Jump to content

Cuje se ventilator


Gerira

Recommended Posts

Pozdrav, 

Danas mi se poceo cuti ventilator za hladjenje kabine, sa desne strane dopire zvuk. Najblize sto bi mogao opisati je kao da na ventilator kucista PCa stavite komadic folije od cigareta da udara po krilcima, onako tk tk tk tk. Sto bi moglo biti i sto da pogledam prije nego mijenjam i koliko zeznuto je skinuti taj ventilator? 

 

Edit: kod gasenja ventilacije cujem kako lagano skripka dok se prestaje vrtit

Edited by Gerira
Link to comment
Share on other sites

A sta je sa klimom-kompresorom jesi to konacno rijesio ili..., sta je sa prozorima gornji i donji polozaj...jesi to rijesio, a otkljucavanje brave na vozacevim vratima... nista nam ne pises. :kava:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Fernand said:

A sta je sa klimom-kompresorom jesi to konacno rijesio ili..., sta je sa prozorima gornji i donji polozaj...jesi to rijesio, a otkljucavanje brave na vozacevim vratima... nista nam ne pises. :kava:

Kad ulovim vremena cu to rjesavati, sad kak je toplije nisu se ponavljali problemi tak cesto, a kompresor jos nisam nabavio... 

 

Edit: da nebi rekel da sam lud, na nizim brzinama se jace cuje

 

Edited by Gerira
Link to comment
Share on other sites

U mene bio isti problem nema ti druge nego zamjena ventilatora kabine

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, trigi said:

Možda je lišće došlo do ventilatora pa zapinje

Nasao sam ok video kak doc do njega pa ako danas stignem provjerim

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kroz taj otvor ces moci promjeniti oba filtera (sto ce ti dobro doci (pitanje je kad su mjenjani) ali da ces bas doci fizicki do ventilatora tesko, kad izvadis ta dva filtera mozda ispadne i to sto struze po lopaticama ventilatora.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Fernand said:

Kroz taj otvor ces moci promjeniti oba filtera (sto ce ti dobro doci (pitanje je kad su mjenjani) ali da ces bas doci fizicki do ventilatora tesko, kad izvadis ta dva filtera mozda ispadne i to sto struze po lopaticama ventilatora.

Filtere danas kupujem, imam blagi predosjecaj da nisu nikad mijenjani ili eventualno jednom. 

Sto nije ventilator ovo crno na vrhu kad izvadi pretinac? 

Link to comment
Share on other sites

Tu se bolje vidi koliko smeca ispadne kad se izvuku ta dva filtera:

 

Link to comment
Share on other sites

Vidio, ima covjek dobre videe. Danas poslije posla uzimam, 94kn. Poslikam kak izgleda kad rastavim predvecer. Vjerojatno nije nista bolje

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Gerira said:

Vidio, ima covjek dobre videe. Danas poslije posla uzimam, 94kn. Poslikam kak izgleda kad rastavim predvecer. Vjerojatno nije nista bolje

Bas me interesira kako ce to biti kod tebe, kod mene bilo ispalo dolje na tepih dosta onih sitnih djelica od ploda breze i nesto sitnog sasusenog lisca.

Nakon sto ni je osobni mehanicar zamjenio oba filtera (prosle godine u 6 mjesecu) u kratkom vremenu na straznje sjedalo kroz onaj otvor za ventilaciju izbacivalo mi tih sitnih djelica od breze pa sam mu reklamirao, on reklamirao trgovini gdje je uzeo filtere i on mu uvazili i dali druge filtere od drugog kakti boljeg proizvodjaca, tako da mi je osobni mehanicar za otprilike  tri mjesec opet mjenjao oba filtera a te reklamirane je odnio u trgovinu.

No nakon kratkog vremena i preko tih filtera povremeno otraga na straznje sjedalo izlete opet ti djelici od breze ali u manjoj kolicini.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Okej, bacio se na posao. Prvo sam skinuo plastiku sa strane gdje se gasi airbag. Kako sam ju skinuo tako je pao komad plastike gdje ide onaj plasticni pipac... Reko super je krenulo, al ajde vjerojatno je bilo zaljepljeni i prije jer nisam jako povukao... U nastavku ce se pokazati da je to vjerojatno i slucaj

Zalijepio i nek se susi dok ne sredim ostalo

Dt5YBwx.jpg

 

 

Torx 20,skinuo 4 sarafa

EGnUwgB.jpg

Polica van... Skinuo onaj tapicirung protiv vibracija (2 kopce) i onu malu plastiku sredisnje konzole

Dolje lijevo se vidi puknuta plastika, na polici takodjer fali pipac... Neko je vec otvarao.. 

elQeFJ4.jpg

Skinuo L komad ventilacije (samo izvuces) i maknuo poklopac filtera (fuser ocito, i to je strgo kolko vidim...) 

1ZamfPC.jpg

Filteri van... Katastrofa

RjfVXDw.jpg

 

Tu sam se usro da nije krepani mis

apciFKX.jpg

EijwwYq.jpg

2BS5vr2.jpg

 

Ovaj alat cu patentirat i prodat Renaultu kao sluzbeni alat za ciscenje prostora filtera

xhXEGYE.jpg

Usporedba

oNVpX7E.jpg

 

Stavio nove filtere i poklopio... 

Potom ventilator. Imaju 3 sarafa, ne sjecam se koja gedora, vjerojatno 13. Skinuo ga dolje i nasao uzrok buke! 

3q46r0d.jpg

 

Ne cuje se rondanje vise (mozda tesko preko videa cuti, ali uzivo ne cujem vise onaj tik tik tik zvuk. 

 

 

Edited by Gerira
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Bravo za dobro uradjen posao i uspjesno otklanjanje tvog problema - cudnog zvuka na ventilatoru.

Ali kao sto vidis iz boje filtera i kolicini smeca u njemu bilo je vrijeme i da ih zamjenis.

Sto se tice necijeg fuserskog posla i potrgane plastike, taj ocito nije gledao filmic sa neta, vec je isao metodom pokusaja i pogreske, nazalost.

Edited by Fernand
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Fernand said:

Bravo za dobro uradjen posao i uspjesno otklanjanje tvog problema - cudnog zvuka na ventilatoru.

Ali kao sto vidis iz boje filtera i kolicini smeca u njemu bilo je vrijeme i da ih zamjenis.

Sto se tice necijeg fuserskog posla i potrgane plastike, taj ocito nije gledao filmic sa neta, vec je isao metodom pokusaja i pogreske, nazalost.

Koliko cesto se uopce mijenjaju filteri kabine? 

Link to comment
Share on other sites

Zavisi koliko km radiš ali obavezno 1x godišnje.
Tvoji su bili sa aktivnim ugljenom zato su crni.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mata73 said:

Zavisi koliko km radiš ali obavezno 1x godišnje.
Tvoji su bili sa aktivnim ugljenom zato su crni.

Gledat cu 1x god onda, napravim izmedju 30 i 45 godisnje, ovisi... 

Brine me ova plastika di ide airbag, opet ce puknut kad cu skidat, to bi trebo dat da zavare il nekaj da se da lakse skidat, ak se uopce da to

Link to comment
Share on other sites

Ako mozes taj komad skinuti onda odnesi nekom da zavari taj dio

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mata73 said:

Ako mozes taj komad skinuti onda odnesi nekom da zavari taj dio

 

 

Nemogu, dio je "kostura" te armature cijele

Link to comment
Share on other sites

Onda pokušaj sam. Ako negdje imas mogucnost odrezati par cm tog materijala da se ne vidi pa sa fenom zagrijavas i topiš na mjestu gdje je puklo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mata73 said:

Onda pokušaj sam. Ako negdje imas mogucnost odrezati par cm tog materijala da se ne vidi pa sa fenom zagrijavas i topiš na mjestu gdje je puklo.

Hmm, dobra ideja... Ili nadjem taj isti tip plastike. Moram istrazit malo jos, ni hitno

Ideja br 2 mi je bila nac jacu plastiku i od iza zalijepit posteno, cist da drzi sve na mjestu. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, mata73 said:

Zavisi koliko km radiš ali obavezno 1x godišnje.
Tvoji su bili sa aktivnim ugljenom zato su crni.

kod scenica bar 2 put godišnje, baš usisava svaki list koji padne na auto. Btw ti novi filteri bez aktivnog ugljena lijepo bijelo izgledaju, ali nisu neka sreća

Link to comment
Share on other sites

Umjesto patentirane duple četkice imaš za kupiti užu četku za ribanje čaša (onak jedno 3cm promjera na dugoj dršci) pa time još bolje ide jer zapne za prljavštinu sa svih strana i kad povlačiš van

Link to comment
Share on other sites

Nesto ovakvo:

8000798002035.jpg

 

Ili uža:

cetka-za-boce-konvencionalno-metal-daljn

Edited by Fernand
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.