Jump to content

Clio II, 1.2 16V ručka mjenjača


amilov

Recommended Posts

Ručka mjenjača mi je kao ˝kolac u zemlji˝. Dok je u brzini mogu se s njime igrati u krug a kad dam i pustim gas skosa se naprijed - nazad. 

Strah me da mi koljeno ne polomi u vožnji :) Što bi moglo biti uzrok tome?

Snimio sam video da se barem prikaže problem iako sam siguran da je dosta ljudi upoznato s ovim problemom. 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Istraživanjem kao glavni krivac za divljanje ručke mjenjačau vožnji je zadnji nosač motora. Na slici se i vidi da je u lošem stanju.

Za ostale dokrivce bilo bi super kad bi netko dao kakav hint :)

Edited by amilov
Link to comment
Share on other sites

mislim da ćeš si najviše pomoć promjenom tog zadnjeg nosača. ja sam isto osjetio razliku netom nakon što sam ga promijenio (al ko što napisah u drugoj temi, valjda se umorio već).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zamijenjena je osmica i dosta manje trza  ... može proći. Iako moglo bi i bolje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo je na youtube videa gdje ekipa puni nosač da bude stabilniji, pa sad, koliko to pomaže ne znam. 

Slaba je dosta guma, tako da može svakako bolje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 19. 06. 2019. at 15:51, amilov said:

Zamijenjena je osmica i dosta manje trza  ... može proći. Iako moglo bi i bolje. 

Zamijeni i preostala dva nosača motora. Motor ne mora van da se to napravi, samo akumulator treba skinuti jer ispod njega je lijevi nosač. Desni je na muldi. Treba i podstaviti nešto pod motor naravno.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ista stvar i meni ide na zivce sto auto cupka naprijed nazad kad se stisne pa pusti gas. Nekoliko mehaničara mi je reklo da treba promijeniti zadnji nosač (8icu) i to sam i napravio , ali nije nešto puno bolje.

Vozio sam ih nekoliko i cini mi se da je problem izrazeniji na dci-ju nego benzincima

On 04. 07. 2019. at 22:59, Med0 said:

Zamijeni i preostala dva nosača motora. Motor ne mora van da se to napravi, samo akumulator treba skinuti jer ispod njega je lijevi nosač. Desni je na muldi. Treba i podstaviti nešto pod motor naravno.

Jesi to mijenjao, jel ima efekta? 

Link to comment
Share on other sites

Sve nosace zamijeniti.
Jasno da odu na dizlu zbog vise vibracija..

Link to comment
Share on other sites

Ista stvar i meni ide na zivce sto auto cupka naprijed nazad kad se stisne pa pusti gas. Nekoliko mehaničara mi je reklo da treba promijeniti zadnji nosač (8icu) i to sam i napravio , ali nije nešto puno bolje.
Vozio sam ih nekoliko i cini mi se da je problem izrazeniji na dci-ju nego benzincima
Jesi to mijenjao, jel ima efekta? 

Jesam, zato sam i napisao. Imaš novi auto nakon toga.

Moram obavezno napomenuti da su moji nosači originalni. Zamjenski uglavnom nisu dobri.
Link to comment
Share on other sites

ali ručka mjenjača previše šeta na sve strane.. neznam kak ima on mjenjač složen ali one polugice ili sajle znaju dobiti luft. sjećam se na fiatu puntu iz 2002. kad sam ga kupio, mjenjač je išao na sve strane. dotegnuo sve vijke koji drže te poluge jer su svi bili olabavljeni a jedan čak dva kruga. nakon toga je bio precizan mjenjač..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.