Jump to content

Klima hladi pola auta :)


Guest

Recommended Posts

Klima na lijeve otvore ventilacije (vozaceva strana) radi normalno, na desne otvore ne - puse normalni (topli) zrak. Napunjena i ociscena prije dva mjeseca, upalio ju par puta sve radilo ok do prije koji dan... Gugl kaze nekakvi razdjelnici, motorcici ventilacije, pizdematerine.. :D

Ima netko konkretno iskustva i jos bitnije kome se javiti za popravak s obzirom da treba rastaviti vjerovatno pola table da se dode do toga? Auto klima servisima ili mehanicarama?

 

Edited by rise
Link to comment
Share on other sites

Meni je tako hladilo pola-pola kad mi je vec plin bio pri kraju,a velis da si je punio prije 2mj....moze bit da pusta negdje....posto si iz ka najbolje da odes u frigoom ,pa da vidis sta ce ti reci...

Link to comment
Share on other sites

ne znam kako si dosao do toga da sam iz karlovca hahahha..pa cak i u profilu pise gdje sam :D

svejedno, hvala na preporuci...

Link to comment
Share on other sites

Ja neznam kak to rade servisi klime. Moj majstor frendov kum reko je da ce staviti boju u sustav da vidi jel gdje pusta i dopuniti plin a ne samo dopuniti. Pa nije normalno da negdje pusta a ti samo dopunjujes. Mislim da ova klima kod mene nije nikad servisirsna, onak radi na pola kapaciteta. Vozio deda od 80 godina koji je ziher nije palio. Ili rijetko..

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bome mislim da je i moja banana. Kad pritisnem dugmić ništa se ne dogodi. Ja ju punio nisam. Prethodnom vlasniku je valjda odradila koliko je trebala. Mene brine jedna druga stvar, ne primjećujem da se kompresor upali kad pritisnem dugmić. Je li možda sistem napravljen da ga ne pali ako nema plina ili ga je premalo? 

Edited by Black.Tip
Link to comment
Share on other sites

On 07. 06. 2019. at 13:24, rise said:

Klima na lijeve otvore ventilacije (vozaceva strana) radi normalno, na desne otvore ne - puse normalni (topli) zrak. Napunjena i ociscena prije dva mjeseca, upalio ju par puta sve radilo ok do prije koji dan... Gugl kaze nekakvi razdjelnici, motorcici ventilacije, pizdematerine.. :D

Ima netko konkretno iskustva i jos bitnije kome se javiti za popravak s obzirom da treba rastaviti vjerovatno pola table da se dode do toga? Auto klima servisima ili mehanicarama?

 

Ono što možeš isprobati je zatvoriti klapne na desnim otvorima za zrak...ako sad puše na lijevim hladno, vjerojatno nema plina - što znači da ćeš trebati naći mjesto gdje pušta. U suprotnom, ako i dalje puše toplo iako su zatvorene klapne, onda bi greška trebala biti u motoriću ventilacije (ako je automatska dvozonska klima).

 

Link to comment
Share on other sites

meni kad je tak bilo, to je bio zadnji korak pred to da prestane uopce raditi klima ikako tj da iscuri toliko plina da kompresor vise ne ukljucuje.

Trebas ici majstoru za klime da istrazi di gubi plin, to sanirat i onda bi trebalo biti ok.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.