Jump to content

Ispala cijev


amilov

Recommended Posts

Pred neko vrijeme smo imali bliski susret s košutom i od tada normala vozimo auto. Danas sam mijenjao filter i ulje i kad sam skinuo donji štit sam naletio na cijev koja je očigledno ispala odnekud. Tražio sam gdje bi mogla ići ali nisam bio uspješan. Probao sam i do kuda god doseže cijev ali ništa. 

Imam dvije fote pa ako netko može pomoći bilo bi super da se sada ne vozam do mehaničara. 

Izlaz cijevi je točno ispod šipke za mjerenje ulja koju sam na slici označio žutom bojom a cijev crvenom.

 

 

65610409_311490713067364_6421151681488093184_n.jpg

65652328_2481874035208008_2328873615992291328_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

mozda odusak uljnih para... al nek netko jos potvrdi

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

imaš slika tog motora na googlu, pa probaj vidit, ovak iz bliza slikano uopće ne znam di da se fokusiram kad gledam slike tog motora...

Link to comment
Share on other sites

koliko se sjećam meni ta cijev jednostavno stoji kod kartera od ulja s donje strane, prvi put kad sam mijenjao ulje, uočio ju i pokuša vidjet gdje ide ali ništa a drugi kraj spojen je tu kod mjerne šipke kao kod tebe, ako meni već četiri ipo godine tako stoji ne sekiraj se, samo je makni da negdje ne zapne

Link to comment
Share on other sites

na mojem motoru kroz tu cijev ide mjerna šipka (nije gumena nego plastična cijev)

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, ivan.martinko said:

na mojem motoru kroz tu cijev ide mjerna šipka (nije gumena nego plastična cijev)

Govorimo o ovoj lijevo maloj cijevi koja izlazi pored mjerne šipke. Ali na kraju i je to odušak za uljne pare.

Link to comment
Share on other sites

Na donjoj slici se vidi da izlazi iz motora. Crvena strijelica. Žuta označava mjernu šipku. Na gornjoj slici je samo kraj te cijevi koju sam izvukao od ispod motora. Sama cijev je takvog oblika da zaobilazi motor i završava ispod. Pošto sam pred malo imao sudar mislio sam da je izletila van. 

Edited by amilov
Link to comment
Share on other sites

Da, mora ic na usisnu cijev negdje iza filtera je pipac. To je valjda puklo i sad crijevo visi..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.