Jump to content

R-Link 1 AndroidAuto; Renault Clio IV 2017


martin-d

Recommended Posts

Lijep pozdrav svima! 

Surfajući internetom i njuškajući o skrivenim mogućnostima koje nudi Clio, naletio sam na MOD za R-Link1 multimedijske sustave koji omogućuje AndroidAuto i CarPlay povezivanje sa spomenutim sustavom. Kako sam auto uvezo iz Njemačke, sa istim sam u paketu dobio i TomTom Live navigaciju no samo za regiju Njemačke, Austrije i Poljske koja mi u RH nije od koristi osim ako ne kupim kartu za čitavu Europu. TomTom Live navigacija je sasvim ok no Google Maps, Waze ili HERE WeGo je daleko praktičnija i to je razlog zašto me ovaj MOD interesira.

Pronašao sam dva tutoriala za R-Link 1 MOD za Android Auto i CarPlay povezivanje; Tutorial 1Tutorial 2 

Kopkajući dalje i tražeći legalan način da dođem do istog rezultata naletio sam na informaciju kako sam Renault za automobile proizvedene od 2017 pa nadalje bude nudio podršku ili naknadno izdao nadogradnju koja bi omogućila AndroidAuto i CarPlay povezivanje. Na žalost to još nije zaživilo, stoga mi preostaje samo manje "legalan" način.

Ima li netko iskustva? 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
9 minutes ago, Hoky said:

Jesi uspio napraviti nešto vezano za tvoj post?

 

Lp

Nisam se pozabavio, nakon vizualiziranja i pomnog razmišljanja došao sam do meni definitivnog zaključka, iako bi bilo zgodno imati spomenuti MOD aktivan, smatram kako je pozicija ekrana na koji se projicira apsolutno neprikladna i nepovoljno utječe na koncentraciju vozača kada je u pitanju projiciranje navigacije s telefona jer je potrebno dobrano skrenuti pogled s prometnice, fokusirati se na ekran koji se nalazi dolje desno, locirati što tražiš, percipirati i obraditi informaciju, a nakon toga ponovo pogled vratiti na prometnicu i sve to napraviti a da ostaneš u traci u kojoj se voziš u nadi da ispred tebe nitko nije zakočio ili odlučio priječi cestu. Osim projekcije navigacije, ne vidim drugu svrhu AndroidAuto aplikacije. Multimedijalni ekrani su za mene apsolutno nepotrebna stvar u automobilu, jer vozaču, zbog svoje pozicije, uopće ne pomaže već ugrožava sigurnost u prometu, a suvozači ionako imaju svoje telefone za buljiti koji daleko više mogućnosti nude od sustava u autu. Head-up display je budućnost s implementacijom AR, a do toga se valja strpiti...

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, martin-d said:

Nisam se pozabavio, nakon vizualiziranja i pomnog razmišljanja došao sam do meni definitivnog zaključka, iako bi bilo zgodno imati spomenuti MOD aktivan, smatram kako je pozicija ekrana na koji se projicira apsolutno neprikladna i nepovoljno utječe na koncentraciju vozača kada je u pitanju projiciranje navigacije s telefona jer je potrebno dobrano skrenuti pogled s prometnice, fokusirati se na ekran koji se nalazi dolje desno, locirati što tražiš, percipirati i obraditi informaciju, a nakon toga ponovo pogled vratiti na prometnicu i sve to napraviti a da ostaneš u traci u kojoj se voziš u nadi da ispred tebe nitko nije zakočio ili odlučio priječi cestu. Osim projekcije navigacije, ne vidim drugu svrhu AndroidAuto aplikacije. Multimedijalni ekrani su za mene apsolutno nepotrebna stvar u automobilu, jer vozaču, zbog svoje pozicije, uopće ne pomaže već ugrožava sigurnost u prometu, a suvozači ionako imaju svoje telefone za buljiti koji daleko više mogućnosti nude od sustava u autu. Head-up display je budućnost s implementacijom AR, a do toga se valja strpiti...

Kod mene je malo drukčija situacija, ali shvaćam što želiš reći.  Hvala na odgovoru.

 

Lp

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.