg kapaciteta i ima 2 pumpice. Tu drugu pumpicu sam spojio preko releja na tipkalo u kabini. Pobudu sam uzeo od upaljača.

IMG_20190308_201415.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mata73 said:

Jel uopce vidljivo kad blicneš po danu?

je, ali vrlo kratko, probao sam prema staklu izloga. Znam da neće dugo trajati ove žarulje od tog maltretiranja i čestog pali gasi režima, ali nisu ni skupe. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 Trazim projektore danima za meg 225 ph 1  .   Nesto sto bi mogao kvalitetno namontirati bez otvaranja fara . Farove sam kupio nove pre 2 godine -stavio folije preko stakla no ne vredi . Projektori su vec nagoreli .  Trazim nesto bas  kvalitetnije sto bi trajalo vise od oem .   Balaste sam kupio nove . Jos ih nisam montirao .  Cekam jos da dozvole atest na dnevana svetla ne bi li montirao osram ledfog 101.  Svaka pomoc za projektore je dobrodosla .  2.5 inch d2s ..

Link to comment
Share on other sites

Folije preko farova ? Kakve to ima veze s projektorima ??

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Izgoreni projektori su zbog 2 razloga
"Kvalitetne" kineske sijalice..
Ballast koji daje vecu od oem snage.. 99% je prvi problem

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Providna foljia 3 m i far je sve vreme nov . Nema ostecenja od kamenja i oxidacije .  Citao sam na Gb forumu da si ubacio projektore umesto fabrickih . Dali su potrebne neke vece prepravke da bi se ubacio pomenuti projektor .  Secenja kucista fara recimo ?  Imas li preporuku za dobre projektore ?   Potreban mi je i prednji senzor .

Kada resim konacno farove gasim ih  po danu .  Osram led fog 101 ide za dnevna svetla i atest  za ista

 

On 10. 03. 2019. at 19:54, MilosB said:

Folije preko farova ? Kakve to ima veze s projektorima ??

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 

Izgoreni projektori su zbog 2 razloga
"Kvalitetne" kineske sijalice..
Ballast koji daje vecu od oem snage.. 99% je prvi problem

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Farove sam kupio u Austriji.  Pre 2 godine . Valeo original kao fabricki  . Optike su vec ostecene . Ostecenje nije veliko ali postoji .  Sijalice i balasti su original ..  Valeo balasti  koje sam menjao zajedno sa farovima i sada ponovo jer nisam mogao da ih programiram . Nosili su kataloski broj od vw.  .Sada ih dignostika vidi posto nose renault nr (novi )  Stare sam lagano prodao .  Sijalica Osram d2s 75% vise svetla ne bi trebalo da ostecuje optiku . 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Alen said:

Koja bi to folija bila za farove, imaš kakvih informacija?

ima ih vise vrsta i debljina .  Mislim da je kod mene 3m . Sa istom foljiom presvlace branike -haubu ili celi automobil . Mogu ti dati kontakt od servisa

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.