Jump to content

Benzin pumpa gecrk


frenchkey

Recommended Posts

5 minutes ago, Vladek said:

Uzeo sam i ja kod njega pa nije pasalo. To sam mu napomenuo pa je možda sada i promjenio. Uglavnom javi jel ti paše.

Prvo ću probati maticu lagano zavrnuti da vidim da li ide sama.

Pazi ovo iz gore engleskog foruma, mislim meni je i prvi puta par dana bio otvoren rezervar sa više od pola goriva pa sad znaj...?

dont forget there is a 30min time limit for having the tank open!!! or else it will buckle under its own weight(even if empty!!! those tanks are heavy.) and it wont be cheap to get a replacement either.

Ili ovo:

Sounds like the tank has deformed. One member claims he was able to fit a new ring by heating it in very hot water before attempting to fit.

 

Edited by Žac
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

jeste li vidjeli ove upute o podizanju rezervoara krokodilkom da se rupa poravna?

 

matica pumpe goriva.png

a evo malo DIY za odličan alat za skidanje matice za male pare. Samo komad kanalizacijske cijevi

alat pumpe goriva 1.png

alat pumpe goriva 2.png

alat pumpe goriva 3.png

alat pumpe goriva 4.png

alat pumpe goriva 5.png

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
On 15. 03. 2022. at 18:57, Vladek said:

Uzeo sam i ja kod njega pa nije pasalo. To sam mu napomenuo pa je možda sada i promjenio. Uglavnom javi jel ti paše.

Evo me konačno sam riješio problem tj. mehaničar je riješio, a gore spomenuta matica original od Anđelka  OEM 7701207449 ipak paše na Scenica mogu potvrditi.

Mijenjao sam kod mehaničara set lamele te sam ga zamolio da i to napravi a budući da sam rezervar ispraznio do kraja kaže on da nije bilo nikakvih problema, malo je namazao maticu te se bez problema kako kaže dala zavrtiti te stegnuti i sada naravno konačno opet ništa ne smrdi. 👍 

Kaže da su to njemu učestali poslovi te da do sada nije nikada fulao bez obzira na oštećenja i spiganost plastike i rezervara. Jebga meho je meho i ima grif... 👊 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 23. 10. 2022. at 10:27, frenchkey said:

eh da mi je tog mehaničara...

Blizu ZG cca 35 km prema sjeveru pa ako te put nanese pošaljem ti broj... :)

Konačno netko razgovorljiv i sa normalnim cijenama... Jedan od onih koji je radio u ovlaštenom pa je pukao nakon određenog broja godina i otišao u privatnike raditi za sebe te kako kaže 'trebao sam odavno to napraviti'... 👍

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Žac said:

A ništa onda 'čoporativno' na mijenjanje matica sa gumicom...😆

to care ,dok meštar rješi problem ode se na ručak😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.