Jump to content

Clio 2 misteriozni kvar


Nmedica

Recommended Posts

Pozdrav. Imam clio 2 1.4 55 kw, prekonoci mi radio ostao upaljen i ispraznio bateriju. Upalio auto na kablove i od onda mi nesto steka. Znaci normalno upali i onda za 2 sekunde padnu okretaji i pocne radit na 2, 3 cilindra i ugasi se. Probao sam odspojit onaj vakum sa senzora pritiska zraka i zacepio ga i onda bolje radi, moze se vozit. Dok je upaljen auto vratim tu cijevcicu u senzor i auto normalno radi. Kad se auto ugasi i ponovno upali opet ne radi. Sorry na dugackom postu, htio sam odmah sve opisat. 

Link to comment
Share on other sites

Treba napuniti akumulator. Neće se napuniti od pola sata ili sat vožnje.

Link to comment
Share on other sites

Probao sam stavit i drugi aku. Isto se ponasa. Cu morat na komp izgleda, negdje sam procitao da mozda se mora resetirat softver ili tako nesto.

Link to comment
Share on other sites

Senzor pritiska zraka koji imaš se zove MAP senzor. Možeš ga skinuti i očistiti isopropilnim alkoholom, ali ga ne vraćaš odmah nakon čišćenja već ga pusti koji sat-dva da alkohol ispari.

Link to comment
Share on other sites

Jesam. Sta je moguce da tako stari auto steka ako isprazni bateriju? Nije prvi put ostao bez struje...

Link to comment
Share on other sites

Da javim razvoj. Napunio bateriju i auto radi normalno. Osjecam se blesavo sad. Hvala na odgovorima. Moze lock teme

Link to comment
Share on other sites

Naučit ćeš da slab akumulator može prouzročiti bezbroj misterioznih kvarova.

Link to comment
Share on other sites

Znam samo nisam mislio da na takvom auto moze snacit toliko. Nema veze. Bitno da je rijeseno

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.