Jump to content

Reparacija letve volana


dre_magnus

Recommended Posts

Bok svima,

Ako nije u skladu sa pravilima foruma neka admini svituju kako treba...

 

Zanima me da li ima netko preporučiti servis za reparaciju letvi volana negdje na potezu ZG-VG.

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Share on other sites

česta preporuka je hidromehanika na žitnjaku (osobno nisam probao)

Edited by meshgrid
Link to comment
Share on other sites

Ne znam je li laguna ima električnu letvu ili hidrauličku, ali meni je radio dečko iz Zaboka (nije ti baš blizu jbg)  na Cliu 197 (električna), i napravio odličan posao, a za dosta manje para nego ovi iz ZG-a i okolice. Isto tako nisam jedini koji je radio popravak letve kod njega, već i drugi rade za svoja "sportska" vozila. Osim toga reparira i kugle, krajnike. Do sada sam čuo samo riječi pohvale za njegov rad, a dečko samo to radi tj. od toga živi (obiteljski posao).

Ako te zanima javi se na PM i pošaljem ti njegov broj.

Link to comment
Share on other sites

Daj meni pliz. :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ekipa jel iko ikad sam probao raskopati letvu i kaj se tam točno reparira? gledam na jutubu da na krajevima postoje neke plastike i to se samo zamjeni, jel se još kaj radi na letvi osim toga? Nisam nikad to radio pa pitam a volio bi sam prčkat po tome jer me zanima a i da ne plačam okolo ako nema potrebe :D

Još jedno offtopic pitanje, jel iko probao sam zamjenit semering na servo pumpi ? vidim da mi i slini tam do remenice, ak niko niš nezna onda ću ja to sve raskopusat pa javit kak je prošlo ?

Link to comment
Share on other sites

na većini servo letvi treba neki dio kromirat, ne znam ni ja točno, ali sam dobio takvu informaciju kad sam trebao reparirati svoju na Hondi.. ugl, za 1000kn se uopće ne isplati zajebavati s tim

Link to comment
Share on other sites

Gledao nekoliko videa po jutubu, letva se ili brusi ili pošlajfa, idu nove plastike neke, semeringi nekakvi nutra.. ne izgleda komplicirano, a niš bum vidio kad ju skinem dole kaj bum. Servo pumpu imam jednu viška sastrane isto slinavu kaj curi pa bum se na njoj učio

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, josipp said:

Gledao nekoliko videa po jutubu, letva se ili brusi ili pošlajfa, idu nove plastike neke, semeringi nekakvi nutra.. ne izgleda komplicirano, a niš bum vidio kad ju skinem dole kaj bum. Servo pumpu imam jednu viška sastrane isto slinavu kaj curi pa bum se na njoj učio

a brijem da ju treba i nekak ispitat nakon reparacije? mislim, ako ti se igra s tim probaj, ali moje mišljenje je da se ne isplati 

Link to comment
Share on other sites

U ISO Basisu sam reparirao kočione čeljusti, i dečko radi i letve volana. Iako je na prvu malo sumnjivo jer nosiš dijelove u šupu kraj kuće, dobio sam skroz okej vibe od njega i dobro je odradio posao, tj. kočnice i dalje funkcioniraju kako treba...

Link to comment
Share on other sites

IcyTexx...di je taj ISO Basis...neki kontakt ..imam neke čeljusti koje bi trebao reparirati...s jednom imam problem na odzračniku pa mi treba netko ko će to odraditi ako treba, a ne samo gumice promjeniti (gumice znam i sam mijenjati :bigl:)

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, IcyTexx said:

U ISO Basisu sam reparirao kočione čeljusti, i dečko radi i letve volana. Iako je na prvu malo sumnjivo jer nosiš dijelove u šupu kraj kuće, dobio sam skroz okej vibe od njega i dobro je odradio posao, tj. kočnice i dalje funkcioniraju kako treba...

također tamo dao odraditi sve 4 čeljusti, prije 2 godine, plus plastifikacija preko njih. Sve šljaka ko i prvog dana

https://isobasis.wixsite.com/isobasis

Edited by Krule
Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da se javim nakon nekog vremena, od starog kolega s posla ima nekog svog u Trnavi kaj reparira letve. Odma 20min nakon preuzimanja sam se vratio nazad na reklamaciju jer je ocito izbilo semering i manzeta se napunila uljem i izgledala kao balon, sreca da sam odma primjetio. Ugl vratio auto nazad i covjek sve rjesio i ponovo na svoj racun stavio nove manzete i platio spur. Od tada sam napravio vec nekoliko tisuca km, obisao sloveniju austriju madarsku sve je u redu nikaj ne lupa nema lufta zadovoljan sam. Sve skupa me kostalo 1500kn reparacija + skidanje i vracanje letve. Montirane odma i nove spone koje sam cuvao 2 god na tavanu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.