Jump to content

Clio 3 1.2 16V trese desni kotač prilikom kretanja


Gandalf44

Recommended Posts

Vozim Renaulte dugi niz godina...trenutno imam Clio 3, 1.2 16V..( mj. dana) 2006g. Kupljen polovan, 132000 km ....generalno sam zadovoljan..al ima i nesto sto me muci. Prilikom prvog kretanja...bilo naprijed ili nazad...osjeti se blago podrhtavanje desnog prednjeg kotaca...i tako cca vise puta dok se motor ne zagrije...onda vise i nema tog podrhtavanja...takodjer se u leru ponekad osjete blage vibracije u sjedalu ...ler gas uglavnom je na oko 650-700 okretaja...rijetko se dize/spusta...pretpostavljam da je do nosaca motora...ili mozda kosara/lamela...znaci kod hladnijeg motora podrhtava desni kotac...a vibracije se nepovezano javljaju...auto ide OK, na brijegu ne osjetim potrosenu lamelu. Kakav Vas savjet, iskustva? 

Link to comment
Share on other sites

Rekao bi da si na pravom tragu, nosac motora i košara lamele.

Link to comment
Share on other sites

A za te manje vibracije otom potom...bitnije mi je to podrhtavanje kotaca pri kretanju...tesko mi je procijeniti jel to od kosare ili pak nosaca motora...vjerojatno onoga gore desnog hidro...jel da promijenim npr.kuplung set...a podthtavanje ostane...onda nema sta drugo biti nego nosac..a to je vec onda poveci trosak

Da li mozda poznajete nekog jako pouzdanog mehanicara za Renaulte...koji bi detektirao stvarni razlog ( mozda se ne mora mijenjati i kuplung set i nosaci...mozda samo jedno od toga)...idealno bi bilo da je na Zagreb-zapad lokaciji...jos jednom se zahvaljujem

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 18. 05. 2019. at 9:55, Gandalf44 said:

A za te manje vibracije otom potom...bitnije mi je to podrhtavanje kotaca pri kretanju...tesko mi je procijeniti jel to od kosare ili pak nosaca motora...vjerojatno onoga gore desnog hidro...jel da promijenim npr.kuplung set...a podthtavanje ostane...onda nema sta drugo biti nego nosac..a to je vec onda poveci trosak

Da li mozda poznajete nekog jako pouzdanog mehanicara za Renaulte...koji bi detektirao stvarni razlog ( mozda se ne mora mijenjati i kuplung set i nosaci...mozda samo jedno od toga)...idealno bi bilo da je na Zagreb-zapad lokaciji...jos jednom se zahvaljujem

Moj prijatelj je imao sličan problem. Rekao je da se isti događa samo kada krene a ne ugasi mu se na ekranu "oil level correct" (ili kako god već piše). Kaže da sada pusti da mu ta poruka nestane sa ekrana prije nego krene i da nema problema.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.