Jump to content

Klima ne radi


Gerira

Recommended Posts

to s prozorom je zbog skidanja akumulatora. Trebaš mu memorirati gornju točku zatvaranja, bilo stoput na forumu

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, frenchkey said:

to s prozorom je zbog skidanja akumulatora. Trebaš mu memorirati gornju točku zatvaranja, bilo stoput na forumu

Nasao bas sad to radim, makar nisam mu aku odspajao, doslovno ga ugasio i poblesavil... Sad dela, hvala ti! 

 

Valjda i njemu vrucina u glavu udara :)

Link to comment
Share on other sites

Probaj resetirat prozor. Nezz točno, ali nešto treba dolje do kraja pa gore do kraja magija

Link to comment
Share on other sites

digneš ga do kraja i držiš gumb podignut 5,6 sekundi i to je to

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, frenchkey said:

digneš ga do kraja i držiš gumb podignut 5,6 sekundi i to je to

Je, radi sad. Sam mi ni jasno zasto se zblesiro nakon gasenja. A kaj sad, trazit kompresor klime dalje :D

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, herr_martin said:

ventilator kabine sam jucer slozio, jer nije radio na 1. i 2. stupnju vrtnje, na 3. i 4. je radio, standardni problem je bio, otopio se konektor, to sam pocistio, malo probusio vece rupe na konektoru i stavio sve da dobro drzi i vratio nazad, sad rade sve 4 brzine vrtnje.. jel ima taj reostat veze s paljenjem klime? ako ima, na koji nacin, koja zica je signalna ili tako nesto? ove ostale zice na konektoru su sve bile uredne, osim te dvije za prvu i drugu brzinu vrtnje ventilatora. jel ima negdje senzor temperature na tom autu pa da je mozda on crkao? stvarno sam vec lud, prakticki imam klimu, koju ne mogu upalit, a vani 30 stupnjeva...

Ventilator hladnjaka?

Link to comment
Share on other sites

možda ti je aku pri kraju pa se zblesira pri paljenju auta?

Ima ti dobar servis klime u Draganiću ako nije daleko. Naglašavam ovo servis, a ne samo punjenje

https://www.google.com/maps/place/Frigo-om+(Auto+klima+servis-AC+work+shop)/@45.5471235,15.5713357,14z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x1fbdfcd91d9fe01c!8m2!3d45.5471007!4d15.5703098

 

https://www.njuskalo.hr/trgovina/frigoom

 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, frenchkey said:

možda ti je aku pri kraju pa se zblesira pri paljenju auta?

Ima ti dobar servis klime u Draganiću ako nije daleko. Naglašavam ovo servis, a ne samo punjenje

https://www.google.com/maps/place/Frigo-om+(Auto+klima+servis-AC+work+shop)/@45.5471235,15.5713357,14z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0x1fbdfcd91d9fe01c!8m2!3d45.5471007!4d15.5703098

 

https://www.njuskalo.hr/trgovina/frigoom

 

 

Aku je novi, star 3mj... A nemam kaj, 2 majstora danas su mi isto rekli, trazit kompresor i bok... Makar probat cu nazvat i vidit jel oni mogu sta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, direstraits said:

Ventilator hladnjaka?

Ventilator hladnjaka radi kako bi trebao. Sve je to ok. Samo kompresor nece pokrenuti... a nitko ne zna gdje se relej nalazi

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je relej kompresora klime zajedno sa svim relejima i osiguracima. Meni na meg 2 nije htio palit kompresor pa sam nasao plocu sa osiguracima i relejima ispod akumulatora i sve odstekao, poprskao sa WD40 i vratio. I odonda se kompresor palio normalno..

Link to comment
Share on other sites

Meni je kutija s relejima i osiguracima pokrja akumulatora i to smo sve pospricali s wd50 prvo, pa nista, pa rastavili sve je bilo dobro izgledalo, al tamo nema releja za kompresor, mislite da ima mozda nesto ispod akumulatora kao i na nekim drugim autima?

Link to comment
Share on other sites

na meganu 2 benzincu cijela ploča sa relejima je bila ispod akumulatora u kućištu..

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam uspio ovih zadnjih par dana istraziti, imaju 2 kompresora koji su isli u 1.5dci

Jedan je Valeo DCS 17 sa nosacem na vrhu, a drugi je (mislim da je isto dcs17) samo varijacija na temu sto se tice nosaca, on je sa strane. 

Meni treba ovaj sa nosacem na vrhu i zvao sam sve autoodpade u okolici zg i sloveniji do ljubljane i niko ga nema. 

Sad se dvoumim, uzet sa Siluxa taj novi za 1800 il tokic 2900, djeluju mi isto. Ima ko ideju di jos pitati za rabljeni neki? Njuskalo za sad nula bodova. 

Link to comment
Share on other sites

Prvi put cujem da kuplung kompresora ima zube. To su 2 tarne ploce koje se privuku el.magnetom.

Prijatelj je to mijenjao na Laguni 3 i kod Hrastinskog platio sa rukama 800 kn.

Uzrok odlaska kuplunga je palenje klime na vecim brojevima okretaja.

Pitaj kolegu sa foruma koji ima otpad u SLO

 

68c344846e41ccaae3a732744db42ecd.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mata73 said:

Prvi put cujem da kuplung kompresora ima zube. To su 2 tarne ploce koje se privuku el.magnetom.

Prijatelj je to mijenjao na Laguni 3 i kod Hrastinskog platio sa rukama 800 kn.

Uzrok odlaska kuplunga je palenje klime na vecim brojevima okretaja.

Pitaj kolegu sa foruma koji ima otpad u SLO

 

68c344846e41ccaae3a732744db42ecd.jpg

Tako mi je majstor rekao, mozda je gledo samo da me se rjesi makar sumnjam, do sad je uvijek bio super i uvijek je ispravno detektirao kvar. 

Hrastinski mi je usput, mogao bi do njega navratiti jedan dan za jos jedno misljenje (ak je to ovaj kod Prisavlja). 

Hvala na kontaktu, poslao sam mail. Dns poslikam ak stignem kakva je situacija. 

Edited by Gerira
Link to comment
Share on other sites

Je, u Novoj cesti kod Prisavlja.

Ovi kompresori sa Siluxa i slicni nisu za duge staze.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mata73 said:

Je, u Novoj cesti kod Prisavlja.

Ovi kompresori sa Siluxa i slicni nisu za duge staze.

 

 

 

 

Gledajuc ovaj video, ne kuzim kakve zube je on spominjao

Link to comment
Share on other sites

Zato sam i stavio jer nema zuba ili majstor ne kuzi previse pa misli da su postojali ali ih sad nema.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mata73 said:

Zato sam i stavio jer nema zuba ili majstor ne kuzi previse pa misli da su postojali ali ih sad nema.

Definitivno idem onda po jos jedno misljenje, da nebi 3-4 tis kuna bezveze potrosio. 

Meni je situacija da mi fali taj kuplung jer je otpo, probat cu zavuc mob i okinut par fotki. 

Link to comment
Share on other sites

@mata73

Covjek je mozda pomjesao renfault sa vw. Ovo ti je jako cest slicaj na njima. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

thumb?m=1&id=7893293&lng=en&n=0&ccf=2187

Kolko vidim, ima samo taj centralni saraf, a sa strane pretpostavljam da se kaci na ove utore koji su meni vidljivi? 

IMG_20190623_130310.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ocito si ti kupio Lagunu bez tog dijela kuplunga, pa nemre to samo tako otpasti, a da je i otpalo pa bilo bi negdje dolje na zastitnioj oblozi ispod motora kad je sve zatvoreno.

Edited by Fernand
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.