Jump to content

P: CLIO IV 1.2 16V (2017 FACELIFT)


Golman

Recommended Posts

Prodajem svog Clia.

Prva registracija: 25.04.2017.
Moj od 13.02.2018.
Kupljen sa 11835km
Trenutno stanje: 24500km
Motor: Atmosferski, 54kw/75ks
Zapremina: 1149ccm
Ubrzanje od 0-100kmh: ima

Uz automobil sve do 25.04.2019. uključeno:

  • kasko
  • obavezno osiguranje
  • registracija
  • garancija u ovlaštenom servisu
  • sve ovdje navedeno vrijedi do 25.04.2019.

Uz automobil dolazi i 2 seta kotača:

  • ljetni set - Continental Conti Eco Contact 5, prešle 17915km, dimezije 195/55/16, sa OEM Renault felgama "Bangka Limited"
  • zimske - Nokian WR D4, prešle (do sad) 6585km, dimenzije 185/65/15, sa ECS alu felgama (kupac na poklon dobije i Renault čepove za felge kada dođu iz Kine)

Limited verzija uključuje paket LOOK:

  • Kromirane zaštitne bočne letvice i dio stražnjeg odbojnika
  • Kromiran dio vanjske letvice
  • Ukrasne letvice naprijed i letvice na stražnjim vratima

Između ostalog vozilo ima:

  • Tempomat
  • Stražnje parkirne senzore
  • 7" Media Nav multimedijski sustav
  • Navigacija, ugrađena karta središnje Europe
  • Ručna klima
  • Putno računalo
  • Maglenke
  • Led dnevna svjetla
  • Centralno daljinsko ot/zaključavanje
  • Zatamnjena stražnja stakla
  • ...

Na automobilu je promijenjena lambda sonda na cca 12500km, a filter kabine 1.4.2018. te je stavljen RENAULT Original 272773151R filter kabine kojeg po uputama u knjižici vozila ne treba mijenjati još godinu dana.

Prva promjena ulja i filtera ulja je za 30 dana. Na automobilu ne treba ništa servisirati, a ako netko pak misli da treba, ima garanciju do 25.04. pa može sve obaviti u najbližem ovlaštenom servisu.

Prodajem jer mi auto ni nakon godinu dana nije sjeo kako treba, a ni boja mi se ne sviđa.

Cijena: 78000kn

Kontakt: pvt ili 0953608111 (whats, viber, sve može)

28694237_10155353923916447_1961240060_o.thumb.jpg.f0d2cb91a94f1c5f984eab70673f0021.jpg20180304_160908.thumb.jpg.a428588cd272dbb732a9a7bc5d7c6038.jpg20180304_160957.thumb.jpg.c375b1a7a2d321270f86fb41ecccd375.jpg20180304_161302.thumb.jpg.385287a2810b98569c790ff7e20f93f6.jpgzimske.thumb.jpg.7d9fc612b8e833147e9c823fc606496a.jpg

p.s. slike su stare, ništa se nije promijeniolo da moram fotkati ponovo, a plave folije sa limited kroma sam skinuo

Edited by Golman
Link to comment
Share on other sites

Zaboravih napisati - kazaljka goriva se ne diže do vrha kad se tank napuni do vrha, stane na predzadnjoj maloj crtici. Meni to nije smetalo i nisam radi toga htio ostavljati auto u servisu, ako budućem kupcu bude smetalo, auto je još pod garancijom, odveze ga u ovlašteni i to se riješi.

I da, tank je napunjen do vrha, što se prije netko javi više će mu tank biti puniji kad ga kupi :D

Edited by Golman
Link to comment
Share on other sites

KASKO ne ostaje uz vozilo. Moja greška što sam to napisao, nisam bio informiran kada sam to stavio u oglas te mi je sada agentica objasnila da je kasko vezan uz osobu, a ne uz vozilo (kao obavezno osiguranje), dakle uz vozilo NE DOLAZI kasko osiguranje.

Link to comment
Share on other sites

Taman skinuo sve slike i da ću poslat frendici pa vidim da autu još nijednom nije zamijenjeno ulje...
I što to točno na autu "nije sjelo", a očekuje se da će biti bolje na drugom Cliu 4? Motor i boja?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Golman said:

Ulje i filter ulja promijenjeni.

upravo danas ;)

ne mogu ti to opisati jbg, to je onaj osobni doživljaj vozila.. u početku je i bio plan kupiti starijeg clia 4, sa više opreme i više km, ali je ovaj bio stvarno dobar deal u tom trenutku (iako meni osobno boja nije najbolja) pa sam ga uzeo.. sad sam se opet vratio na početak gdje bi nešto sa više opreme, možda malo poletnije (tce lovim).. a ako me pitaš što s autom ne valja, odgovorit ću ti da sve valja, samo nije za mene..

Link to comment
Share on other sites

Borny ima takav  motor, al tu negdje u omjeru jer je clio 2 laksi , pa mu nije jasno

to je nekretnina , trebala bi biti pouzdana i jeftino odrziva ali, nekretnina

htio sam pogledati koliko mu je ubrzanje do 100,ali ne moze se naci, tce ima 13.1

znaci ovaj negdje ko w123

 

Ja te shvacam zasto trazis nesto drugo, iako je meni boja ok, bas taj crveni, al to je stvar ukusa.

Šogor je uzeo onaj neki ludo bijeli s efektom, stvarno fora izgleda.

al je i cca duplo skuplji od ovog jbg..

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nailazim na podatke 14.5s za 1.2 16v, 12.2s za 0.9tce prije FL i 13.1s 0.9tce FL. Velika je to razlika, cak i na papiru, a u praksi i nekakvoj ugodi voznje jos i veca zbog okretnog momenta i turba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovom mom treba 14ak sekundi, točno govori Lucky, nisam mjerio nego sam još prije godinu dana našao na netu. Toliko je otprilike trebalo i starom Cliu, njemu sam čak mjerio :D

@hrvojexyz ovu boju svi hvale i prijatelji i roditelji, svi.. došlo je dvoje ljudi pogledati auto, i svako malo samo boju spominju.. šteta što ne mogu prodati samo boju :D

Link to comment
Share on other sites

Boja je super. A ljudi zaboravili da su donedavno svi vozili atmosferce.

Osobno mi 0.9 tce nije neka fora.. 1.2 ili 1.3 je vec nesto. Ok mozda je za clio dost.. sjecam se da je obican clio 2 dolazio sa 1.6 16v i 110 ks. To je letilo..

Ubrzanje 9 sekundi, max brzina 195 na sat. Doduse potrosnja kombinirano 8 litara al jbg..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao Clia 1.6 16V Dynamica i išao je jako lijepo, vukao je iz podruma i igrao se po gradu s karoserijom, ali mi je i trošio isto kao 172.

Ali to je uz 172 bio vrh ponude i u to doba, dok je Clio još bio mali auto je to bila super motorizacija. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ono o čemu ljudi koji kupuju auto skoro uopće ne razmišljaju su troškovi održavanja, uglavnom se razgovor zna svesti na potrošnju. Ja vozim 1.2 od 2003. godine i znam koliko mali mogu biti troškovi održavanja jednog takvog motora, i da, razumijem da ovaj motor ima više potrošača nego moj stari motor, ali opet je to 1.2 motor. Ali ljudima je bitno da brojka potrošnje ne prelazi znamenku 5.

Meni nije problem spustiti cijenu još malo, meni je problem mi je objasniti čovjeku da s ovim autom nema nikakvih (osim ulja jednom godišnje i to ako ga želi održavati) ulaganja iduće 2 godine, jer on vidi potrošnju 6.5 gradsku, to automatski pretvori u 7 i to je to.

Edited by Golman
Link to comment
Share on other sites

Koji su to likovi za poludit, kakvih 5 litara... Nek idu biciklom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ma ja i ne krivim ljude što oće gledati na potrošnju, različiti su prioriteti ljudima, i ipak je gorivo trošak s kojim se susrećeš na dnevnoj/tjednoj/mjesečnoj bazi i ljudi žele što manje novca potrošiti na gorivo i to je jasno.. sve ispod 6.5 na mom autu i mene razveseli, ali nije auto samo potrošnja..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

4 hours ago, Golman said:

Ono o čemu ljudi koji kupuju auto skoro uopće ne razmišljaju su troškovi održavanja, uglavnom se razgovor zna svesti na potrošnju. Ja vozim 1.2 od 2003. godine i znam koliko mali mogu biti troškovi održavanja jednog takvog motora, i da, razumijem da ovaj motor ima više potrošača nego moj stari motor, ali opet je to 1.2 motor. Ali ljudima je bitno da brojka potrošnje ne prelazi znamenku 5.

Meni nije problem spustiti cijenu još malo, meni je problem mi je objasniti čovjeku da s ovim autom nema nikakvih (osim ulja jednom godišnje i to ako ga želi održavati) ulaganja iduće 2 godine, jer on vidi potrošnju 6.5 gradsku, to automatski pretvori u 7 i to je to.

 

Uopce mi nije jasno sto se takvi javljaju koji od malog benzinca u gradu ocekuju 5l, pa to ni dizelas nece postic. Evo bas primjera radi, vozio se neki dan u novoj Giulietti 1.6 dizlu i prosjek po zg 8.5l.

A Max je ovdje u pravu, auto kosta na ovaj ili onaj nacin, a pogotovo rabljeni (iako ovaj Clio je prakticki nov). Svi se navuku na bajke o 5l potrosnje i ne zele ni cut za vise, ali se zaboravlja odrzavanje koje je obicno skuplje kod dizela koji trose manje, pogotovo rabljenih. A ja cu osobno rade trosak raspodijelit na gorivo, nego odjednom kesirat vecu lovu za popravak. Mada naravno tu nema nekih pravila, svaki auto se moze pokvarit makar bi auto ala ovaj Clio trebao biti vise manje pouzdan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio novog dizela i kasnije novog benzinca. Dizela sam vozio do 150.000 km, benzinac sada ima 139.000 km. Svi pričaju o skupljem održavanju dizela, no meni je cijena održavanja ova dva auta gotovo jednaka. Moguće da je dizel skuplji nakon 200.000 km, kada treba promijeniti dvomaseni zamašnjak, dpf...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6,5 litara u Cliu po gradu je sasvim dobra potrošnja, manje od toga ne moze. To sam htio reci, ljudi zive u zabludi. Pa moj Meg 1.5 dci je trosio 7-8 po gradu, Superb trosi 11, Laguna 12, to su realne brojke. A da ne spominjem Smart sa 7 litara.. Auto se ne kupuje za zadnju lovu pa da te onda litru veca potrosnja muci. Pricamo o 1500kn razlike na godisnjoj razini sa 15tkm, stvarno nije neka razlika ak dobijes skoro pa novi auto kao sto ga prodaje kolega. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

kužim da ljudi štede na svemu pa i na gorivu..  ali kilave se po cesti 35km/h na 1/8 gasa nebi li uštedili dva deci goriva.

opet s druge strane popuše 2 kutije cigara, popiju 3 kave u bircu i pivu dve dnevno i eto te na 50kn+ dnevno a nisi ni trepnuo..

meni je i dizel trošio 10 litara..

sve ovisi kak se voziš, penzionerski ili oštro..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, moril said:

Ja sam kupio novog dizela i kasnije novog benzinca. Dizela sam vozio do 150.000 km, benzinac sada ima 139.000 km. Svi pričaju o skupljem održavanju dizela, no meni je cijena održavanja ova dva auta gotovo jednaka. Moguće da je dizel skuplji nakon 200.000 km, kada treba promijeniti dvomaseni zamašnjak, dpf...

Sve si rekao. Kupio si Novog dizela. 

Link to comment
Share on other sites

ja sam kupio rabljenog dizela sa 140000km i rabljenog benzinca sa 110000km.
Cijena održavanja podjednaka.

Problem s dizelima leži u tome što se uvoze dizeli s 400 000 do 500 000 km, a zatim prodavaju s kilometražom spuštenom na 1xx xxx km

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.