Jump to content

Clio problem sa paljenjem


dirtyjack

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Naime jučer sam imao problem sa paljenjem clia 1.6 16V 2003.

Auto vergla i vergla i nikako upalit...na kraju došao i majstor pa smo dijagnosticirali da je problem kod leptira gasa/motorića gasa i to sa pobudom istog.

Naime majstor je doslovno dva puta lupio na tom mjestu i auto normalno upalio.

Ponovno auto ujutro vergla i pali tek iz druge...majstor kaže ako će stvarat problem da moram mjenjat kompletan taj dio (leptir gasa) koji košta cca 1700kn.

Mene sad zanima da li je moguće da je problem u ovom motoriću gasa ili u toj klapni tj. leptiru ? (ili je to isto) ?

Da li mogu zamjeniti samo jedno ili se mjenja sve u kompletu ?

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro shvatio 16.16V  2003.g. masina niti nema motorić leptir gasa već samo klapnu ?

Ispravite me ako griješim...i u tom slučaju bi klapnu trebao mjenjati ?

Ona je vec jednom čišćena (prije cca 2 god) i radilo je super do jučer kad nije htio upalit; došao majstor lupio dva puta i auto upalio iz prve.

Da li je stvarno problem u klapni ili mozda nesto drugo da se dodatno provjeri prije nego mjenjam cijeli komplet

Link to comment
Share on other sites

Frenchkey je detaljno opisao kako popraviti klapnu na 1.6 motoru pa potraži malo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mata73 said:

Frenchkey je detaljno opisao kako popraviti klapnu na 1.6 motoru pa potraži malo.

Na ovo si mislio ? Čišćenje regulatora zraka ?

Moja mašina je 1.6 a ovo je za 1.4 i nemam leptir gasa..a klapna je već jednom skidana i čišćena

(kao što sam rekao prije cca 2 god.).

MOžda neka druga ideja šta bi moglo biti ?

Link to comment
Share on other sites

potrazit cu onda jos....ne daje mi se 1700 kn ako je problem u prljavštini ili postoji neko drugo riješenje...way too much...

 

 

al i dalje mi svijetli upitnik nad glavom...šta je moglo potaknut da lagani udarac u tom djelu inicira normalno paljenje auta...wtf

Link to comment
Share on other sites

pa ima tih rabljenih auta kolko hoćeš na otpadima, tko će dat 250€ za klapnu za to kupiš cijeli motor drugi..

Link to comment
Share on other sites

To je bilo i moje razmišljanje da vidim nagde na otpadima ali kako ću znati da je ispravna ta sa otpada ?

p.s. imas kakvu preporuku gdje bi se mogao uputit po pitanju tih otpada ?

i kako da saznam serijski broj tog dijela ?

 

Thx

Link to comment
Share on other sites

Skini klapnu i vidi kakvo je stanje. Ako je opet prljava moguće da kada je udaris da malo se protrese i leptir se oslobodi.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.