Jump to content

zvučnici


betarlux

Recommended Posts

zanimljivo, popraviti ću ove stare na jedan od ova dva načina, nemam što izgubiti

Link to comment
Share on other sites

Pretraži malo, imaš tih videa na YT i s tehnikama kako ih centrirati. Meni su se raspali stražnji na cliu pa sam tražio materijal, kod nas teško za naći, na ebayu isto dosta košta. Na kraju odustao od popravka, radije ću druge kupiti.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mijenjao gumeni ovjes na svojim Wharfedale diamond 9.1 zvučnicima. Novi ovjes par dolara iz Kine, zalijepio PVA ljepilom. Sve je prošlo bez ikakvog problema, sviraju kao i prije :)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Upravo to, ali treba naći ljepilo koje ostane elastično kad se osuši.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To mi se ne čini ok jer je tvrdo kad se osuši.  Da, treba elastično, vidim na ovim videima da ekipa vani koristi neka posebna ljepila pa bi i to trebalo nabaviti. Za par stock zvučnika od auta koji su ionako žnj kvaliteta se ne isplati. Za bolje zvučnike kao što su ti tvoji bi se već isplatilo.

Ovo na renaultu čak niti nije guma okolo, nego neka spužva koja istrune vremenom. Zanimljivo, na mojem cliu stražnji tvornički zvučnici su istrunuli totalno, a prednji još rade. Stražnji su neka talijanska marka, a prednji su Blaupunkt.

 

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

I kod mene su prednji ok.
Ono ljepilo sto Turcin koristi je neko elasticno, guglao sam naziv.
Navodno kao ono za cipele

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pa napisao sam da treba naći elastično PVA ljepilo jer nisu sva takva. Ova "specijalna" koja koriste i prodaju ovi što popravljaju zvučnike su specijalna samo po tome što ostanu elastična kad se osuše. 
Ja imam 17 kanti od 5kg tog ljepila koje je ostalo iz nekih davnih vremena, pa ako kome u Splitu treba koja kanta neka slobodno nosi :D

Prednost PVA ljepila je da imaš dvadesetak minuta da to sve uredno namažeš, namjestiš i slijepiš. Ljepila za cipele i ostala slična s organskim otapalima lijepe praktički trenutno i ako si krivo namjestio onda je game over.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

za što se još može koristiti tvoje ljepilo? Može li za nebo?

Link to comment
Share on other sites

Ne, ali ako ti treba za parkete, nosi [emoji1]

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

 

 

e747ba1ea6a4ee4f48255f10551a6450.jpg

Link to comment
Share on other sites

ahahaha, hvala, imam laminate :bigl:

 

nego pojavio se novi problem. Zvučnici su iste dubine, ali je magnet na Alpine dosta veći u promjeru i udara u plastičnu zaštitu otpozadi, dakle ne može se zašarafiti da potpuno nalegne na svoje mjesto. Ta zaštita vjerojatno štiti i od vode sa stakla pa ne bih baš rezao. Pada mi na pamet ugrijati ju industrijskim fenom i ''pogurati'' prema limu da dobijem taj 1 cm koliko otprilike fali da zvučnik sjedne. 

Neka bolja ideja ili savjet?

Link to comment
Share on other sites

Ili staviš distancu taman toliku da izbaci zvučnik van koliko nedostaje a da možeš mrežicu vratiti.

Link to comment
Share on other sites

napravi od neceg... sperploca il tak nekaj

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Stavi podložne pločice između zvučnika i podloge gdje idu vijci.

Link to comment
Share on other sites

Obod zvučnika ne smije biti u zraku pa podložne pločice otpadaju.
Tako zvučnik gubi bar 50% . Zvuk postaje prazan i šupalj, bas gotovo da i nema.
.
Jedne sam kupio u Ronisu a druge sam radio od prešanog kartona.
Moji su 10cm pa ako ti odgovara pošaljem gratis.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13cm su zvučnici, neće odgovarati, hvala anyway. Danas je veliki vjetar, kiša pa mi se neda oko toga vani raditi. Inače, nema oznaka + i već samo šira i uža stopica. Po nekoj logici + je šira?

Link to comment
Share on other sites

Tako bi trebalo biti.
Ali provjeris baterijom od 1.5-4.5V pa kad + bude na dobroj strani onda membranu diže, a ako je krivo onda ju uvlači.

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, mata73 said:

Obod zvučnika ne smije biti u zraku pa podložne pločice otpadaju.
Tako zvučnik gubi bar 50% . Zvuk postaje prazan i šupalj, bas gotovo da i nema.

Može li taj zrak biti ispunjen gumikitom/silikonskim kitom/gumenom brtvom ili mora biti tvrda ispuna metal/drvo/plastika ?

Link to comment
Share on other sites

Bitno je da je zadnji dio zvucnika zatvoren u odnosu na prednji (zvucnici od linije npr.) jer u suprotnom dolazi do akusticnog kratkog spoja, ovo kaj je mata napisal gore, zvuk bude nula... tak da da, mozes s cim god hoces to pokrpat... samo je pitanje kak ces maknut silikon prilikom izmjene.... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Onda se stavi gumikit brtvena masa po unutarnjem obodu zvučnika/sjedišta i stave podloške za distancu i problem riješen.

Gumikit se lako skida.

Link to comment
Share on other sites

Moze i silikon.
Nanese se silikon stavi papir il dva da se zvučnik ne zaljepi i onda se montira zvučnik.
Moze se umjesto papira staviti ljepljiva traka tako da dio bez ljepila bude prema zvučniku.

Link to comment
Share on other sites

Stavio silikon i pik traku. Imao samo akrilni, valjda nece smetati.
Malo rezao zastitu na vratima, i pri trazenju odrezane plastike u oboje vrata nasao po jednu maticu M6, wtf?

c45a9be0772a41dfcc12021c64ed3bd9.jpg

Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mazda to namjerno stavljaju da razbiju monotoniju u voznji...

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Mazda to namjerno stavljaju da razbiju monotoniju u voznji...
[emoji1787][emoji1787]
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.