Jump to content

Kompresor klime


hedonist

Recommended Posts

Evo prije neki dan mi je riknuo kompresor klime i to ne bi bila najgora stvar da nije još otišao i ležaj na njemu pa se to sad čuje užasno kako melje i nije baš za voziti. Uglavnom zanima me ako ima netko da je to radio nedavno di je uzimao ovaj kompresor i koju marku jer dobivam dosta povratnih informacija pa ne znam više u šumi informacija di je stablo? Preporučeno mi je da uzmem Delphi, Hella ili Valeo a da bježim od Nisensa. Auto je megane II 2004 godina 1.4 16 V

Link to comment
Share on other sites

Nitko nikad nije mjenjao kompresor klime u Meganu....image.png.d563b7d1392bc9d52096d6cbf3c6e8a0.pngimage.png.6bf598539f4364f11a6696a90af2e651.pngimage.png.07c48b8f28877bcb393cc3b0a8d2a58b.pngblago vama!

Link to comment
Share on other sites

Lager se promjeni, a kako znas i da je kompresor fizicki riknuo, jel ti to neki serviser pogledao i tako zakljucio ili...

Link to comment
Share on other sites

Je, bio sam kod servisera za napunit klimu i nakon neuspjelog pokušaja punjenja rekao je da ima negdje veliko puštanje i nakon pregleda (doduše ne baš pre detaljnog) ustanovio da je kompresor riknuo. A što se zamjene samo lagera/ležaja na kompresoru tiče, neznam da li se to može odraditi bez da imam nekih posljedica jer čini mi se da bi to bilo financijski najbezbolnije rješenje, zamijenio bi pri tom i remen naravno.

Edited by hedonist
Link to comment
Share on other sites

Kolegi na putu od ZG do ZD profuckao lager na kompresoru, kad je dosao u ZD otisao u servis, kako nije imao vremena da mu oni mjenjaju lager (morao je natrag u ZG)  oni su mu maknuli remen sa remenice kompresora da lager ne zuji, a kad se vratio u ZG njegov mehanicar je skinuo kompresor promjenio lager vratio kompresor na auto i on se bez problema vozi i klima.

A ako ti bas treba kompletan kompresor novi imas u Auto Kreso:

https://www.autokreso.hr/renault--megane-ii-bm0-1-cm0-1-4940--1-4-16v-bm0b-cm0b-72kw-16916/kategorija-proizvoda/klima-i-hladenje/kompresor/

Link to comment
Share on other sites

Samo još jedno pitanje, zna li netko gdje se može po tipu, vrsti, godištu, broju šasije Megana znati koji je kataloški broj pojedinog dijela u mom slučaju kompresora klime?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da li se moze reparirati nekakav ventil na kompresoru klime koji otvara plin?

Ako da imate kakve preporuke za ZG?

Navodno radi probleme i u ovlastenom kazu da je jedino rjesenje novi kompresor.

Auto je laguna 3 dci 2.0 110 kw 2010g

Link to comment
Share on other sites

Draganić, Frigoom. Nazovi i pitaj, čovjek zna znanje, reparira kompresore i daje garanciju na rad.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Draganić, Frigoom. Nazovi i pitaj, čovjek zna znanje, reparira kompresore i daje garanciju na rad.
Tamo se nitko ne javlja.


Nasao sam naj cijenu za zamjenski novi nissin 2650 kn cash. Mislim da cu uzeti
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Fredy said:

Da li se moze reparirati nekakav ventil na kompresoru klime koji otvara plin?

Ako da imate kakve preporuke za ZG?

Navodno radi probleme i u ovlastenom kazu da je jedino rjesenje novi kompresor.

Auto je laguna 3 dci 2.0 110 kw 2010g

nema potreba za novim... može se

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Fernand said:

hvala na info, dobio ponudu 2510 kn sa pdv 

10 hours ago, živac said:

nema potreba za novim... može se

 

dobio na kraju čovjeka, veli gužva i cijena od 700kn na više bez gornjeg limita teško mu reći. trenutno 3 tjedna čekanje... 

kako večinu vremena klima radi zasada neću ništa poduzimati 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.