Jump to content

Laguna III 1,5dci


stanky069

Recommended Posts

10 minutes ago, stanky069 said:

Filter goriva i filter kabine očito nisu nikad bili promjenjeni...filter kabine(2 su identična u kutiji bila,nisam ni znao da su dva) je bio toliko crn da je to nevjerojatno...ili se meni čini ili klima stvarno sad malo bolje radi i čini mi se da nema miris kao prije,prije se baš osjetilo kad ju upalim

Zamjena filtera kabine, filmic samo za informaciju, i normalno da sad klima i ventilacija bolje radi a nema vise ni loseg mirisa. ?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovi iz videa su mila majka kakvi su moji bili,potpuno crni,kao da si ih sprejom ofarbao...

Link to comment
Share on other sites

filteri s aktivnim ugljenom su i novi prošarani crnom bojom pa izgledaju prljavo naspram novih bez ugljena. A u biti su masu bolji i ponešto skuplji

Link to comment
Share on other sites

Nisu sa aktivnim ugljenom,obični su... Samo su bili užasno prljavi...očito nisu nikad promjenjeni.

Link to comment
Share on other sites

Isplati se uložiti u ove s ugljenom

 

Video je dobar. Samo što u stvarnosti bude puno više smeća unutra pa još imam malu četku za čaše da iščistim nakon što maknem filter (parking pod stablom pa ima dosta sjemenki raznih) i ne ide baš tako lako unutra nego ih treba "savinuti" u sredini da se malo spljošte pa onda na guranje unutra i paziti da gornji ne propadne dok umećeš donji.

 

Osobno ga mijenjam svake godine zajedno sa filtrom motora i uljem. U kabini ja dišem. Tih stotinjak kuna godišnje je manje nego jedan posjet doktoru.

Link to comment
Share on other sites

Da, na videu to sve ljepo glatko ide ali u pravu si umetanje novih filtera nije bas lagano, nisam ja mjenjao nego moj osobni serviser ali stvarno se namucio ugurati prvog pa onda njega pridici i podvuci drugi, mekani su pa se pigaju i stvarno ih je tesko staviti na mjesto.

Mjenjao prije godinu dana, ali nakon kratkog vremena na ventilaciji iza prema straznjim sjedalima prilikom puhanja izlazile su te sitne sjemenke breze, reklamirali filtere trgovcu i dobili druge filtere koji su zamjenjeni prije cca 7 mjeseci, ti su bili bolji.

Prilikom vadjenja starih filtera iscuri na pod dosta tog smeca a narocito onih malih sitnih od breze, sitni su pa prodju plasticnu resetku ispod stakla

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ekipa,imam pitanje.

Znači danas pričao sa suprugom malo i ona bi prešla na Megan Grandtour,tako da bih Lagunu dao u zamjenu...ili bih ju prodao ako nude premalo,što vjerujem da će biti.

Znam da je sa ovo glupo pitanje,ali na koliko najmanje pristati za nju??

Znači,Laguna 1.5dci 2008,malo preko 200 000km(valjda,sat kaže tako),mehanički ispravna,ima par ogrebotina na sebi.
Prije 15 000km odrađen veliki servis...svježe registrirana neki dan.

Koja bi bila ok cijena?

Link to comment
Share on other sites

A jbg... ovisi koliko ti je sila za rijesit ju... malo bacis oko na oglase i formiras cijenu shodno tome... obavezno u oglasu pisi kaj je bitnije mijenjano i kad.. da opravdas cijenu a i smanjis kolicinu bespotrebnih poziva.

Link to comment
Share on other sites

Ma nije mi uopće sila... Nego supruzi se svidio Megane Grandtour i sad bi ona da promjenimo auto,kao više mjesta i mlađe nešto uzeti... Kontam da ću je jednostavno dati u zamjenu u autokući,ako mi ponude neku ok cijenu jer mi se ne nateže sa milijun poziva i ponuda za zamjenu za prasce, otplatu na rate i ostale gluposti.

Link to comment
Share on other sites



...jer mi se ne nateže sa milijun poziva...



Prodavao sam jednom Laganu, ne brini, NECE biti milijun poziva :-)
  • Like 3
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Hahahaha...nemoj me plašiti...

Ma ako je nitko neće,ostat će onda...uz nju će doći još jedan Reno... Ne mora se ženi ispuniti svaka želja,može se ispuniti i meni neki dječački san....[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Link to comment
Share on other sites

Vidi koliko ti nudi auto kuća i prodaj za 1000€ više

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma malo te podjebavam. Laguna je prodana, tako da otice i tvoja.

A sto se tice cijene, to je bar lako, pogledas oglasnike i vidis gdje bi se tvoja mogla uklopiti.

Ja sam svoju prodavao 2 puta. Prvi put 3 god nakon kupnje, gdje jednostavno nisam imao doticaj sa realnoscu i naravno da nije prodana. Nisamo mogao vjerovati da je auto toooliko izgubio na vrijednosti. Naravno da nije prodana.

Drugi put nakon 7god (mog vlasnistva), 250+ tkm, cijena full realna, 1god regana, napravljeno kemijsko jer imam malu djecu ... Otisla za tjedan dana.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, stanky069 said:

Ma nije mi uopće sila... Nego supruzi se svidio Megane Grandtour i sad bi ona da promjenimo auto,kao više mjesta i mlađe nešto uzeti... Kontam da ću je jednostavno dati u zamjenu u autokući,ako mi ponude neku ok cijenu jer mi se ne nateže sa milijun poziva i ponuda za zamjenu za prasce, otplatu na rate i ostale gluposti.

Pa nije ti valjda tolika sila da ćeš ženu dati u autokuću

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

A vidiš...nije ti ni to loša ideja... Nju i Lagunu za nekog RS-a

[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Link to comment
Share on other sites

Evo,danas se čuo sa autokućom,u vezi jednog Megana koji me zanima...i kad pogledam cijenu tog Megana za keš, koliko nadoplate mi okvirno traže ispada da mi daju 31 000,iako vjerujem da u zamjeni nije cijena vozila ista kao keš.

Ja sam ju platio 35 i nešto prošle godine,obavio veliki servis i svježe je registrirana.

Sad treba žena se skontati šta hoće...da opet ne bude za godinu dana da mijenjamo auto,a na ovome obavio sve.



Link to comment
Share on other sites

Gospođa se odlučila...ići će zamjena...jedino ovaj put ima da potpiše ugovor neki da ne mjenjamo opet auto nagodinu...da joj opet nebi došle takve glupave ideje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 24. 04. 2020. at 21:03, stanky069 said:

Ma nije mi uopće sila... Nego supruzi se svidio Megane Grandtour i sad bi ona da promjenimo auto,kao više mjesta i mlađe nešto uzeti... Kontam da ću je jednostavno dati u zamjenu u autokući,ako mi ponude neku ok cijenu jer mi se ne nateže sa milijun poziva i ponuda za zamjenu za prasce, otplatu na rate i ostale gluposti.

Kako točno u Megane-u ima više mjesta nego u Laguni?

Link to comment
Share on other sites

Megane karavan ima veći prtljažnik od Lagune hatchback ili se varam??

Link to comment
Share on other sites

Evo ja mogu iz prve ruke usporediti. Veći je prtljažnik u M3 karavan. Prostor na zadnjoj klupi je malo na strani L3, tim više što se sjedi nagnutije prema bunkeru. U M3 se sjedi dosta uspravnije. Međutim, prostora za stopala pozadi ima dosta više u M3 jer su prednja sjedala u L3 dosta masivnija. Sprijeda je slična situacija, ali su u L3 sjedala puuno udobnija, prostranija.

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da uspoređujemo karavan na karavan 🤔. U L3 karavan strpam Megane 😂

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ne,imam Lagunu hatchback,upgrade bi išao ili na Megane Grandtour ili Lagunu Grandtour. Znači u svakom slučaju nešto veće.

Spuruga je za Megsa,ja sam za Lagunicu.
Opcije se istražuju...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.