Jump to content

Thalia - ne radi brzinomjer


josipp

Recommended Posts

Ajde da i meni nekaj crkne nakon dugo vremena. Nekad radi nekad ne radi kazaljka kolko idem na sat, kad ne radi onda ni ne broji kilometre. Do cega to moze biti? Jel sat u banani ili kakav senzor koji mjeri brzinu auta?

 

Hvala :)

Link to comment
Share on other sites

MIslim da se radi o senzoru u getribi koji očitava i šalje signal u tablu.

Dundo Logan je jednog otvarao i popravljao.....da li na Daciji ili na twingu neznam, ali mi zvoni da su isti (ili barem jako slični)

 

Našao sam temu

 

Edited by petak
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja popravljao na cliu takvog, pa naručivao sa ali expresa. Hm, ovaj alijev malo drhti kazaljka no budzašto je

Link to comment
Share on other sites

hmm, djeluje zanimljiv i lagan popravak :D s koje strane getribe se nalazi taj senzor da ga potrazim i da li treba ulja ispustati ili je on negdje iznad ulja? 

Link to comment
Share on other sites

Popravljao na Thaliji. Sa desne je strane kad otvoriš haubu, treba malo ekzibicije da dođeš do njega. Samo se isčupa.
Kad otvoriš obavezno prelemi kontakte iako izgledaju dobro. Ja nisam prelemio pa sam ponavljao gradivo. Radio je još 3g do prodaje auta.
Ulje ne ispuštaš.
Reži sa što tanjom pilom točno po šavu, ne duboko.
Laganini posla max 45min.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

i dobro ljepilo upotrijebi. meni se raspao, nažalost

Link to comment
Share on other sites

Sorry frenckey tek sam.kasnije skužio da si i ti to radio!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nisam nasao nigdje kod sebe taj senzor ?

Edited by josipp
Link to comment
Share on other sites

Nisi dobro gledao. Vidi ovo crno u gornjem lijevom uglu s odrezanim kablovima

 

s-l1600.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hvala frenč, cjelo vrijeme mi je bio pred nosom a ja trazio na drugim mjestima po getribi. Danas sam ga otvorio i prelemio lemove, zaljepio super atakom vratio nazad i evo za sad radi, vidjet cu dokle ce :D

IMG_20190422_111108.jpg

IMG_20190422_111759.jpg

Al sam svejedno narucio novi OEM Renault kod Anđelka da imam u rezervi ako ovaj pocne stekat mogu ga i na sred ceste zamjenit :D

Ovo je broj po kojem ga se moze naci, ako nekome zatreba a neda mu se guglat

77 00 418919

Link to comment
Share on other sites

Od kakve je plastike taj pinjon? Jer ako je neki PE, cijanoakrilat to baš i ne drži.

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma za plastiku koji je model :aua: meni je to sve "plastika"

Novi kod anđelka 240kn org u Renault pakiranju ili neki no name 50kn

Link to comment
Share on other sites

ja stavio no name sa alija i radi...ali baci tu i tamo grešku na satovima, onu lampicu s ''federom''. I pomalo drhti kazaljka, nije toliko fluidna kao kod originala. valjda ono vreteno šta se vrti nije baš izbalansirano

Link to comment
Share on other sites

Aha, znaci ipak ovi jeftiniji imaju svojih mušica. Dobro sad kaj je tu je narucio sam ovaj skuplji nek se nađe u rezervi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Apdejt, javljam se da ovaj reparirani vrtuljak jos uvjek radi ali u zadnjih tjedan dana mi se pocelo desavati da kazaljka od kilometar sata se ne pomice jednolicno nego na trzaje, a nekad se zna desit da se nece spustit do kraja na nulu nego ostane npr na 40kmh pa ugasim auto upalim ponovo kontakt, ugasim pa se spusti na 30, pa na 20 i tak 3-4 treba upalit ugasit kontakt da se vrati na nulu. Nisam jos probao staviti novi senzor a imam ga u rezervi. Kad uhvatim volje i vremena isprobam sa novim pa javim jel se to zbog njega desava ili je pak i vura pocela zezat

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.