Jump to content

Osiguranje i registracija


nikola1203

Recommended Posts

Možeš..  

mada meni to nije fer a i tako novom vlasniku bi trebali “duplirati” tvoju policu ali sa njegovim imenom.. a i dobit ćeš možda pola novaca..

zasto bi to netko uopće isao raditi?

Link to comment
Share on other sites

Prije godinu dana sam uzeo novog Golfa, i iskreno, mislio sam da ce biti ok, medutim mucimo se skoro od kad smo ga kupili jer kad stavim kolica od djeteta u auto, stane mi jos jedna vrecica...

Sad razmisljam da se rijesim Golfa i uzmem Passata, koji ima gepek da stane pola 2.B razreda unutra... ali Golf je registriran prije mjesec dana, kasko i ao, da ga ne vracam u Leasing, mozda bi to sve i imalo smisla, ali Leasing ce i ovako maltretirat novog korisnika Golfa da mora uzet sve novo... cemu da onda polica propadne?!

Iako je sve ovo samo jos razmisljanje, cekam procjenu za Golfa, pa cu dalje razmisliti sto i kako...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kompare servis i dalje daleko najpovoljniji...našli mi opet kao i lani u AS osiguranju policu, ove godine za 980 kuna...auto 1800 kubika i 118kW.

 

d2c2d5e397b0f72f3745273008a38858.jpg&key=7c403ee3f7760ac11df99ce56f1d072e53f9f420ea1bdb4adf83cf1cb7d8b5cee2b0d6fe75d6cf916da118cc580372fd.jpg&key=5dd030ecf79adb713974110857b963a764d02977227e02d00814049adaa9393c

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja s Kompare imam neugodno iskustvo koje me je koštalo vremena i živaca a za malo i novaca. Htio sam osigurati motocikl Hondu preko Komparea i oni su mi ponudili najpovljniju policu kod Croatie kod koej sam i do sada bio osiguran ali za nekoh 200-tinjak kn manje nego što mi traže u poslovnici CO.

Naravno ja pristao i odmah uplatio iznos po ponudi ali onda se nešto zakompliciralo i čekao sam nekoliko sati rasplet iako sam na tehničkom pregledu već bio prošao i samo je falila polica osiguranja da završim registraciju. Na kraju su mi iz Kompare javili da je došlo do nekih teškoća i da mogu osigurati u CO ali uz doplatu skoro 300 kn što bi ispalo skuplje nego da kod njih osobno osiguram. Ponudili su mi Triglava kao prvi sljedeći napovoljniji koji je bio nekih 80 kn jeftiniji nego direktno u CO ili storno plaćene police i povrat novaca. Odlučio sam se za strono i policu platio sam očekujući povrat novaca na račun. 

Tu su počeli problemi, dopisivanje, pozivi i čekanje... Iz CO su tvrdili da moji novci nisu ni sjeli na njihov račun jer su odmah napravili storno a ja sam imao 685 kuna manjka na svom računu. Ženska iz Komparea je bila jako ljubazna, zvala me više puta, slala mailove, kontaktorala CO ali ja nikako da dobijem natrag svoje novce. Na kraju sam otišao u svoju banku i moja bankarica je pokrenula nekakav postupak tako da sam nakon gotovo dva tjedna dobio natrag svoje novce.

Kad je sve dobilo happy end pitao sam gospođu iz Komparea s kojom sam nakon bezbroj poziva i mailova gotovo postao prijatelj da mi iskreno kaže u čemu je bio problem. Rekao sam da sumnjam na to što sam ja već bio klijent CO i da su u momentu kad sam platio policu preko Komparea već imali za mene pripremljenu "skuplju" policu u poslovnici kod stanice za pregled vozila gdje inače registriram sva svoja vozila, U CO su osigurana svih mojih 5 vozila. Potvrdila mi je da to vjerojatno razlog što nisu prihvatili ponudu koju sam dobio preko Kompare te da bih bio bez problema dobio tu znatno povoljniju cijenu da već nisam bio njihov klijent.

Djelom je kriv i moj propust što sam odlučio zatražiti ponudu od Komparea dok sam već bio u tehničkom pregledu, umjesto da sam to napravio nekoliko dana ranije kad su oni mene zvali a ja ih odbio.   :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Ono sto ti pouzdano znam, je da Kompare nema veze sa novcima, novci idu direktno osiguravatelju...

Ono sto i mene smeta je to da ukoliko imaju suradnju sa osiguravajucim drustvima koja ne stoje iza svojih polica, ne bi trebali suradivati sa njima... i sam sam imao slicnu situaciju, razlika je bila 300kn, oni su dali od sebe 150kn, i ja od sebe 150kn...

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ako to nije izolirani slucaj, onda su i oni pomalo fuseri. Doduse moram rec da mi ne ide u glavu da dodes na tehnicki i onda ides ugovarat AO preko third-party stranice, al eto , dogodi se valjda..

dogodi se i meni da mi agentica , a imam ih iz par agencija koje rade osiguranja kaze prvotno krivi iznos, ali se ispravi maksimalno drugi dan. I to obicno bude mozda 10% (ona nezgoda ili asistencija koju uvijek pokusavaju prisiti), a ne 300kn.

JA bas uskoro imam registracciju svog megana i opet cu uzeti asistenciju za EU kao i prosli put, cini se da cu i ove godine uzeti savu, oni imaju tu neku asistenciju koja nije skupa a pokriva do 1000€ troskova u EU.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je ovo izoliran slučaj jer svi moji prijatelji i poznanici su izuzetno zadovoljni sa Kompare posredovanjem kod osiguravanja vozila.

Ja sam najprije bio poslao podatke i upit za policu od Honde ali me je agentica nazvala ujutro baš kad sam došao iz noćne smjene i taman se uvukao u krevet. Bio sam pospan i dekoncentriran pa sam je otpilio i rekao da me ne zanima. Kad sam došao na tehnički i pregled provjerio sam cijene kod CO i Euroherca a onda sam se sjetio Kompare a pošto mi je ostao broj od agentice koja me zvala prije nekoliko dana, odlučio sam i nju nazvati. Kad mi je ponudila policu kod CO i to više od 200 kn jeftiniju nego u samoj poslovnici, naravno da sam pristao.

Od CO imam katricu "dobra prilika" s kojom na Crodux benzinskoj ostvarujem popust od 30 lipa po litri goriva što ne izgleda puno ali na godišnjoj razini meni koji s više vozila prelazim puno kilometara skupi se značajna svotica. Pa još popust na dijelove u Tokića... 

Link to comment
Share on other sites

Dobro, ti koji rade police na samom tehnickom imaju uvjerljivo najvise cijene, placas lokaciju i eleganciju da ne moras nikud hodat.

ovih 30lp po litri je stvarno solidan popust ako nema nekih ogranicenja, na 12000km godisnje to ispadne nekih 250kn jeftinije , nije lose, iako naravno to ne osjetis kroz godinu zapravo.

Makar velim kompare radi isto na principu agencije za osiguranje, na kolicinu dobijaju nize cijene za klijente i onda se oni tu ugrade.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, hrvojexyz said:

Dobro, ti koji rade police na samom tehnickom imaju uvjerljivo najvise cijene, placas lokaciju i eleganciju da ne moras nikud hodat.

ovih 30lp po litri je stvarno solidan popust ako nema nekih ogranicenja, na 12000km godisnje to ispadne nekih 250kn jeftinije , nije lose, iako naravno to ne osjetis kroz godinu zapravo.

Makar velim kompare radi isto na principu agencije za osiguranje, na kolicinu dobijaju nize cijene za klijente i onda se oni tu ugrade.

Za kompare je još bolja elegancija, par klikova mišem iz doma/ureda a polica stiže u poštanski sandučić i još su cijenom povoljni.

Link to comment
Share on other sites


ovih 30lp po litri je stvarno solidan popust ako nema nekih ogranicenja, na 12000km godisnje to ispadne nekih 250kn jeftinije , nije lose, iako naravno to ne osjetis kroz godinu zapravo.

Ograničenje je 400 kn ukupno popusta za vrijeme trajanja police.
Kod svakog točenja uz račun dobivaš i listić s obračunatim popustom na kojem piše i koliko ti je još preostalo.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Pozdrav ekipa...

imah neku šteticu na autu koju popravljam s tuđe police, uglavnom, izvid štete po mojoj procjeni iznosi oko 5 800 kn, zajedno sa svim PDV-ima, naravno, tražio sam nagodbu, te su mi uplatili 3800 kn, uz napomenu da se mogu žaliti... trebam preporuku vas iskusnih, da li se žaliti, jer mi je rekla ženska ako mi ne paše, da mogu otići u servis, platiti popravak te doći s računom da mi namire razliku... postoji li mogućnosti žalbe da hoću više novaca u nagodbi?

Link to comment
Share on other sites

Postoji,
Napišeš da se ne slažeš jer tržišna vrijednost tvog auta iznosi xy jer ima xy km, uscuvan izvana, iznutra i motor ne pokazuje znakove zamora pa predlažeš da podignu odštetu za npr 2500 kn. Onda ce ti uplatiti vjerojatno pola iznosa kojeg si naveo. Uplate ti u roku 14 dana.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Došlo vrijeme registracije za Logana pa sam unatoč lošem iskustvu od prošle godine zatražio ponude od Kompare. Dobio sam šarolike ponude čije se cifre značano razlikuju. 

Dakle: Logan 1,6 . 64 kW

- AS ( Generali) - 765,27 kn

- Sava  - 886,12 kn

- Triglav - 967,88 kn (na karticu ili rate cijena je nekih 50-tak kn viša)

- Croatia Osiguranje - 1148,12 kn ( na rate 1205,12 kn).

Sadašnja polica mi je kod CO kao i ostale 4 od Twinga, Honde i dva skutera ali razlika je značajno veća tako da ne bih trebao  imati dilemu premda nemam nikakvih primjedbi na CO sve ove godine koje sam osiguranik kod njih.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Došlo vrijeme registracije za Logana pa sam unatoč lošem iskustvu od prošle godine zatražio ponude od Kompare. Dobio sam šarolike ponude čije se cifre značano razlikuju. 

Dakle: Logan 1,6 . 64 kW

- AS ( Generali) - 765,27 kn

- Sava  - 886,12 kn

- Triglav - 967,88 kn (na karticu ili rate cijena je nekih 50-tak kn viša)

- Croatia Osiguranje - 1148,12 kn ( na rate 1205,12 kn).

Sadašnja polica mi je kod CO kao i ostale 4 od Twinga, Honde i dva skutera ali razlika je značajno veća tako da ne bih trebao  imati dilemu premda nemam nikakvih primjedbi na CO sve ove godine koje sam osiguranik kod njih.

 

 

A jesi gledao u euroherc meni dode cca 1400kn za 2.0 132 kw

 

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao Euroherc ni ostala osiguranja. Samo ovo što mi je Kompare ponudilo kao napovoljnije. Ovo AS je super povoljno a nadam se da ako obvezno osiguranje zadovoljava potrebe. Izbor obveznog osiguranja nije toliko presudan za vlasnika vozila odn. police osiguranja koliko za eventulanu drugi stranu u slučaju nezgode jer ta druga strana u slučaju tvoje krivice treba da se naplati sa tvoje police obveznog osiguranja. Srećom nemam puno iskustva sa štetama i nezgodama pa možda ni ove moje tvrdnje nisu mjerodavne. Ukoliko je netko upućeniji u u poslove oko obveznog osiguranja volio bih da nam to obrazloži.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na kompare prije par dana dobio daleko najpovoljnije obvezno AO i to od Croatia osiguranja

Link to comment
Share on other sites

@logan To ti je za golo osnovno osiguranje ili imaš i kakve dodatke unutra?

Ja se držim one "Vrijeme je novac", jednostavno nemam vremena ići okolo istraživati i natezati se s djelatnicima osiguranja gdje ću ušićariti 100 kn razlike.

Radim preko Kompare već godinama i svake godine mi drugo osiguranje ispadne povoljnije. I nikad nisam uzeo najjedtinije kod njih. Pokušao sam jednom obići lokalne urede jedno 3 osiguranja i nisu mi mogli napraviti ponudu koja bi bila na istu cifru kao ova od Kompare, a isto osiguranje. Ne kažem da je Kompare uvijek najpovoljniji, ali neki su mi u uredima osiguranja rekli da oni niti nemaju dozvolu toliko skinuti već da moraju ići preko svojih nadređenih itd.

Još jedna situacija koja meni koji živim u selendri igra ulogu - neka osiguranja nemaju predstavnike i procjenitelje po manjim mjestima. Pred koju godinu zvao sam neka osiguranja koja mi je Kompare (i tada onaj dosi ili kako se zvao drugi web servis) preporučio kao najpovoljnije i pitam jedne u slučaju da ja skrivim prometnu, gdje i kako imaju procjenitelja itd. Ženska mi veli pa dođete kod nas u Pulu. Ali, gospođo, do Pule mi je 70km!? Da, veli, ako je vozilo u voznom stanju, onda dolazite k nama, a ako nije, onda morate čekati dok mi organiziramo procjenitelja da dođe k vama, Reko hvala, doviđenja. U vozačkoj karijeri imao sam 1 prometnu koju sam ja skrivio i to pred 8 godina, malo sam kvrcnuo nekakvog punta odostraga, jedna od onih situacija gdje znaš da si kriv čim si otraga, ali je ustvari druga strana kriva. Srećom pa ženska imala osiguran auto u osiguranju koje ima poslovnicu u istom gradu koja radi 7-19h, lijepo smo se odmah odvezli tamo, popunili papire i doviđenja. A ovi bi da idem do njih 70 km dalje!?

Nego, jel se netko sjeća da su dosi.hr i Kompare nekad imali online izlist ponuda na webshopu? Odeš, popuniš i dobiješ na ekranu ponude od svih osiguranja s kojima rade. Sad nažalost već nekoliko godina sve ide preko njihovih operatera koji nešto iskemijaju i pošalju na mail. Nekako mi se više sviđala ona prva kombinacija.

Edited by Alen
Link to comment
Share on other sites

CO uzmes karticu i imas -30lp/lit na Croduxu na gorivo. U godinu dana 400 kn ustede. To treba uzeti u obzir.

 

 

f844e0a51f5e51e40fb51125314b721b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam to prošle godine, točim dva auta + boca plin svaka 2-3 mjeseca (10 kn popusta fiksno)  i jedva ću stići potrošiti tih 400 kn. Kako me sad korona zeznula pa radim od kuće, možda niti neću uspjeti potrošiti svih 400 kn. Isplati se tko uspije potrošiti, ali si vezan na Crodux :)

Link to comment
Share on other sites

Ja potrosim kad mi auto trosi 8-10 litri benzina. Da trenutno trosi 0 zbog ove krize..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.