Jump to content

TPMS


linkres

Recommended Posts

Eh da...to su ti dobro rekli u servisu dok ne probaju ne znaju ništa...
Ja sam stavio nove senzore s e baya, i uspijem ih registrirati i onda nakon dva dana zaboravi na njih kao da ih nema...
Dva puta sam uspio regati senzore i oba puta je uspio zaboraviti, tako da ne znam što da radim...
Kako ide ta registracija? Preko opcija na vozackom ekranu ili treba bas auto dijagnostika?


Link to comment
Share on other sites

A sto je u slucaju originalnih, jel i njih treba kroz dijagnostiku? Valjda ne kod svake izmjene guma.

Link to comment
Share on other sites

Pa to bi trebalo ic automatski. Uparit bi se trebao sam. Ništa drugo nego 4 blututa. Jedino ako nema šifra 😁

Doduše kad bolje razmislim onda bi mogao pokupit sa drugih auta u blizini. Možda ipak treba za prvi puta.

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, zvucetic said:

A sto je u slucaju originalnih, jel i njih treba kroz dijagnostiku? Valjda ne kod svake izmjene guma.

Ja imam originale na oba seta guma i kad ih promijenis, samo resetiras tlak u gumama i nakon par minuta ti se pojave vrijednosti tlaka. Zbilja jednostavno bez ikakvih sranja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja imam originale na oba seta guma i kad ih promijenis, samo resetiras tlak u gumama i nakon par minuta ti se pojave vrijednosti tlaka. Zbilja jednostavno bez ikakvih sranja. 
A jel se prvi put moralo nesto ekstra raditi ili je od pocetka tako?
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zvucetic said:
2 hours ago, daddycool19 said:
Ja imam originale na oba seta guma i kad ih promijenis, samo resetiras tlak u gumama i nakon par minuta ti se pojave vrijednosti tlaka. Zbilja jednostavno bez ikakvih sranja. 

A jel se prvi put moralo nesto ekstra raditi ili je od pocetka tako?

Bas nista. Kupio sam original TPMS ventile u renaultu, odnio ih vulkanizeru i samo su ih stavili i to je bilo to. Resetiras tlak i picis dalje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

dali se može to isključiti da mi na čeličnim felgama i zimskim gumama ne kaže grešku jer nemam te ventile?

nebi davao sada još 100 eur za ventile

Clio 4

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ruby said:

dali se može to isključiti da mi na čeličnim felgama i zimskim gumama ne kaže grešku jer nemam te ventile?

nebi davao sada još 100 eur za ventile

Clio 4

Kao prvo jesi siguran da imas TPMS ventile? Moj buraz vozi Captura i ima nadzor tlaka rijesen preko ABS-a pa ne mora kupovat ventile. 

Link to comment
Share on other sites

A mislim si jer kad hoću resetirati pritisak na boardcompu nakon kilometar mi se ponovo upali lampica, dok na alu se nije to događalo

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, daddycool19 said:

Kao prvo jesi siguran da imas TPMS ventile? Moj buraz vozi Captura i ima nadzor tlaka rijesen preko ABS-a pa ne mora kupovat ventile. 

Meni na Meganu pokazuje "točan" tlak u svakom kotaču na vozačkom zaslonu. 

Ako tako ima i clio, onda ima te ventile.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, zvucetic said:

Meni na Meganu pokazuje "točan" tlak u svakom kotaču na vozačkom zaslonu. 

Ako tako ima i clio, onda ima te ventile.

Ne meni samo javlja gresku da je preslabi pritisak ali ne koji kotac niti koliko 

Link to comment
Share on other sites

A dal' se jednostavno moze iskljuciti to bez stavljanja tih ventila na čelične da mi više ne javlja grešku i ko to može?

Link to comment
Share on other sites

Na Cliu 4 mozes, ja to radim starom za zimske felge.

Mislim da sam cak i stavio upute u Clio IV podforumu

Sent from my MIX 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Update: moj Megane IV nije prepoznao nove senzore tako da ću na ljeto morat na dijagnostiku da se dodaju. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 28. 11. 2020. at 12:21, robimarko said:

Na Cliu 4 mozes, ja to radim starom za zimske felge.

Mislim da sam cak i stavio upute u Clio IV podforumu

Sent from my MIX 3 using Tapatalk
 

Evo probao u ddt4all ali meni je već iskljuven Tpms (not present) a i dalje svihetli

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 years later...

Prijatelj je kupio nove alu felge za Megane IV GT Line na koje će montirati ljetne gume ali ne planira prebacivati snezore ni kupovati nove jer su preskupi. Nadam se da se Clipom mogu isključiti tako da stalno ne prijavljuju grešku.  Je li to netko radio?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Dečki ovako...

Na obje lagune imam senzore s tim da mi na sivoj javlja poruku "tyres sensor absent" bez ikakvih dodatnih lampica i to želim napravit i na crnoj (trenutno su aktivni senzori i rade svoj posao) jer sad imam 4 seta felgi za oba auta i na svima su senzori, ali NE ŽELIM DA SU AKTIVNI, već da mogu sam doma nabacivat i mjenjat kak mi se sprdne.

Zvao sam ovlašteni i kažu mi da na Laguni 3 ne mogu isključit senzore preko originalne dijagnostike. 

Moje mišljenje je da su mi na sivoj samo ugašeni senzori. Da nije ništa dirano dijagnostikom nego su senzori samo fizički postavljeni al nisu upareni. Jesam u pravu?    Neznam kako bih se drugčije izrazio...

Po tom mom razmišljanju vulkić bi mi mogao onim strojčekom što prilazi gumi samo deaktivirat senzor i onda bi i na crnoj bila poruka bez ikakvih dodatnih lampica što mi je i više nego ok.

Ili totalno krivo razmišljam?!?!?

 

Edited by dizna
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MilosB said:

U tome što ne prepoznaje 2 seta bez uparivanja... imam 2 seta i svako proljeće i jesen moram vulkiću da ih pozove s onom napravom... 

A mogu sam odradit zamjenu doma ako su isključeni.

6 hours ago, direstraits said:

Ddt4all

Dal to znači da je na sivoj trenutno napravljeno sa dijagnostikom ili samo nisu upareni senzori?

Link to comment
Share on other sites

Nekad me iznenadjuje glupost nasih renoa... Sva sreca nemam takve brige na mojoj L3.

Hbt tesla sama prepozna set u par minuta voznje i upozori te da su promjenjeni kotaci... Nikakvo uparivanje i pm..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.