Jump to content

Klima ne radi


Gerira

Recommended Posts

Just now, Fernand said:

A kakvi vrazji zubi, i kaj sad, budu oni nekaj nabavili ili...

Probaj i ti nazvati ove (ako vec nisi), mozda oni imaju:

https://www.njuskalo.hr/ventilacija-klima-dijelovi/kompresori-klime-nissens-akcija-oglas-11505649

Taman sam poslao upit prek njuskala, vidio sam da ne rade danas u drugom postu. Isto u pon zovem... 

Kazu da mogu kod njih, sa rukama cca 4400kn. U tokicu imam ponudu 2900, i sa 1200 ruke za ugradnju i sve, ugl isto me izadje uzet kod njih il u tokicu... 

Jos se nadam da cu nac polovni neki jer 4500 mi sad nije zgodno davat, jbg

Link to comment
Share on other sites

Jedino kaj mogu trenutno svrstati po zube to su na poklopcu kuplunga ovi zubi koji dolaze na osovinu kompresora i klize po njoj kad se kompresor ukapca to jest kad elektromagnet ukapca kuplung i kompresor pocne raditi.

U tom slucaju mjenjali bi samo kuplung

Kuplung kompresora.jpg

 

, ali ako su otisli ovi zubi na osovini kompresora, onda se mora mjenjati cijeli kompresor

 

Osovina kompresora.jpg

Edited by Fernand
Link to comment
Share on other sites

On 26. 06. 2019. at 18:28, Gerira said:

Testirao sam kasnije samo sa jednim, malo mi je blesavo da samo jedan prozor gubi memoriju. Al fascinantno, ak je prozor samo na pola onda se digne skroz i ne izgubi memoriju. Za poludit, al ajd nije da to koristim cesto, ostala mi navika prije gasenja dignut prozore ionak

moguće loš kontakt na motoriću tog podizača, pregledati ožičenje

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Fernand said:

Jedino kaj mogu trenutno svrstati po zube to su na poklopcu kuplunga ovi zubi koji dolaze na osovinu kompresora i klize po njoj kad se kompresor ukapca to jest kad elektromagnet ukapca kuplung i kompresor pocne raditi.

U tom slucaju mjenjali bi samo kuplung

Kuplung kompresora.jpg

 

, ali ako su otisli ovi zubi na osovini kompresora, onda se mora mjenjati cijeli kompresor

 

Osovina kompresora.jpg

I meni se cini da je do toga... Corav sam pa dok se ne skine necu znat kak izgleda, al definitivno cu ga uzet si da kopam po tom cudu malo ?

2 hours ago, frenchkey said:

moguće loš kontakt na motoriću tog podizača, pregledati ožičenje

Tak mi se cini, al to kad dodje vrijeme pa cu se poigrat malo

Link to comment
Share on other sites

Kad ti sknu taj stari kompresor poslikaj ga sa svih strana u izvornom obliku (i plocicu sa oznakom) i stavi tu slike da ga bas vidimo.

Link to comment
Share on other sites

Evo, dok cekam i dalje da rjesim za kompresor, opet mi je prozor izgubio memoriju.

Zakljuco auto na keyless, kad sam se vratio nije se otkljucavao bez kljuca i morao sam ga na gumb otkljucat. Prozor je opet izgubio memoriju... Ima ko ideju sto je jer ocito nije samo do prozora.

Edited by Gerira
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, direstraits said:

Baterija 

Pa nova je... 3mj stara

Link to comment
Share on other sites

Mislim da tebe zafrkava brava u tim vratima vozaca, elektronika ili motoric otvaranja vrata.

Edited by Fernand
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Gerira said:

Evo, dok cekam i dalje da rjesim za kompresor, opet mi je prozor izgubio memoriju.

Loši spojevi u konektoru/instalaciji.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, mario #8 said:

Akumulator ili baterija ključa?

Aku, a baterija kljuca neznam, nisam imao problema sa otkljucavanjem putem kljuca/kartice...

22 hours ago, trigi said:

Loši spojevi u konektoru/instalaciji.

Tam u onom "koljenu" ili ispod oplate? Morat cu to raskopat jedan dan i pogledat. Desi se jednom u 2 tj, ugl kad je auto na suncu... 

23 hours ago, Fernand said:

Mislim da tebe zafrkava brava u tim vratima vozaca, elektronika ili motoric otvaranja vrata.

I ja sam prvo mislio, al motoric brave i motoric i memorija prozora bi trebali biti svaki za sebe... Nesto ispred zeza kolko mi se cini

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Gerira said:

Tam u onom "koljenu" ili ispod oplate? Morat cu to raskopat jedan dan i pogledat. Desi se jednom u 2 tj, ugl kad je auto na suncu...

Ja sam imao problem u konektoru ispod oplate vrata.

Može biti problem i u žicama u gumenom bužiru između vrata i karoserije.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 04. 07. 2019. at 22:11, trigi said:

Ja sam imao problem u konektoru ispod oplate vrata.

Može biti problem i u žicama u gumenom bužiru između vrata i karoserije.

Kupio neki nissens u tokicu, 2990kn. Poslikam kasnije novi i nakon ugradnje stari pa stavim tu kao usporedbu 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Gerira said:

Kupio neki nissens u tokicu, 2990kn. Poslikam kasnije novi i nakon ugradnje stari pa stavim tu kao usporedbu 

Zar nebi tu prosao jeftinije za istu stvar:

https://www.njuskalo.hr/ventilacija-klima-dijelovi/kompresori-klime-nissens-akcija-oglas-11505649

Bas slikaj i dokumentiraj cijeli proces, a narocito ovaj postojeci neispravni kompresor da bas vidimo koji je orginalni i sto mu tocno fali, sta je otpalo ili nije otpalo. :kava:

A mozda i usput nadjes negdje taj dio (ako je otpao) u prostoru motora, na doljnjim zastitama motora.

Edited by Fernand
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Fernand said:

Zar nebi tu prosao jeftinije za istu stvar:

https://www.njuskalo.hr/ventilacija-klima-dijelovi/kompresori-klime-nissens-akcija-oglas-11505649

Bas slikaj i dokumentiraj cijeli proces, a narocito ovaj postojeci neispravni kompresor da bas vidimo koji je orginalni i sto mu tocno fali, sta je otpalo ili nije otpalo. :kava:

A mozda i usput nadjes negdje taj dio (ako je otpao) u prostoru motora, na doljnjim zastitama motora.

Slao sam upit, oko 2400 je cijena bila. A ovo sam na rate provukao, ovog nisam ni pitao dal prima diners i sl., pored kuce mi je tokic tak da ono

Link to comment
Share on other sites

Rjeseno, cca 2900 kompresor i 1000kn ciscenje i montaza. Za vikend stari poslikam da vidim kak to zgleda

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, frenchkey said:

gdje si odradio, kakva je usluga?

Autoelektricar Kruno, Klokocevac Samoborski. Uglavnom se bave autoelektrikom, ali vrse i te usluge i korektni su jako. 

IMG_20190801_172443.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kruno je meni radio Clio i stvarno korektno i dobro odrađeno.
Frendu na Laguni 3 nitko pa ni ovlašteni nisu znali popraviti klimu 6mj. Kruno napravio za 4h i naplatio 100€. Sad je prošlo 5g i klima još radi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mata73 said:

Kruno je meni radio Clio i stvarno korektno i dobro odrađeno.
Frendu na Laguni 3 nitko pa ni ovlašteni nisu znali popraviti klimu 6mj. Kruno napravio za 4h i naplatio 100€. Sad je prošlo 5g i klima još radi.

Meni isto na Cliu klimu sredio, 3 dana je auto stajao kod njega dok nije nasao kaj je (a i guzva je bila) , nekih 500kn, radila perfektno nakon toga. 

Za ovo danas smo se jucer dogovorili, prije posla ostavio auto, pokupio iza posla ga, super posao!

Link to comment
Share on other sites

On 01. 08. 2019. at 19:19, Gerira said:

Rjeseno, cca 2900 kompresor i 1000kn ciscenje i montaza. Za vikend stari poslikam da vidim kak to zgleda

Prosao produzeni vikend a obecanih slika nigdje. ?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Fernand said:

Prosao produzeni vikend a obecanih slika nigdje. ?

Evo ga, imo sam drugih obaveza pa smetnuo sa uma. Izlizana je osovina ful... 

 

 

IMG_20190806_190026.jpg

 

zGfRwGL.jpg

Edited by Gerira
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.