Jump to content

Klima ne radi


Gerira

Recommended Posts

Pozdrav, 

Opet ja. Pomalo mi dolazi do prodam Lagunu i nikad vise ne pogledam Renault, al dok ne dodje do toga treba se u necem vozit. 

Danas pri povratku sa posla, primjetio sam da klima apsolutno nista ne hladi, jucer je radila normalno. 

Tako znojan i ljut pregledo sam osigurace i cini mi se da je sve u redu, nijedan nije izgorio.

Kada kliknem na AC, cujem klik i da glasnije radi, valjda kompresor potjera. Okretaji se u leru dignu za 50-100 cca, ali nista, topli zrak izvana ubacuje... 

Sto bi jos mogao pogledati prije nego ga odvezem elektricaru/klimasu? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, zac7654321 said:

plin

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

To mi je prva od postaja jer neznam dal je ikad punjena klima, 2012 godiste je

Link to comment
Share on other sites

Ako od 2012g nisi kontrolirao sistem klime da li možeš biti ljut na Renautl ili na sebe?

Sam sistem je kompliciran i osjetljiv i zahtjeva redovno održavanje.

Prvo kod klimaša provjeriti plin. Ako ima dovoljno onda sve senzore, isušivače, kompresor i 20 drugih stvari.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Za cca od 150 - 200 kn (sad je ta usluga na akcijama) odes u servis koji se time bave, oni tvoju klimu prikljuce na uredjaj koji izvrsi kontrolu, punjenje i izmjenu ulja u sistemu tvoje klime (prekontrolira spojeve sistema, izvuce staro ulje kompresora i stavi novo, te napuni tvoju autoklimu sa potrebnom gramazom plina) i mirno vozis dalje.

Edited by Fernand
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 14. 06. 2019. at 22:06, mata73 said:

Ako od 2012g nisi kontrolirao sistem klime da li možeš biti ljut na Renautl ili na sebe?

Sam sistem je kompliciran i osjetljiv i zahtjeva redovno održavanje.

Prvo kod klimaša provjeriti plin. Ako ima dovoljno onda sve senzore, isušivače, kompresor i 20 drugih stvari.

 

 

 

Nemam ga od 2012, uzeo ga nedavno. Prije je bio u francuskoj... 

Ma nisam ljut na Renault, je da ima par musica koje me zivciraju al do sad je sve bilo u rangu 100-200kn da se rjesi. Jedino sto sam ljut sto je vani 35 trenutno pa umirem ?

18 hours ago, Fernand said:

Za cca od 150 - 200 kn (sad je ta usluga na akcijama) odes u servis koji se time bave, oni tvoju klimu prikljuce na uredjaj koji izvrsi kontrolu, punjenje i izmjenu ulja u sistemu tvoje klime (prekontrolira spojeve sistema, izvuce staro ulje kompresora i stavi novo, te napuni tvoju autoklimu sa potrebnom gramazom plina) i mirno vozis dalje.

Uzeo na ponudi dana, sutra odem pa vidim jel do tog. 

Edited by Gerira
Link to comment
Share on other sites

Neznam koji posteni klima servis to napravi za 150 kn. Onda su ovi tipa Hrastinski koji naplacuju ulje, boju i ostalo za 350 kn ludjaci?


Link to comment
Share on other sites

Ispod 300kn nisam cuo fa se to radi.
Mozda je to neka pocetna cijena tipa "već od" pa se neugodno iznenadi, ko zna...

Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Auto centar Arena, meni to napravio za 200 kn (akcija), hladi Laguna sve u sesnajst. :kava:

Nema iznenadjenja, to je to.

Edited by Fernand
Link to comment
Share on other sites

Ja sam u frigoomu u draganicu radio prosle godina za 250 kuna, a tip itekako zna sto radi

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

U ruralnim podrucjima cesto zna biti jeftinije... pogotovo bez racuna..

Tak ja trazim nekog za zatamnjenje sajbi..

Link to comment
Share on other sites

Ja još nisam bio u Frigoomu makar ga svi preporučuju, ne radi mi se baš 120km radi punjenje klime,  kad ubrojim gorivo ispadne isto kao da napunim u ZG kod Vulkala ili Hrastinskog, ali vidjeti ćemo, možda se guzica zaželi puta...  :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Ak već ideš prema Karlovcu dođi u ZAK   275kn punjene sa računom....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, ibirkic said:

Ja sam u frigoomu u draganicu radio prosle godina za 250 kuna, a tip itekako zna sto radi

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 

čuo sam za njih, rado bi išao na preventivnu kontrolu remenice i kompresora mada klima zasad hladi besprijekorno. Možda čak i malo bolje kad sam usisao filter  :bigl:

2066129201_filterkabine.thumb.jpeg.c06fa76a7454c670c2976bc9bfcfa330.jpeg

794220409_filterkabine2.thumb.jpeg.32bb82c67b3e633c47b4934dd133d907.jpeg

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 16. 06. 2019. at 14:20, Fernand said:

Auto centar Arena, meni to napravio za 200 kn (akcija), hladi Laguna sve u sesnajst. :kava:

Nema iznenadjenja, to je to.

I ja idem tamo u petak! 

Link to comment
Share on other sites

Danas sam napunio klimu, 300kn, kaj nije to prije godinu, dve bilo svuda po 150kn? 

Izgleda da je poskupilo duplo...

Link to comment
Share on other sites

Zavisi kod koga si otisao imas vec akcije od 150 kn pa na vise...

Link to comment
Share on other sites

tu cijenu nisam vidio od preklani. Ali opet, sad svaka šuša ima onaj strojček za klimu pa je možda konkurencija napravila svoje

Link to comment
Share on other sites

da, to su ovi kaj samo dopune, a ako nekaj ne radi opet trebaš kod normalnog klima majstora..

Link to comment
Share on other sites

Se razme, ako samo redovno kontroliras i dopunjavas je OK, ali ako nekaj krepa onda ides kod ozbiljnijeg majstora sa ozbiljnijim strojcekom i znanjem pa to onda i kosta. :kava:

Link to comment
Share on other sites

Tako je. Ja svojeg odvezao prije par dana kod majstora i sad čekam presudu.

Plaćao do sada punjenje oko 150 kuna. Ove godine je to dosta veća cijena.

Link to comment
Share on other sites

to punjenje je upitno kod tih jeftinjaka i mislim da nebih išao tamo.. neovisno dal mi frendov sogor radi kod hrastinskog ili ne..

nije svaki uređaj isti i pošteni uređaj košta jako puno.

ali procedura se mora ispoštovati. održavanje klime znači da se treba očistiti i prednji hladnjak ako ima smeća u njemu i buba..

kod svakog punjenja treba izvući sve iz sustava, vakumirati ga, dehidrirati plin  i onda ide kontrast boja, ulje za kompresor oko 1 deci i plin do 15 bara. (ovisno o autu od 300 na više grama)

pa vi onda dopunjujte kod tih brzih za 150kn koji samo ušteka i dopuni tlak da je na 14 bara da mu ne iskoči sigurnosni, uzme 150kn a potrošio je 15kn.

onda za 3 godine krepa kompresor jer je bio suh.

kod ručne klime nema nekih komplikacija, nema senzora, ničeg. imaš dva kilera i sigurnosni ventil. kod automatske više stvari može krepati.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, AllesGut said:

Danas sam napunio klimu, 300kn, kaj nije to prije godinu, dve bilo svuda po 150kn? 

Izgleda da je poskupilo duplo...

dosta je narasla cijena plina zato su sad cijene više nego prije par god

Link to comment
Share on other sites

Isao sam prije 2 god kod tih za 150 kn pa je klima radila 2 mj.
Prošle godine odem u Auto Arena centar i sjedim pod sjenicom i zove me lik i veli da pogledam što je stroj izvukao.
Izvukao je ukupno 550g od potrebnih 600g a 320g je dušik.
Veli nije čudno da ne radi.
Ove sam godine išao kod istih bez obzira što je klima radila.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.