Jump to content

Osiguranje i registracija


nikola1203

Recommended Posts

Bližu mi se rega za prius, jelte, pa ispitujem cijene osiguranja i dobio sam nekoliko ponuda, pa samo da izdvojim najzanimljivije.

Kod CrOsig - 1300 kn

Identična polica kod CO, ali preko Kompare - 1150kn

Još se javio ženi kod koje imam sve police (nekretnine, dopunsko, još jedan auto...)... 

Kaže ona - možeš se slikati, Kompare radi po posebnom cjeniku.

Trzište je zakon 🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Imaš trenutno do sutra akciju na Laqo s nekim bonom od 200 kn popusta. Oni su ti isto navodno spadaju pod Cro osig.

Meni isto uskoro dolazi rega na Polu pa sam isto istraživao i gledao i Laqo mi je 50 kn povoljniji od najpovoljnije ponude preko komparea...

Raspon ponuda od 1199 do 1700 kn (osnovna polica + putnici + zaštita bonusa)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dizna said:

Imaš trenutno do sutra akciju na Laqo s nekim bonom od 200 kn popusta. Oni su ti isto navodno spadaju pod Cro osig.

Meni isto uskoro dolazi rega na Polu pa sam isto istraživao i gledao i Laqo mi je 50 kn povoljniji od najpovoljnije ponude preko komparea...

Raspon ponuda od 1199 do 1700 kn (osnovna polica + putnici + zaštita bonusa)

Ma ništa, cijena kao CO uz iste opcije

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, filipbabok said:

Ma ništa, cijena kao CO uz iste opcije

Pa jesi ubacio na kraju onaj kod "PAVLE200" neposredno prije plaćanja?

Link to comment
Share on other sites

Meni je za vojađera bila 800kn manje polica ove god nego prošle.

Prošle i pretprošle sam bio na euroherc a ove na laqo. Plaćam slepanje i 7  putnika.

Na meganu mi je bilo 250kn jeftinije isto preko laqo nego prošlogodišnje na wieneru. Plaćam zastitu bonusa, lom stakla, slepanje i putnike normalno.

A za clio 1.9 mi je bila skoro identična preko laqo ili na šalteru pa sam uzeo na šalteru kod frendovi frenda.

Laqo još ima foru za ove koji rade manje od 10tkm na godinu da ide na sljedećoj regi još par % popusta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@filipbabok laqo ti trenutno ima 22% popusta na policu ako već nisi uplatio...

Meni sad ispada još 110 kn jeftinije nego s onim bonom od 200 kn što sam pisao gore u postovima.

Uzimam to sad jer ispod 1091 kn sigurno jeftinije nigdje neće bit

Link to comment
Share on other sites

A taj lako ima fiksnu onu naknadu (osigurnina za invaliditet/smrt) i to se ne moze mijenjati, koliko vidim...

Link to comment
Share on other sites

Pa mislim da to 90% osiguranja sad ima fiksno, nije kao prije da ti moze za par kuna dići za duplo...

Link to comment
Share on other sites

Taman sam pisao u temi sto ste napravili za svoj auto... Preksinoc skuzio da mi je,nazovimo ga,sekundarnom autu istekao tehnički 3.10. Odem na Laqo i složim si policu. Vidim kod za popust PAVLE22 i napomena da se upiše prilikom plaćanja. Ili sam zasro ili im nešto ne valja,izbili su mi punu cijenu 1306kn. Zvao sam ih i nakon razgovora poslao iban i vratit ce mi razliku. Sad je polica 1018kn a proslu godinu je bila 760kn. Uvijek uzmem i osiguranje putnika i zastitu bonusa,moglo je jos nekih 200kn jeftinije bit al nisam htio jer uvijek tako uzmem...

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni na racunu pise full cijena, ali na aplikaciji kreditne kartice je cijena s popustom

 

Link to comment
Share on other sites

S 1.11. cijene osiguranja su otisle gore, razlog ja naravno Ukrajina, svemirci, L.Bačić i sl.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 28. 11. 2022. at 8:30, dizna said:

@filipbabok laqo ti trenutno ima 22% popusta na policu ako već nisi uplatio...

Meni sad ispada još 110 kn jeftinije nego s onim bonom od 200 kn što sam pisao gore u postovima.

Uzimam to sad jer ispod 1091 kn sigurno jeftinije nigdje neće bit

Uzeo sam kao što vidiš, hvala na preporuci

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nansale said:

S 1.11. cijene osiguranja su otisle gore, razlog ja naravno Ukrajina, svemirci, L.Bačić i sl.

Je, moja žena je prošli tjedan obavila tehnički, osiguranje poskupilo, razlog navodno poskupili rezervni djelovi za aute.. Oslo sve u mp3

Link to comment
Share on other sites

Doslovce je to i pisalo u newsletteru prema zaposlenicima Adriatic osiguranja.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dečki jel zna tko što bi mogao bit problem kad je CO povišen (naravno u nedozvoljenim granicama) pri visokim okretajima prilikom eko testa.

Pri niskim okretajima mi je sve super uključujući i CO, a pri visokim je iznad dozvoljenih parametara, a sve drugo uključujući u CO2 je super

Radi se o 1.4 atmosferacu iz 2000 godine.

Auspuh uredan, nigdje ne pušta, dečki s tehničkog vele da je lambda dobra i jednostavno koga god pitam ne daje mi konkretan odgovor što bi moglo bit

Auto je star ali na njemu je sve uredno, ima samo 130tkm, nema nigdje hrđe, kočnice su mi unutar 5% odstupanja, ovjes cijeli rađen, na ispuhu je sve original, osim zadnjeg lonca koji je mjenjan prije par godina, nikakvih problema s njim, čak i na tehničkom vele da je auto odličan u usporedbi s drugima iste starosti,  ali sad j**e taj CO i glupo mi je mjenjat nešto (npr katalizator ili lambdu) metodom eliminacije.

 

Link to comment
Share on other sites

Znači da smjesa zraka i goriva nije kak treba biti, a uzroka tome može biti puno...

Izgleda da će morat bit europski papirić u prometnu od sljedeće godine

Dobro je što kontrolor može parametre pri malim okretajima ( 800 o/min) prikazat kao da su rezultati eko testa pri visokim okretajima (2800 o/min).

Jer meni je sve super na ler gasu, međutim čim digne okretaje tad i CO drastično skače gore iznad dozvoljenog

Link to comment
Share on other sites

Rekao bih prebogata smjesa. Provjeriti prvo filter zraka jer je najjeftiniji za promjeniti. Nakon toga ići dalje. Usisna grana isto može biti problem. Naravno pod uvjetom da je ostatak iza motora sasvim u redu, nepropustan, neoštećen katalizator itd.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, robyakarider said:

polo?

Da.

2 hours ago, robyakarider said:

katalizator

Neznam koliko to ima smisla mjenjat... ove godine pred ljeto sam bio na kavi s frendom i neki čiča me vidio kad sam dolazio s polom i ko iz vedra neba pita dal je katalizator original, reko je, a on "dam ti odmah 300 eura za njega".

Samo sam odmahnuo rukom jer sam mislio da deda sere, a na kraju sa više strana čuo da mogu lijepe novce za njega dobit ak je original.

Al pitam se onda koliko tek dođe novi kad bi išao mjenjat, sigurno kao pola Pola 😱😱😱

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, robyakarider said:

univerzalni zavaris gore, stotinjak eura troska

Vidjet ćemo do godine, ako bude zajebancije na tehničkom tako će i bit, a stari ću kakva su vremena bez problema prodat

Kakvi su se pokazali ti univerzalni? Dal služe svrsi?

Kćer mi ima 8 godina i rekla mi je da joj moram sačuvat Pola dok položi vozački 😄.  Kaže da je svima u razredu taj mali autić fora kad dolazim po nju 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.