Jump to content

Clio 2 ABS


Kikač

Recommended Posts

Pozdrav :place2:

pred nekih mjesec dana javio mi se problem s abs-om. Naime, upaljena je lampica abs, serv, stop i upozorenje za ručnu (iako je Božić prošao). Kočnice su komplet promijenjene, tekućina je nova, promijenjen je prekidač nožne i ručne kočnice te prstenovi (bili su slomljeni). Pretražio sam stare teme i nisam naišao na odgovor. Drago mi je da postoji ovaj forum pa se i nadam da mi netko može pomoći ili mi barem preporučiti nekoga tko neće samo uzet pare i reći da kupim novi ECU.

Problem se javio u normalnoj vožnji ~90km/h na zaobilaznici. Od tada sam obišao 3 "preporučena" mehaničara  koji..... nisu napravili ništa! Odlučih se za ovlašteni i frajer mi je iz čista mira rekao da treba zamijeniti kompjuter koji dođe 1000€. Uglavnom, da sumiram svoje opcije.

Zamolio bih nekoga tko bi mi mogao s ovime pomoći ili barem prodaje svoj ECU. Trenutno nemam para za novi auto, ali u najgorem slučaju... morat ću nešto iskombinirat.

Clio 2 1,4 16V 2002.g. ; živim u Rijeci, ali ako nekoga znate ko može ovo riješiti jeftinije potegnut cu i do Slavonije :wink: . Šteta da je Clio došao do 210 000km pa da ne može još barem 50k.

ps. eto neke slike da ne bude prazan tekst

 

 

 

57502884_405244280310558_4578206477772128256_n.jpg

57186019_323351661697715_780841620101660672_n.jpg

Edited by Kikač
Link to comment
Share on other sites

Koje su greske? 

Sta kazu parametri na dijagnostici? Dal svi kotaci ocitavaju kako treba? 

Ako ti je bas potrebna centrala imam ja za prodati, ali treba viditi koja je tocno gore, imaju 2 vrste. 

Link to comment
Share on other sites

e sad da me ubiješ nisam pratio kodove grešaka, ali znam da mi je meh objašnjavao kako je odspojio komplet abs sustav i jos uvijek  je prikazivalo gresku. po njegovoj logici  ecu je kriv. 

Link to comment
Share on other sites

Kad odspojis abs centralu, nema teorije da se spojis na nju, jer je odspojena logicno ? Cim odspojis abs centralu lampica je aktivna.
A radi ecu motora nevjerujem da pali gresku abs-a.

Treba napraviti scan dijagnostikom kompletnog auta i ocitati greske i popratiti parametre, onda se moze nesta i znati.

Edited by kristijan1710
Link to comment
Share on other sites

A jedino vidjet sto kaze dijagnostika,kako kazu kolege.

 

 

Edited by acer
Link to comment
Share on other sites

eh... ovako, nisam bas neki poznavatelj elektronike. bio sam kod par meha i oni nisu mogli nista sa svojim dijagnostikama napravit jer je navodno problem dublji. nakon odlaska u ovlašteni ponovno je sve dijagnosticirano i frajer tvrdi da treba novi komp nabavit. također mi je rekao da za tehnicki mogu maknut osigurac pa da onda nece svijetliti (nisam probao) i onda da ga tako vozim dokle ide. volio bih to rijesiti jer nije da cu samo sebe ubiti ako nesto zakaze. ?

Kako sam shvatio predlazete da odem kod nekog na jos jednu dijagnostiku? Jel mozete nekog preporucit? Bezveze mi je bacat pare ako u tome nije problem, a ova mafija u ovlastenom je poznata po tome - uzeli su mi 250kn cim sam dotaknuo kvaku.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi trebali biti senzori i na zadnjim kotacima,ako se ne varam.

Da li su to pogledali majstori?

Sto se tice dijagnostike ja imam Clip pa mozes doci do mene da spojimo i proskeniramo.

Link to comment
Share on other sites

Našao sam jednog električara koji se dobro nasmijao nakon što sam mu sve ispričao (posebno ga se dojmila priča iz ovlaštenog). Uglavnom, navodno on to može riješiti bez problema tako da ne treba ništa kupovati novo. Naći ću se s njim u utorak pa javim update :hop:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Clio se napokon vratio mado. Zamjenjen ABS modul i opet nova kočiona tekućina, cijena 2000kn ukupno. Naravno polovni, ali ima garanciju 3g. 

Naravno do ovog rjesenja se došlo nakon puno posla i puno pojedenih zivaca, ali sad sam toliko srrtan da mi se neda o tome rqzmisljati ni pisati.:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jeli to riješio ovaj nasmijani električar iz predhodnog posta? Ili je trebalo kupovati?

Link to comment
Share on other sites

Nije :/. Frajer mi je dao lažnu nadu i od tada se ne javlja pa sam našao drugog.

Ovaj drugi je kao pokušao raskopati, ali je na kraju našao polovni. 

Ne znam jesam li se ja nesto umislio ili mi stvarno sva elektronika sad bolje radi. npr. prije je trebalo 2x stisnut da se pokrene motorić za pranje stakla i n tabli su se palile maglenke same od sebe -sada tog nema :D

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.