Jump to content

TPMS


linkres

Recommended Posts

Pozz.

Imam priliku nabaviti org. TPMS ventile za čelične felge za moj Megane IV, ispod cijene u ovlaštenom.

Može li ih netko isprogramirati, upariti ili moram ipak u ovlašteni??

 

LP, Emil 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 10 months later...

Pozdrav, imam čelične felne sa senzorima za megana. Hteo bih da senzore prebacim na alu felne. Da li je to izvodljivo pošto se senzori skidaju sa ventila, samo bi trebao da kupim druge ventile kao za čelične felne. Da li sam u pravu? 

Link to comment
Share on other sites

Ja svoje na cliu 4 nisam mogao skinit nego sam morao kupit druge. Bio sam u 3 vulkanizera i sva 3 su mi rekla isto. Nitko se nije usudio ih skidat jer su zapekli i vjerovatno bi pukli. [emoji2369]

Ti novi su bili sa captura (novi) i nisam ih nigdi programira. Stavija, snimija preko auta i to je to. Sve radi kako treba. Kad treba nadopuna, jave....

 

Link to comment
Share on other sites

Ma ni moj vulkanizer nije znao kako se skidaju pa sam mu ja pokazao. Na mojim ima polugica koja se pritisne i senzori se otkače sa ventila. Problem je što naši vulkanizeri misle da niko ništa ne zna pa hoće da mi naplate 10 eur samo ventil po komadu za druge felne a na ali expressu 4 komada sam naručio za nepuna 4 eur. 😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kako se na felgu montira ventil&senzor? 

 

IMG_20201017_091629.jpg

Edited by PAnta013
Link to comment
Share on other sites

Skineš kapicu ventila i gurneš ventil kroz rupu na felgi. Našarafiš alat za montiranje ventila i povučeš ventil kroz rupu. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jel ko probao bez toga ventila na zimskim... Jel dosadan auto sa porukama pištanjem?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, macan said:

Jel ko probao bez toga ventila na zimskim... Jel dosadan auto sa porukama pištanjem?

na Megane 3 je ovako:

pri većim brzinama (recimo preko 60kmh) javlja poruku nakon deset minuta (ako je poništiš opet nakon deset minuta)

upali znak service i ta lampica svijetli, ako ti ne smeta samo vozi dalje

meni nekad za vožnju po gradu ne javlja jer je gužva pa se sporo vozi

na autocesti nažalost to je stalno upaljeno ili poništavam svako malo

pištanje je samo jednom, nema poslije nikakvih zvučnih upozorenja, može se voziti

Edited by Chupi
.
Link to comment
Share on other sites

Da stvarno pretjeruju sa time, neznam kako smo prije vozili aute bez toga... to je bio užas živi :)

Link to comment
Share on other sites

Ekipa, gdje u Zg ugraditi TPMS ventil?

Vulkal ne ugrađuje donesene ventile, a meni je bitno da donesem svoj jer je original koji sam nabavio preko ebaya. U ovlastenom je jedan 1000kn, a na ebayu 200kn...

Link to comment
Share on other sites

Uzmeš ih na fazon, ako ćeš kupovati gume ili slično, pitaj koliko su novi obični ventili. Kad bude dečko htio staviti, ti mu daš svoje i kažeš, stavi ove, ovi su mi ljepši itd. 😊

Link to comment
Share on other sites

On 20. 10. 2020. at 9:26, macan said:

Jel ko probao bez toga ventila na zimskim... Jel dosadan auto sa porukama pištanjem?

Nema pištanja. Samo upali lampicu za servis i lampicu za TPMS (znak gume). 

Kako znam? Tako što mi je "majstor" vulkanizer, u radnji u kojoj sam kupio zimske gume, s*ebao senzor i ventil. Magarca sam prije nekoliko dana pitao stavlja li senzore i dobio odgovor: "naravno, nije to neka nauka". Bijaše mi neprijatno što ga upitah.

Danas je pokušao navući ventil bez skidanja senzora, pokidao gumu ventila i s*ebao zub na kućištu senzora. Nisam gledao šta radi, računajući da zna posao (neki šefić vulkanizerima). Dolazi mi usplahiren:" ne ide, pokidao sam ventil. Nisu to ventili za čelične felne. Uska je rupa na felni. Ne smijem pokušati druge da ti ne uništim senzore. Nek ti u ovlašćenom montiraju". Točkovi s ljetnim skinuti. Popi*dio sam u trenu. Rekoh montiraj bez senzora (i onako i ovako bi vozio bez njih jer bi u slučaju novog pokušaja "majstor" uništio i preostala tri). Kontam dileja je s*bao samo ventil. Odem odmah do ovlašćenog. Pitam opet da li postoje različiti ventili za čelične, lik kod kojeg sam ih i naručio reče:"nema". Tu skontah da mi je onaj uništio senzor. Tako, pao je dogovor da dođem kod njih da oni pokušaju montirati jedan za probu, pa da provjerimo je li "majstor" u pravu. Kad je bal, nek i ... 

E da, felne su čelične s Megana III. Sad ima li tu neke *ebe? 🙁

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Kako je to uspio da mi je znati. 👀

Ide bez problema na bilo koju felgu i to bez skidanja ventila sa senzora. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, direstraits said:

Kako je to uspio da mi je znati. 👀

Ide bez problema na bilo koju felgu i to bez skidanja ventila sa senzora. 

Pa potrudio se čovjek. 🙁

**beni Balkan. Sve "majstor" do "majstora". Svi sve "znaju". 

Link to comment
Share on other sites

Taj vulkanizer nema pojma, do skoro su postojali samo gumeni ventili i oni mogu da se montiraju i na čelične i na alu felne, a sa pojavom senzora pojavili su se alu/čelični ventili i oni idu samo na alu felne. Postupak je prost da prostiji ne može biti. Nadam se da si mu tražio da ti plati polomljen senzor. 

IMG_20201024_064806-1224x1632.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Molio bih za pomoć-savet ako neko ima iskustava

Megan 4 2020 god fabricki set Alu felne  Celsium 16 sa TPSM senzorima. Mogucnost nabavke drugog seta Al felni takodje original fabričke Silverline 16 (bez guma) sa TPMS senzorima ali sa Megana 4 iz 2016 god. U ovlasćenom servisu kažu da jedino kada probaju kod njih mogu da vide da li mogu da upare te stare senzore na Siverine  felnama. Problem sto su felne na drugom kraju zemlje i ja to nikako ne mogu proveriti pre plaćanja. U prilogu slika senzora na felnama Silverline sa Megana 4 2016 god.

Senzor..jpg

Link to comment
Share on other sites

Eh da...to su ti dobro rekli u servisu dok ne probaju ne znaju ništa...

Ja sam stavio nove senzore s e baya, i uspijem ih registrirati i onda nakon dva dana zaboravi na njih kao da ih nema...

Dva puta sam uspio regati senzore i oba puta je uspio zaboraviti, tako da ne znam što da radim...

Link to comment
Share on other sites

Ja imam neke lijeve kineske ali nikad ih nije zaboravio. Intuicija mi kaže da ako može njih upariti da će moći i ove... Al' *ebo intuiciju. Ne znam.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.