Jump to content

zvučnici


betarlux

Recommended Posts

  • 2 months later...

Imam ove zvučnike u Megane 2 i čak na tvorničkom radiju se vidi ogromna razlika. Nisu bas hvaljeni po netu ali nakon što sam probao sad tražim takve identične za stražnja vrata i više ne mogu naći...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tražio sam malo po netu i po Zagrebu, ali ovih TS-Q131C koje je trigi postao gore u video više nigdje nema. Ja bi trebao i zvučnike u vratima i ove male visokotonce što su gore ispod šajbe u armaturi. Gledao sam na svijet-medija pošto tamo imam neke pogodnosti. Ove za vrata, ajmo reć da sam našao, ali ove visokotonce to me buni jer ne vidim da ima neki komplet. Ima li netko preporuku? Zvučnike u stražnjim vratima ne bi dirao sada, dakle trebam 2x za prednja vrata i 2x visokotonca za ispod šajbe.

Link to comment
Share on other sites

Auditor kit RIP 130S ili 165S... ovisno koliko veliki idu... to ti je preporod... inače sam imao Pionner, Alpine i Hertz. Hertz mi je najdraži, no za njih treba pojačalo, inače se nećeš nauživati zvuka samo na radiju.

Link to comment
Share on other sites

Vrata su blagi uzas za sloziti nesto da svira. Naprijed je driver 13 cm promjera, dubina ugradnje je cca 50 mm ako ne zelis rezati dio oplate koji stiti od vode. Ako taj dio jos izrezes, dobijes nekih 5-6 mm do prozora i opet ne znam sto bi ti preporucio. Tesko je staviti nesto da bez vecih preinaka zvuci dobro. Problem je sto se nakon svega, zvučnik fiksira u oplatu...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
14 hours ago, kralj said:

@enjoyordie @betarlux Ima kakvih novosti po pitanju  pitanju zvucnika??ste uzimali sta,probavali,gledali?

Ima ih u autosoundu u os po 250 kn ,ugradnja 70 kn tak nesta

Link to comment
Share on other sites

Pioneer TS-G132Ci to su ovi i pasu 100%??? Mogao bi onda skocit na izlet u os...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Da malo podignem temu iz mrtvih...

Prdnuli su mi zvučnici u scenicu u zadnjim vratima kao što se vidi na slici. Što mi preporučate kao najbolju zamjenu, a da nije preskupo?

Pozadi nema tweetera pa sam mislio neki dvosistemac. Sviđa mi se gore spomenuti Auditor kit RIP 130S ali mi je malko preskup

 

7b77f60cb60230fcca5a05428599c22e.jpg411610d8231873f24e0e9c72b1aebaec.jpg

Link to comment
Share on other sites

Riješio, Alpine zvučnici preko Njuškala, hvala svima na pomoći 🤣

Link to comment
Share on other sites

Ma tu samo zalijepiš novi ovjes i svirat će kao novi ;)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

he-he

A morat ću samo čini mi se rezat ovu renault utičnicu i krimpat nove stopice, ili čak zalemit žice direktno

Link to comment
Share on other sites

capnes natikac i skrimpas stopice tam pa imas rijeseno za vazda... makar ce i ovak zvucnici nadzivjet auto vjv

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ne znam ni točne dimenzije stopica, jedna je uža od druge

Link to comment
Share on other sites

Njuškalo, sve zapakirano i s računom od Ronisa, veli da je prodao auto prije nego ih je montirao

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Btw, naletjeh danas na ovaj video. Mogao sam proći i jeftinije :bigl:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mogao jesi, ali to opet nije trajno rješenje a uvjeren sam da je zvuk kvalitetniji s ovima.

Link to comment
Share on other sites

Postoji i trajno rješenje, a to je da se izmijeni ovaj spužvasti dio oko membrane. Problem je jedino točno nacentrirati. Nabava materijala ide izvana, a postoje i posebna, malo ljepila za to.

 

 

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.