Jump to content

Bobina i orginal svijećice


Hrvoje25

Recommended Posts

Pozdrav ljudi.

 

Evo prvi problem sa lagunom 2.0t coupe se pojavio.Izgleda da turbina ne odrađuje svoj posao u 5.i 6.brzini.Na dijagnostici kod prijatelja mi je pokazao grešku sa bobinom i moj prijasnji majstor mi stavio nekakve skart svijećice .Konstantno  mi se pali lampica check antipollution system.Sad me zanima di najbolje nabaviti orginal dijelove za izmjenu bobine i svijećica.

Link to comment
Share on other sites

baš original kod anđelka, lageros auto.. u vg kod zg

koja je godina ikoji motor imaš unutra? koliko kW

 

Link to comment
Share on other sites

2.0 t,150 kw,2009 godiste.Znaci samo orginal dolazi u obzir jer neda mi se zajebavati sa turbinom.Auto upada u safe mode preko 3000rpm.

Link to comment
Share on other sites

original bobine su ti beru, ima ih i ngk..

 

original svječice su ti NGK laser platinum..

ništa nije original.. osim kartonskih kutija..

renault ne radi bobine i svječice..

 

 

s-l640.jpg

48002.jpg

Link to comment
Share on other sites

Neznam.. nemam ja trgovinu..
Svjecice su po 70 kn komad, bobine neznam..

Link to comment
Share on other sites

Vjerojatno ali svjecice su preskupe..

Denso platinum su cak i ok cijena.

Ovdje su NGK 360 kn sve 4

https://www.ebay.com/itm/NGK-PFR7G-11S-PFR7G11S-7772-Laser-Platinum-Spark-Plug-4-Pack-PK22PR-L11S/322163035046?epid=249578092&hash=item4b0269cba6:g:Xu8AAOSwju9ajuJW

 

Al pitaj andjelka prije. On zna cesto iznenaditi dobrim cijenama oem pakiranja.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Naručene ngk svjećice(original)i orginal bobina,sve skupa 560 kn sa popustom u ciak-a.

Napomena: beru i ngk ne spadaju u original dijelove što se tiče bobina već zamjenski.

Link to comment
Share on other sites

Javit cu ti u srijedu kada mi stignu dijelovi.Na slici sam vidio da pocinje sa c nesto kao champion ili sta vec  ugl sve javim u srijedu.

Link to comment
Share on other sites

a moguće da su champion. stave u original kutiju ono što renault proizvođačima plati, jedne godine može biti beru, druge bosch ili delphi.. vidiš svječice su za njega NGK kao i za tce motore jer nitko nemože proizvest  laser platinum koji zadovoljava kriterije osim njih.. ni equiem ni beru ni champion..

Link to comment
Share on other sites

Budemo vidili sta stigne pa poslikam.Samo da je sve original da nemam vise problema sa tim dosadnim lampicama.Hvala svakako na pomoći.

Link to comment
Share on other sites

U mene na scenicu su jos orginal evo skoro 300000 i na 2.0 su isle Denso bobine...

Link to comment
Share on other sites

Meni na Laguni je još uvijek original, spajao na Clip i veli majstor da je nevjerojatno dobra.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih isao na Beru. Svoje sam 4 komada platio oko 600kn s popustom i naravno ne u originalu.

Link to comment
Share on other sites

Skupe su bobine, oko 150 kn komad.. neznam kak je ovaj dobio i svjecice i bobine za 650 kn sve skupa..

Ciak daje 20% popustko i tokic..

 

Aha jedna je bobina, ok..

 

Link to comment
Share on other sites

Svjećica ili boMbina? XD
Svjecice malo probijaju, na svakom 3 taktu baci na stranu, ali zato boMbina kompenzira pa ne mijenjam svjecice. Veli majstor da tako dobijem 7-8 ks i 15-ak Nm.
Ja zadovoljan [emoji16]
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovaj admin je presmiješan,puno sreće u probijanju svjecica,valjda ce ti kolega mario nastimati dijelove po mjeri te da ti bobina nece ostetiti vise kompjuter.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.