Jump to content

TPMS

linkres

Recommended Posts

Eh da...to su ti dobro rekli u servisu dok ne probaju ne znaju ništa...
Ja sam stavio nove senzore s e baya, i uspijem ih registrirati i onda nakon dva dana zaboravi na njih kao da ih nema...
Dva puta sam uspio regati senzore i oba puta je uspio zaboraviti, tako da ne znam što da radim...
Kako ide ta registracija? Preko opcija na vozackom ekranu ili treba bas auto dijagnostika?

Pa to bi trebalo ic automatski. Uparit bi se trebao sam. Ništa drugo nego 4 blututa. Jedino ako nema šifra 😁

Doduše kad bolje razmislim onda bi mogao pokupit sa drugih auta u blizini. Možda ipak treba za prvi puta.

Edited by macan
daddycool19
11 hours ago, zvucetic said:

A sto je u slucaju originalnih, jel i njih treba kroz dijagnostiku? Valjda ne kod svake izmjene guma.

Ja imam originale na oba seta guma i kad ih promijenis, samo resetiras tlak u gumama i nakon par minuta ti se pojave vrijednosti tlaka. Zbilja jednostavno bez ikakvih sranja. 

• Like 1
Ja imam originale na oba seta guma i kad ih promijenis, samo resetiras tlak u gumama i nakon par minuta ti se pojave vrijednosti tlaka. Zbilja jednostavno bez ikakvih sranja. 
A jel se prvi put moralo nesto ekstra raditi ili je od pocetka tako?
daddycool19
2 hours ago, zvucetic said:
2 hours ago, daddycool19 said:

A jel se prvi put moralo nesto ekstra raditi ili je od pocetka tako?

Bas nista. Kupio sam original TPMS ventile u renaultu, odnio ih vulkanizeru i samo su ih stavili i to je bilo to. Resetiras tlak i picis dalje. 

• Like 1

dali se može to isključiti da mi na čeličnim felgama i zimskim gumama ne kaže grešku jer nemam te ventile?

nebi davao sada još 100 eur za ventile

Clio 4

daddycool19
1 hour ago, ruby said:

dali se može to isključiti da mi na čeličnim felgama i zimskim gumama ne kaže grešku jer nemam te ventile?

nebi davao sada još 100 eur za ventile

Clio 4

Kao prvo jesi siguran da imas TPMS ventile? Moj buraz vozi Captura i ima nadzor tlaka rijesen preko ABS-a pa ne mora kupovat ventile. 

A mislim si jer kad hoću resetirati pritisak na boardcompu nakon kilometar mi se ponovo upali lampica, dok na alu se nije to događalo

57 minutes ago, daddycool19 said:

Kao prvo jesi siguran da imas TPMS ventile? Moj buraz vozi Captura i ima nadzor tlaka rijesen preko ABS-a pa ne mora kupovat ventile. 

Meni na Meganu pokazuje "točan" tlak u svakom kotaču na vozačkom zaslonu. 

Ako tako ima i clio, onda ima te ventile.

8 hours ago, zvucetic said:

Meni na Meganu pokazuje "točan" tlak u svakom kotaču na vozačkom zaslonu. 

Ako tako ima i clio, onda ima te ventile.

Ne meni samo javlja gresku da je preslabi pritisak ali ne koji kotac niti koliko 

direstraits

Na cliu 4 i megane 3 treba upisati kodove s ventila CLIPom u sustav. Megane 4 ne treba. 

• Like 1

A dal' se jednostavno moze iskljuciti to bez stavljanja tih ventila na čelične da mi više ne javlja grešku i ko to može?

Na Cliu 4 mozes, ja to radim starom za zimske felge.

Mislim da sam cak i stavio upute u Clio IV podforumu

Sent from my MIX 3 using Tapatalk

Update: moj Megane IV nije prepoznao nove senzore tako da ću na ljeto morat na dijagnostiku da se dodaju. 

• 3 weeks later...
On 28. 11. 2020. at 12:21, robimarko said:

Na Cliu 4 mozes, ja to radim starom za zimske felge.

Mislim da sam cak i stavio upute u Clio IV podforumu

Sent from my MIX 3 using Tapatalk

Evo probao u ddt4all ali meni je već iskljuven Tpms (not present) a i dalje svihetli

• 4 weeks later...
robimarko

Imaš presence bit za TPMS i u BCM-u, barem je na Cliu tako.

• Create New...

Important Information

Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja..