Jump to content

Ogrebotine na limu, bočna lajsna - gdje i kako popraviti?


Svebor

Recommended Posts

Imam nekoliko ogrebotina: gdje i kako ih je moguće sanirati te može li odokativna procjena koliko bi to moglo koštati? Može li se to kod bilo kojeg automehaničara ili je potrebno otići u bilo koju lakirnicu? Je li bolje otići kod ovlaštenog renault servisera ili postoje "majstori koji znaju znanje"?
Nalazim se u Zagrebu. Fotke u prilogu.

1) na stražnjem braniku sam se naslonio na stupiće kao što se vidi na slikama
2) na haubi, poklopcu je kamenčić napravio  rupu veličine 5-10mm
3) s desne strane donjeg branika imam ogrebotinu... ili me/ili sam nekoga zakačio ?


4) budala sam parkirajući zakačio rasvjetni stup koji je bio nasađen na parkirališno mjesto pa sam malo izgrebao desnu lajsnu i donji dio na vratima... Je li moguće lajsnu zamjeniti i kako sanirati ovu ogrebotinu veličine 10-20cm?

5) Primjetio sam kako se guma na lijevoj, vozačovoj strani koja spaja staklo razljepila. Kako to sanirati i gdje?

Ispričavam se na neiskustvu, ali radim na tome da to promjenim  su svi savjeti dobrodošli. 

prednji točak.jpg

lijevi branik 1a.jpg

ogrebotina 20 cm vrata.jpg

desni.jpg

guma na šajbi.jpg

hauba.jpg

lijevi branik 1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nađi dobrog lakirera i limara.
Ako se lakira cijeli element onda je oko 100€ po elementu. Ušpricavanje je manje.
Najbolje posjetit par lakirera jer su cijene zadnjih godinu porasle pošto imaju posla a radnika im fali.
Mozes kontaktirati i našeg klubskog limara pa užicaj popust.

Link to comment
Share on other sites

On 13. 05. 2019. at 17:32, mata73 said:


Mozes kontaktirati i našeg klubskog limara pa užicaj popust.

Znači, ona piknja na haubi + ogrebotina na vratima + ogrebotine na stražnjem braniku su 300 eurića? 

Kako doći do klubskog limara?

Svakako, hvala na sugestijama :)

Link to comment
Share on other sites

To se izvuče, pikne se boja i ispolira. Bitno je da limar ima pravu opremu za izvlačenje udubina pogotovo ovakvih oštrih.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.