Jump to content

Anti Pollution


aquarius

Recommended Posts

4 hours ago, aquarius said:

Čini mi se da u ovom slučaju ni dijagnostika nije od neke velike pomoći. Izbacuje nekoliko različitih greški, a kolika je mogućnost da su u kvaru svi zajedno, i automatski mjenjač i servo i parkirna kočnica i dpf i štajaznanštajoš. Negdje mora bit problem u nekom konektoru, lošem spoju mase ili slično. A to je jako teško naći.

Iako, u servisu postoji hodogram za sve kvarove, tako da ako u Zadru ne znaju riješiti kvar, onda kontaktiraju glavni servis u Zagrebu ili Sloveniji i rješavaju na višem nivou.

Nisu me danas zvali iz servisa, nisam ni ja njih, nije mi sad bitno dan-dva-tri, samo nek riješe.

1. Mogućnost je ravna nuli.

2.Jako teško je naći onome tko ne zna što i kako tražiti, ne zna sa razumijevanjem  čitati sheme i logički razmišljati...itd...takvih kvalitetnih dijagnostičara je malo i koštaju puno.I nema ih u ovlaštenim servisima, uglavnom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Maloprije san kontaktirao servis. Još nisu našli uzrok. Srića da u kući iman još jedan auto pa ne ovisim o ovome

15 hours ago, trigi said:

1. Mogućnost je ravna nuli.

2.Jako teško je naći onome tko ne zna što i kako tražiti, ne zna sa razumijevanjem  čitati sheme i logički razmišljati...itd...takvih kvalitetnih dijagnostičara je malo i koštaju puno.I nema ih u ovlaštenim servisima, uglavnom.

Ne vjerujem da se ovakav kvar dogodio na samo jednoj i ovoj Laguni. Iako, vjerojatno je ovakav kvar stvarno rijedak, zvao sam i neke kontakte u ovl servisima u Splitu i Zagrebu, kažu da ovakav slučaj nikad nisu imali. 

Link to comment
Share on other sites

Da tebi nešto ne vuče struju, čim toliko pada napona i na novom acu, tj koliko sam shvatio dobro je radio dok je bio nov par dana i onda opet po starom...  strujna klješta oko žice pa vidjeti i kad stoji i kad je upaljen koliko struje vuče, te napon naravno pogledati na acu upaljen/ugasen auto..... za početak... 

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, aquarius said:

 

Ne vjerujem da se ovakav kvar dogodio na samo jednoj i ovoj Laguni. Iako, vjerojatno je ovakav kvar stvarno rijedak, zvao sam i neke kontakte u ovl servisima u Splitu i Zagrebu, kažu da ovakav slučaj nikad nisu imali. 

Zato im treba duže da otkriju kvar.

Link to comment
Share on other sites

ja bih s ovakvim kvarom radije otišao kod dobrog autoelektričara nego u neki ovlašteni

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, agricola said:

ja bih s ovakvim kvarom radije otišao kod dobrog autoelektričara nego u neki ovlašteni

I ja bi, samo ne znam stvarno dobrog električara u Zadru. Ako netko ima preporuku...

Link to comment
Share on other sites

Ivan Matešić, gore na starom Bokanjcu blizu crkve.

Ali moguće je čekanje...

Link to comment
Share on other sites

Evo napokon neka informacija iz servisa...

Iako nisu sigurni 100%, kvar bi mogao biti u pumpi servo volana. Trebalo bi je zamijeniti i vidjeti jel kvar riješen. E sad, nova pumpa košta preko 2000kn, čeka se nekoliko dana dok im stigne, a ako je ugrade i pokaže se da nije do nje, ne mogu je vratiti natrag. Pa da će probat naći polovnu i stavit. Hoće li nać polovnu, nemam pojma. Tako da rješenja konkretnog još nema na vidiku....

Link to comment
Share on other sites

Da, to se sada može otegnuti do jeseni...pitaj ih jesu li provjeravali instalacije i spojeve ?

Jesu li pomicali žice prilikom ispitivanja ? Npr. vodič/konektor/kontakt može biti dobar u mirovanju a prilikom pomicanja gubi kontakt na trenutak i baca grešku...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, trigi said:

Da, to se sada može otegnuti do jeseni...pitaj ih jesu li provjeravali instalacije i spojeve ?

Jesu li pomicali žice prilikom ispitivanja ? Npr. vodič/konektor/kontakt može biti dobar u mirovanju a prilikom pomicanja gubi kontakt na trenutak i baca grešku...

Valjda znaju šta rade. Nije na meni da ih učim poslu. Ne da mi se uopće zvati i pilati ljude, znam kako to izgleda. Nek rade svoj posao.

Ovako možemo samo nagađati, jesu li ovo-ono... 

Naravno, hvala svima koji su se uključili u ovaj topic dali savjet, al problem je specifičan. Iz servisa su već kontaktirali i RNH i centralu u FR, nemaju zabilježen ovakav kvar na L3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neka zica u prekidu ili kratak spoj. Vise nitko ne zna raditi u hr. Kladim se da je nesto banalno. Kakva pumpa volana.
To ti mislis da oni znaju sta rade. Ali ako sami kazu da nikad nisu imali takav slucaj znaci da sad nabadaju ko corava koka zrno.
Nemaju pojma - drugim rijecima..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sad budu kod promjene pumpe slučajno učvrstili taj neki konektor i onda ispali heroji kak su stručno dijagnosticirali problem [emoji4]

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, aquarius said:

Valjda znaju šta rade. Nije na meni da ih učim poslu. Ne da mi se uopće zvati i pilati ljude, znam kako to izgleda. Nek rade svoj posao.

Ovako možemo samo nagađati, jesu li ovo-ono...

U pravu si, treba ih ostaviti na miru dok ne riješe problem.

Znatiželjno čekam završetak procesa, koji je bio kvar i cijenu popravka....:wavey:

Link to comment
Share on other sites

On 12. 06. 2019. at 15:42, filipbabok said:

Ivan Matešić, gore na starom Bokanjcu blizu crkve.

Ali moguće je čekanje...

Jel Matešić još radi? Danas mi u dućanu bili neki poljaci, imaju problem sa plinom na autu, kažu da su bili u Matešića, al da je zatvoreno i bez ikakvih znakova da radi.

On 13. 06. 2019. at 14:48, ivan.martinko said:

Neka zica u prekidu ili kratak spoj. Vise nitko ne zna raditi u hr. Kladim se da je nesto banalno. Kakva pumpa volana.
To ti mislis da oni znaju sta rade. Ali ako sami kazu da nikad nisu imali takav slucaj znaci da sad nabadaju ko corava koka zrno.
Nemaju pojma - drugim rijecima..

Dobro si reka. Nemaju blage veze.

Zva san ih jutros. Po njima, kvar je vjerojatno u pumpi servo volana, ali nisu sigurni. Navodno ne mogu nabaviti polovnu pumpu servo volana, a meni se ne baca par iljada kuna za isprobavanje. Sklopili su auto, on sad normalno vozi, jutros su ga isprobali i sve ok. Popodne ću otić po auto pa vidit šta i kako dalje.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, aquarius said:

Sklopili su auto, on sad normalno vozi, jutros su ga isprobali i sve ok. Popodne ću otić po auto pa vidit šta i kako dalje.

Možda su rastavljajući/sastavljajući konektore nehotično popravili loš(e) spojeve pa sada bude ok ???

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, aquarius said:

Jel Matešić još radi? Danas mi u dućanu bili neki poljaci, imaju problem sa plinom na autu, kažu da su bili u Matešića, al da je zatvoreno i bez ikakvih znakova da radi.

Dobro si reka. Nemaju blage veze.

Zva san ih jutros. Po njima, kvar je vjerojatno u pumpi servo volana, ali nisu sigurni. Navodno ne mogu nabaviti polovnu pumpu servo volana, a meni se ne baca par iljada kuna za isprobavanje. Sklopili su auto, on sad normalno vozi, jutros su ga isprobali i sve ok. Popodne ću otić po auto pa vidit šta i kako dalje.

Sad sam se sa gazdom čuo i kaže da bi trebao raditi...

Jedino ako su Poljaci bili u cik zore ili ako su gledali po google mapsu, tamo krivo stoji lokacija.

Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, trigi said:

Možda su rastavljajući/sastavljajući konektore nehotično popravili loš(e) spojeve pa sada bude ok ???

A ne znam. 

Auto sam uzeo polovinom travnja i sve je radilo kako treba. Prva greška "check gearbox" mi se pojavila početkom svibnja, koju sam otklonio odspajanjem akumulatora. Odmah zamijenio akumulator. I onda nakon 10-ak dana greška "check anti pollution". Odspojim akumulator, pa izbaci drugu grešku "check gearbox". Pa ponovo odspojim akum., onda izbaci "check parking brake", Pa ponovo odspojim akum., izbaci " power steering failure". I tako se igram sa odspajanjem akumulatora, dok se greške više ne pojavljuju. Ali je samo pitanje trenutka kad će se ponovo pojaviti neka greška. 

Malo vraćam film unatrag. Jedino što sam napravio prije nego su se počele javljati greške, je da sam krajem travnja u auto umetnuo sd karticu sa navigacijom, kupljenu na njuškalu za 200kn. Može li sd kartica uopće uzrokovati ovakav problem?

Edited by aquarius
1
Link to comment
Share on other sites

Nažalost u ovakvim slučajevima ti treba dijagnostika baš za Renault. Ostalo ne znam što bi ti pomoglo. I još prve greške odmah spajati i tražiti što je. I prema tome popravljati...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Domba said:

Nažalost u ovakvim slučajevima ti treba dijagnostika baš za Renault. Ostalo ne znam što bi ti pomoglo. I još prve greške odmah spajati i tražiti što je. I prema tome popravljati...

A valjda ovlašteni servis radi s renault dijagnostikom. I ne uspijevaju naći uzrok. 

8 minutes ago, Marioo said:

Ne

Više me ne bi čudilo da, ako prdnem u sic malo jače, da se upali kakva lampica

Link to comment
Share on other sites

Ja kad sam imao problem sa klapom imao sam ti gresku "check antipollution" i onda se zbog te greske vezala greska na tempomatu i mislim da je sa servom znala biti... Dakle jedno ti povlaci drugo i radi sranja

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Marioo said:

Ja kad sam imao problem sa klapom imao sam ti gresku "check antipollution" i onda se zbog te greske vezala greska na tempomatu i mislim da je sa servom znala biti... Dakle jedno ti povlaci drugo i radi sranja

Kako si to riješio

Link to comment
Share on other sites

Odvezao kod jednog mehanicara u Novi Marof koji ima original dijagnostiku i sve mi rijesio u sat vremena.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aquarius said:

A valjda ovlašteni servis radi s renault dijagnostikom. I ne uspijevaju naći uzrok. 

Nije toliko pitanje da li znaju raditi ili ne. Više je putanje koliko će vremena posvetiti traženju kvara. Vjerojatno neće 3 dana voziti i čekati da se nešto dogodi. Previše to radnih sati koje ne mogu naplatiti kako treba. Vjerojatno da ti kažu 3600 kuna za dijagnostiku bi rekao da li ste ludi... A opet da ga vozis na slepi kada se prvi put dogodi ne znam da li ima smisla...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.