Jump to content

Čišćenje odvoda Scenic


dombos

Recommended Posts

Pozdrav,

 

Ne znam kako bih nazvao temu. Auto je parkiran ispod drveća s kojeg redovito pada neka prašina, nešto... I sad tamo ispod brisača je sve puno tog smeća te me strah da se odvod ne zaštopa.

 

Postoje li negdje neki video ili upute kako to otvoriti i očistiti?

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam to na dva Scenica III radio odozgora. Skinuo sam brisače, plastiku i motore brisača. Svaki brisač ima svoj motor. Ispod je odvod iz kojeg sam iščupao gumenu cijev, očistio ju i otkinuo poklopac na dnu da se to ne ponovi.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja i želim to očistiti od gore jer vidim da je sve puno grančica i sl...

Pogledat ću video pa probati očistiti. Meni se odvod nije zaštopao ali bi mogao uskoro

Link to comment
Share on other sites

video nije loš, ali ja ću skiinuti taj čep i očistiti odozgora jer lišća ima ko u priči

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Danas napravio čišćenje odvoda na Scenicu II, lakše i jednostavnije nego sam mislio. Dovoljno je smotati volan skroz u lijevu stranu kada se radi odvod u lijevom blatobranu i obratno u desnom. Već otprije nabavljenim kliještima i otpiračem izvadio tri čepa počevši odozdo, uvukao ruku ispod plastične obloge blatobrana i skinuo čep. Oblogu ne treba skroz skidati, a ni kotač, sve se može u dvorištu napraviti.

Prstom napipao gusti mulj u cijevi, malo isčeprkao van. Ponovio na drugoj strani, Zatim skinuo svu plastiku ispod brisača i same brisače te u ove izdignute trubice utaknuo vrtno crijevo i okrenuo na najjače. Van izletio sav mulj i voda. Pokupio spužvom lišće i prljavštinu, dobro oprao kadu ispod šajbe. Sada voda veselo otiče na obje strane bez obzira što crijevom naljevam. Spreman za slijedeću kišu. 

Prakticirat ću ovo bar jednom godišnje. Sad će biti dovoljno samo priključiti crijevo gore pod šajbu, čepova nema.

A zašto baš danas u nedjelju? Zato jer sam primjetio da je podni pretinac i stvari u njemu vlažne. Nije da pliva u vodi, ali bojim se da bi uskoro tako i bilo da nisam nešto poduzeo

par sličica:

IMG-20191201-WA0003.thumb.jpeg.e8d536cbb7ae00bf6fd5c3910627a68e.jpegIMG-20191201-WA0005.thumb.jpeg.50c58c33e2b37c253fa9a1df30257551.jpegIMG-20191201-WA0007.thumb.jpeg.211d7df70e744748d4d8f501b3cafea0.jpeg20191201_121451.thumb.jpg.f0273a61f9e531b4b54ee1749b2a3e79.jpgIMG-20191201-WA0013.thumb.jpeg.be30911f321c913a28a2ec9746deb9a9.jpeg

 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Riskirat cemo anakonde, samo da nema vode.
Mata odsjaj je, jos i sajba da pukne, brrrr

Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, frenchkey said:

Prakticirat ću ovo bar jednom godišnje. Sad će biti dovoljno samo priključiti crijevo gore pod šajbu, čepova nema.

Ja imam žbicu od bicikla i barem jednom mjesečno, zajedno sa mlazom vode, čistim te odvode kao dimnjačar...:D

Nikad poplave ni problema sa elektronikom već 12,5 godina...

Mislim da je jednom godišnje predugo.

Link to comment
Share on other sites

meni je malo kompliciranije, treba brisače skidati. No imam izvlakač i mogao bi i češće za svaki slučaj. 

Link to comment
Share on other sites

Ja ništa ne skidam, žbice guram u otvore uz mlaz vode i tako čistim.Bitno je redovno to raditi da se ne zaštopa jako jer tada treba rastavljanje.

Edited by trigi
Link to comment
Share on other sites

naravno da ne skidaš kad nemaš scenic, nego megane. On čak ima i treći ispust po sredini koji vodi u motorni prostor.

Ja te otvore ne mogu ni vidjeti bez skidanja

Link to comment
Share on other sites

jel netko dokučio gdje su ti odvodi na megane 3? nemam još vode u autu ali gledam ispod brisača i svud ali ne vidim nigdje nekakve odvode..

Link to comment
Share on other sites

Možda možeš sa sajlom pročistiti odvode, bez skidanja plastika ?
Jedino odozdo, ali onda moram skidat obloge blatobrana, pa smo na istom

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ipak je jednostavnije i lakše kad ne treba skidati još i plastiku ispod šajbe te brisače.

Link to comment
Share on other sites

Da, ali ispod te plastike se nakupi dosta tog smeca isto, mulja, iglica i lisca. 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se. Tu ''kadu'' treba dobro očistiti, pokupiti lišće, mulj, grančice, mrtve kukce i bube. Guranjem žbice ili sličnog odozdo može pročistiti cijev, ali krupno smeće ostane gore. Sve u svemu čini mi se lakše skinuti par plastika odozgo nego ležati pod  autom, paziti da ne oštetim tiple (čepove) koji vrlo lako puknu i ne mogu se skidati stalno bez da se oštete. Plus toga kada protjeram vodu kroz vrtno crijevo i vidim kako dole pljušti odmah znam da je potpuno prohodna cijev i da ništa nije ostalo. Naravno, to je moj izbor, nekome će biti lakše na neki drugi način.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Evo i ja danas odlučio očistiti odvode, u lijevom ničega nije bilo dok je desni bio zaštopan do kraja...

Kad sam skidao zaštite ili oplate ispod blatobrana naravno da sam jedan plastični držač slomio i još mi dva nedostaju od prije, pa dali ima tko kakav link di bi se ti plastični učvršćivaći mogli naručit i nabavit???

Guglao sam ali nigdje ne nalazim one koji mi trebaju, samo neke univerzalne koji mi ne pašu.

Link to comment
Share on other sites

Traži po šifri 7703077435.

Ima alata za to čupati van da se ne strgaju. Ako nemaš kao ja, onda se snađeš ovako 🙂

 

čep_i_šaraf_7703077435.jpg

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.