Jump to content

Razlika ulja Elf Evolution 900 SXR vs Solaris FE vs Evolution Fulltech LLX 5-30W


Black.Tip

Recommended Posts

@manesamo sam htio reći da si za 6 kn po litri više mogao kupiti adekvatnije ulje koje je za tvoj i moj auto.. 

doduše neznam gdje stanuješ kad si i dostavu platio, pa je to manje usporedivo ako nisi u okolici zagreba, anđelko ima dostavu free a dalje se plaća također.. autokrešo ima ok dijelove ali kad ih usporediš sa anđelkovim, dobiješ OEM za 10-15% veću cijenu.. isplativo.

Link to comment
Share on other sites

Ma kužim ja tebe, sve je meni jasno.

 

ELF je stavio novo ulje na tržište, zamjenu za 900 SXR i ok.

Moj motor je iz 2000 i neke god. ugrađen je u auto 2006 i tada je za njega preporučeno ulje bilo upravo 900 SXR. Ako je to ulje tada i godinama kasnije bilo sasvim dobro za taj motor stvarno ne vidim razloga da ga ne koristim i ja dan danas.

 

Inače živim u KA tako da kako god okreneš plaćam dostavu.

 

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mane said:

Ma kužim ja tebe, sve je meni jasno.

 

ELF je stavio novo ulje na tržište, zamjenu za 900 SXR i ok.

Moj motor je iz 2000 i neke god. ugrađen je u auto 2006 i tada je za njega preporučeno ulje bilo upravo 900 SXR. Ako je to ulje tada i godinama kasnije bilo sasvim dobro za taj motor stvarno ne vidim razloga da ga ne koristim i ja dan danas.

 

Inače živim u KA tako da kako god okreneš plaćam dostavu.

 

 

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Zapravo nije problem u tome ulju ako ima normu za Renault (a trebalo bi imati), samo ja sam htio reći još gore, a zaboravio sam, da svi mi gledamo i želimo najbolje za svoje vozilo i da je svima nama puno toga sve isto, koliko god to zapravo i nije.
Kako sam vezan na "izvor" po pitanju tih nekih tehničkih informacija i po pitanju gotovo svakog ulja, ovo SXR ulje je bilo prije i u ovom trenutku je isto aktualno, ali samo za tržišta istočne Europe te se to konkretno ulje proizvodi u pogonima Rumunjske.
E sad, tu dolazimo do onoga kada stranka frče nosom, jer je u original kutiji proizvod iz Kine ili recimo Slovenije, a nije iz Francuske ili Njemačke pa shodno tome isto tako sam dojma da mnogi ne bi točili ulje proizvedeno u Rumunjskoj.

Naime, jako puno ima svih tih stvari sa kojima se i sam susrećem, kao i onaj navedeni antifriz gdje piše da je "crveni", a u Renault vozila je išao zeleni, koji je ukinut prije koju godinu i sada je službeno žuti u Renault/Dacia vozilima i nije više koncentrat, nego je gotov proizvod.
Ali i dalje ono "crveni" je problem, jer generalno je "crveni" samo za VW koncern vozila i postoje 2 tipa crvenog antifriza (tip G12++ i G13), a sve ono prije tih crvenih antifriza je bio rozi (kojega su svi zvali crveni). I sad se eto pojavio i doista crveni antifriz i to je ono nešto na što ja iznimno pazim, ali i to npr da u Renault vozila generalno ne ide rozi (a pogotovo ne crveni) antifriz, nego ili zeleni kao prije odnosno plavi koji može mijenjati, a najbolje onda žuti koji je novi i siguran sa svojim kemikalijama za Renault modele vozila.

A original filteri za manje benzinske motore i ove motore 1.5 dci su po 40-45,00 Kn, ali budem ja i to (kad stignem) naveo pa da se ima info za takve stvari.

 

14 hours ago, Lucky_ZG said:

 

Bas sam u subotu mijenjao ulje i sto mi je zapelo za oko kod SHU iz Tokica je da nema nikakve naljepnice uvoznika ili deklaracije proizvoda na hrv. jeziku sto mi je jako cudno. Sto reci na to??

Nemam pojma!
Znam da neke stvari uzima od Jasmin Maziva, ali kako znam da uvozi i samostalno, a onda ovisno o tome koji je točno ELF u pitanju, onda se vidi/zna i odakle je uvoz.

Link to comment
Share on other sites

naranđasti sam ja zadnje stavio u 1.4 16v i sad je takav i 1.6 16v, total glacelf supra..

 

1078-196428_h.jpg

Link to comment
Share on other sites

To je koncentrat? Mislim da je to taj zuti u biti kaj Andelko veli da je i za Renault. Kad se razrijedi dode bas fluorescentno zuti ak se ne varam. Ak je to taj na koji mislim. A mozda sam i u krivu. :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

to anđelko ima u prodaji, mislim 40kn po litri, koncentrat..

ovaj karnister sam stavio kao sliku kak izgleda boja nerazrijeđenog..

razrijeđeni je žučkasto naranđasti ali nije žuti, kao npr.

s-l640.jpg

Edited by ivan.martinko
Link to comment
Share on other sites

ja sam uzimao taj gotovi od Anđelka i bude nekako zelenkasto žuti kad iscuri na asfalt :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Budem ovih dana pogledao točno koja LM ulja su sa Renault normama [emoji106]

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Ovakvo mislim ide

987f57662ccb4bb416401afec60c1335.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo 900  DID  5W30  ACEA C3                                             Diesel sa DPF

Evo 900 SXR 5W30 ACEA  A5/B5  RN 0700                      Benzin nove generacije specifikacija Renault  

Evo Full Tech 5W30 MSX ACEA C3                                     Diesel sa DPF

Evo Full Tech 5W30  FE  ACEA C4/C3 RN 0720                Diesel sa DPF najnovije generacije specifikacija Renault

Evo Full Tech 5W30 LLX ACEA C3                                       Diesel sa DPF

Evo 900 NF 5W40 ACEA A3/B4                                            Benzin

 

Evo 900 SXR 5W40 ACEA A3/B4 RN 0700                         Benzin nove generacije specifikacija Renault

Evolution SXR 5W40 ACEA A5/B5                                       Benzin(povlaći se iz prodaje)

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, done said:

Evo 900  DID  5W30  ACEA C3                                             Diesel sa DPF

Evo 900 SXR 5W30 ACEA  A5/B5  RN 0700                      Benzin nove generacije specifikacija Renault  

Evo Full Tech 5W30 MSX ACEA C3                                     Diesel sa DPF

Evo Full Tech 5W30  FE  ACEA C4/C3 RN 0720                Diesel sa DPF najnovije generacije specifikacija Renault

Evo Full Tech 5W30 LLX ACEA C3                                       Diesel sa DPF

Evo 900 NF 5W40 ACEA A3/B4                                            Benzin

 

Evo 900 SXR 5W40 ACEA A3/B4 RN 0700 (i RN0710)                        Benzin nove generacije specifikacija Renault - VIŠE NIJE AKTUALNO za područje EU, samo za istočno tržište te se proizvodi u rafineriji u Rumunjskoj, a nova oznaka koja se prodaje za zapadnu EU je ELF EVO900FT 5W40

Evolution SXR 5W40 ACEA A5/B5                                       Benzin(povlaći se iz prodaje)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ove godine sam iskoristio 900 SXR a iduće bum uzeo onda 900 FT..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 16. 05. 2019. at 9:03, lageros-zg said:

 

Evo 900 FT 5W40 koliko vidim Hrvatski distributeri se baš i ne trude imati ga u  ponudi,ima ga na jednom mjestu  5/1L 1x1 nisam pronašao(neću reklamirati distributere)

 

Link to comment
Share on other sites

Evo 900 FT 5W40 koliko vidim Hrvatski distributeri se baš i ne trude imati ga u  ponudi,ima ga na jednom mjestu  5/1L 1x1 nisam pronašao(neću reklamirati distributere)

 

jasmin maziva uvoznik i imas ga u skoro svakom Tokicu

Link to comment
Share on other sites

Redovno za kupiti kod Tokica "Elf Full Tech 5W30  FE" (Diesel sa DPF), uz Tokicevu karticu 1l - 59,20 kn, kad se pogledaju ponude kod drugih koji ga nude online preko interneta ne isplati se kupovati jer uz placanje dostave ispada te vise nego kod Tokica.

Edited by Fernand
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, done said:

Evo 900 FT 5W40 koliko vidim Hrvatski distributeri se baš i ne trude imati ga u  ponudi,ima ga na jednom mjestu  5/1L 1x1 nisam pronašao(neću reklamirati distributere)

 

Od nedavno je u Hr ured TOTAL-a te sam razgovarao sa njima po pitanju poslovanja, ali s obzirom da ne radim cijelu širinu ELF i TOTAL ulja/maziva, nisam im interesantan, ali u razgovoru sa njima, jedini pravi ovlašteni distributer za Hr je Jasmin Maziva, a sa kojima i surađujem te po novim kanticama dolazi deklaracija TOTAL Hr, čak gotovo da više i nema deklaracije Jasmin Maziva.

Ostali jednim dijelom surađuju sa Jasmin Mazivima po pitanju ELF i TOTAL ulja te tu treba dobro obratiti pozornost, a to se može primjetiti upravo po tim nekim uljima koja je sama kompanija TOTAL prestala isporučivati na području EU te Jasmi Maziva takva ulja više ne isporučuju odnosno čak ih niti ne mogu naručiti preko Francuske odnosno direktno od TOTAL-a.

Stoga, nije samo TOTAL brand u pitanju, nego i mnoga druga ulja koja nemaju onu podlogu iza sebe i kompaniju da stoji iza njih ukoliko dođe do problema, a i često puta se krivice snose na mnoge druge stvari ili se čak uopće ne smatra da je neko ulje problem u radu motora.
Primjerice na PSA/Ford dizelskim motorima sa krivim odabirom ulja (pogotovo kod Forda) se može dogoditi da radi toga ima znatne štete i ode turbina. Naime, u karteru ulja se nalazi jedno sito koje se zbog lošeg ili pak pregustog ulja hoće zaštopati, a onda pak od te točke do turbine ulje prolazi kroz jedno aluminjsko koljenasto crijevo koje ima šarafe na početku u na kraju, a koji su isto tako jedan oblik sita te kroz njih i rupicu u njima također prolazi ulje. Pa onda u konačnici kod tih starijih 1.4 TDCi i 1.6 TDCi motora od kojih 1.6 ima i dvije bregaste te se zbog lanca koji povezuje bregaste, motori imaju neku grešku koja "baca" smeće u karter, stvara talog koji sve štopa, a ekipa pak zbog tog lanca na bregastima čuje motor glasnije pa misle da će sa gušćim uljem stišati rad motora, ali neće, to je takav motor i mora ići to jedno jedino ulje, odnosno te određene specifikacije i redovno svaki 3. mali servis skidati karter i očistiti ga zbog gore navedene greške.

 

Uglavnom, puno stvari ima kojih se treba pridržavati i znati, kao i to da nije svako 5W40 isto, osim kada ima iste one specifikacije koje su napisane sitnim slovima, jer tu padaju mnogi pa čak i mehaničari te trgovci, a priznajem da sam i ja tu griješio na početku svoga rada sa auto dijelovima, ali sam učio, pratio i informirao se te sada radije ne prodam nešto što nije u redu, nego da prodam ono što nije prema pravilu struke.

Mnogima je to sve isto ili slično, ali nije to baš tako.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ulja koja su kod mene u ponudi, a zadovoljavaju Renault norme
(ima mnogo ulja koja zadovoljavaju, ali ja sam usko usmjeren na ove, a koji su i više nego dovoljni)

RN 0700/0710

ELF EVO700STI 10W40 - Jasmin Maziva/TOTAL Hr
5L = 140,00 Kn/5L

ELF EVO900FT 5W40 - Jasmin Maziva/TOTAL Hr
5L = 194,00 Kn/5L 
1L =   43,00 Kn/1L

SHELL HELIX ULTRA 5W40 - Orbico
4L = 174,00 Kn/4L
1L =   47,00 Kn/1L

LIQUI MOLY Top Tec 4100 5W40 - Liqui Moly Hr
5L = 232,00 Kn/5L
1L =   56,00 Kn/1L

MOTUL 8100 X-CLEAN 5W40 - Tehnolub
5L = 385,00 Kn/5L
1L =  79,00 Kn/1L

MOTUL 8100 X-CESS 5W40 - Tehnolub
5L = 315,00 Kn/5L
1L =   65,00 Kn/1L


RN0720

ELF EVO FULL-TECH FE 5W30 - Jasmin Maziva/TOTAL Hr
5L = 245,00 Kn/5L
1L =   55,00 Kn/1L

SHELL HELIX ULTRA Profesional AR-L 5W30 - Orbico
1L = 65,50 Kn/1L
***** bitna napomena: mnogi ne znaju da je SHELL prvo punjenje ulja u motor kada se vozilo sklapa u tvornici i dođe na tržište, ali osobnog sam dojma da nije nužno za sva tržišta tako, no, ova oznaka "Professional" kod SHELL-a (i Castrola) uvijek označava originalno tvorničko ulje, a kod SHELL-a ovi nastavci AR-L označavaju i za koje modele automobila je to ulje i odnosi se onda samo na te modele, ne i ostale kao sva ostala generalna ulja

- LIQUI MOLY TOP TEC 4400 5W30 - Liqui Moly Hr
5L = 290,00 Kn/5L
1L =   67,00 Kn/1L

- MOTUL SPECIFIC 0720 5W30 - Tehnolub
1L = 90,00 Kn/1L

 

Isto tako neka se nađe ulje mjenjača, s time da je tu vrlo važno i bitno uvijek dati broj šasije radi utvrđivanja koji je kôd mjenjača, jer o tome ovisi koje ulje ide u njega. 

ELF TRANS ELF NFJ 75W80 1L = 63,00 Kn/1L
*** odobreno i preporučeno za Renault mjenjače: Jxx, TL4, NDx (ovi "x"-evi inače budu slova i brojevi i može ih bite više, zato je "x" kao nepoznanica)
*** za modele: TWINGO, MODUS, CLIO, MEGANE/SCENIC (osim Megane/Scenic II PK4), Laguna (osim motora 2.2 DT, dCi i V6) i Kangoo
*** generalno ovo ulje zadovoljava zahtjeve za gotovo sve mehaničke mjenjače osobnih i lakih dostavnih vozila sa mesinganim sinhronima.


ELF TRANS ELF NFP 75W80 1L = 73,00 Kn/1L
*** odobreno i preporučeno za Renault mjenjače: Pxx, Jxx, Nxx, TL4, VMx, UNx i za NISSAN - P mjenjače
*** posebno preporučeno za lagano i glatko mijenjanje brzina kod hladnih vremenskih uvjeta, ali isto tako i kod iznimno vrućih vremenskih uvjeta te omogućuje glađe korištenje i dugotrajniji vijek mjenjača te mjenjačkih komponenti.


A dodatno još vezano i za antifriz koji se s promijenio od Meganea III te ide na sva Renault i DACIA vozila, ali i NISSAN.
Nekada je tvornički antifriz bio zeleni i bio je koncentrat, a oznaka GLACEOL RX Type D.
Sada je novi antifriz žuti i nije više koncentrat, nego je već napravljen i oznaka je TOTAL COOLELF FR RD.

- Antifriz, žuti, TOTAL COOLELF FR RD 1L = 30,00 Kn/1L

 

Eto, to bi bilo to za sada. :) 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Znači li to da se u J mjenjače može staviti ulje za P mjenjače, ali ne i obratno? I dali bi to bilo ''bolje''?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, frenchkey said:

Znači li to da se u J mjenjače može staviti ulje za P mjenjače, ali ne i obratno? I dali bi to bilo ''bolje''?

Čini se da je tako!

Naime, i ja sam sada dok sam sve ovo pisao to uočio, jer prije nisam gledao u sve te detalje pa sada kako sam ovo pisao to uočio.
Ali svakako, u sve one starije modele mislim da nema potrebe stavljati skuplje, ali već u ove novije mislim da ne bi trebalo raditi probleme nikakve.
To je sve sa ELF stranice, o nije na odmet da i to linkam tu

http://www.lubs-products-database.total.com/gallery/ORIGINALS/visuels/22000/22206

http://www.lubs-products-database.total.com/gallery/ORIGINALS/visuels/36000/36105

 

Link to comment
Share on other sites

Lageros
imas li neki savijet za ulje u aut. mjenjacu. Rijec je o Laguni 2009 s Jatco AJ0 mjenjacem i vrijeme je da promjen im ulje ( preko 220 tkm a i ne vjerujem u “life time” ) jer bi auto ostavio kceri
hvala

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kopriva said:

Lageros
imas li neki savijet za ulje u aut. mjenjacu. Rijec je o Laguni 2009 s Jatco AJ0 mjenjacem i vrijeme je da promjen im ulje ( preko 220 tkm a i ne vjerujem u “life time” ) jer bi auto ostavio kceri
hvala

Svakako bih molio broj šasije pa da pogledam još unutar Renault programa koje su napomene ako ih ima navedene za moj program koji koristim.
Ali ono što daje ELF, trebalo bi biti ovo, a za cijenu pitam u ponedjeljak, jer to uglavnom nemam potraživanja pa nemam niti cijenu.

http://www.lubs-products-database.total.com/gallery/ORIGINALS/visuels/22000/22165

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kopriva said:

posaljem na PM
kad dojdem doma
hvala

Može!
Samo ja više neću biti na poslu, ali u pon vidim poruku ?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.