Jump to content

K: Renault od clia na dalje :)


riceburner

Recommended Posts

Daklem sestri treba jos jedan auto :) barem clio, uglavnom nekak cilja na megane...

oglasnici pregledani i nekaj se malo suzio izbor koji je generalno nikakakav, a reko jos da tu probamo.

Trazi se neki renault benzinac BEZ plina, dizele cemo gledat, ako se bas ne nadje nikako prihvatljiv benzinac...

cim noviji 2010+ pozeljno do 100k km i po mogucnosti da nije uvoz...

cijena 45k do 60k kn

 

ako netko nesto ima ili zna za dobar primjerak prosim lepo na PM...

Link to comment
Share on other sites

sad ti je sezona godišnjih i kupnja i prodaja su usporile. radije pričekaj jesen kad to malo oživne, ja sam prošle godine kupio auto 5.8. i oglasnik je bio prazan, 3 takva auta u njemu. 

3 mjeseca kasnije bilo je 12 takvih auta i manje cijene, ali naravno ako joj baš sad treba, to je druga priča.

dobrog benzinca je teško naći. ili ćeš nači clio 1.2 16v obični ili megane 1.6 16v obični, ako se ona puno ne vozi, bit će joj ok.. megane sa tce motorima su vrlo rijetki kod nas..

1 od 50 valjda, a dci-ja ima 45 od 50.

da i lokacija je bitna.. 

Link to comment
Share on other sites

moj ti se jos prodaje cliač  :)

a dosta je ispod buđeta. Al sretno u potrazi u svakom slucaju. JA pak mislim da su cijene sad dobre tj povoljne jer je potraznja nikakva pa ljudi koji zele brzo prodat, spustaju cijene.

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

@hrvojexyz NHF, previse novaca plus iz uvoza je :kava:  

njoj je auto trebal prije 2 mjeseca, ali nista pametno jos nije naislo, taman kad mislimo da je nekaj dobro, preko telefona

sve super, a kad dodes na lice mjesta krs i lom, nis ne odgovara oglasu, vrhunac je bio debil koji je stavio neke slike skinute s neta, dosli tamo, a auto je samo iste boje :ranting:

Link to comment
Share on other sites

Imam iste probleme u potrazi za rabljenim autom. Meni treba karavan ili monovolumen,ali sam počeo već gledati hatchback i sedan,jer ponuda benzinaca a pogotovo sa atmosferskim motorom je nikakva. Naravno tražim auto koji nije stariji od 10 god.i manje od 200 000 km

Link to comment
Share on other sites

@Vladek Pogledaj Suzuki SX4 S-Cross. Punac je 2016. uzeo 1.6 benzinca, taman prije nego su ih zamijenili sa 1.4 turbacima IIRC.

Link to comment
Share on other sites

@borny Žena mi navijala da uzmemo Vitaru, ali nema više atmosferaca. Moj kum je uzeo Vitaru 1,6 16V, mislim da je platio novog oko  123 000 kn . Auto ima finu opremu za te novce. 
Tražim polovni atmosferac do kraja godine i onda idem po novi turbak u dućan. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vladek said:


Tražim polovni atmosferac do kraja godine i onda idem po novi turbak u dućan. 

ne kužim, kaj budu od nove godine auti pojeftinili ili? 

zakaj odmah ne kupiš novo? ionak buš čekal 4 mjeseca isporuku, znači sad da ga naručiš dođe u 11.mj..

Link to comment
Share on other sites

Drugi auto mi ne treba prije idućeg ljeta (2020.) pa zato ako ću uzimati novi naručiti ću ga oko Nove godine. Do tada tražim nešto polovno, a da me zadovoljava i da mogu ga voziti idućih 5-6.godina.

Link to comment
Share on other sites

E ovo mi je lijep Clio IV moram priznat.

al i onaj meg3 kaj ide gledat ovak odoka mi se cini da je ok.

Link to comment
Share on other sites

vec smo vise takvih jedinstvenih gledali koji "nisu" uvoz, na koncu ispadne da su vec kupili od prekupca u hr, koji je naravno auto uvezao u hr...

Link to comment
Share on other sites

a dobro rice ti si opsjednut s tim uvozom, kao da je zarazen auto radioaktivnoscu ak je bio jednom uvezen u RH.

Domaci moze biti just as much kramica ko i uvoz, ak ne i veca. :drivar:

 

nego nis ja javljas kak je proslu u petak

moj cli(t)ač otisao u cetvrtak sretnom vlasniku

nevjerovatno koliko ljudi zovu za te cliače, zovu, vecina ih ne dode iako kazu da budu, jedan pacijent me zvao da je to uvoz da nebi on to da se svasta uvozi, zna on, ali na kraju veli da jedino ako bi se mogli dogovoriti oko cijene lolololo

reko kume moze, 50€ spustam , to je moj dogovor oko cijene

a onda nista veli "ja sam mislio da se mozemo dogovoriti oko cijene ovak nista"

mislim si ja pi**a ti materina prvo si rekao da je to uvoz da nista ne valja a sad ti ipak valja samo neces platit

Edited by hrvojexyz
Link to comment
Share on other sites

nista nismo isli gledat, nekaj smrdi, frajer nikako nemre u radno vreme servisan nemre subotom i nitko drugi nemre auto dopelat u servis,  a kao napravljen je servis, pa nema potrebe ici provjeravat...

bla bla, kenj kenj...

opsjednut sam time da se autu nemre provjerit tuto completo povijest sto je slucaj  s uvozom, narocito od svercera, jos kad netko uveze za sebe to nekak, ali sverceri, pa ne uvoze oni aute da nekog usrece osim sebe...

Link to comment
Share on other sites

Drzi se ti toga da je auto kupljen i cijeli vijek u hr. I budes mirnije spavao.
Mnogi dovoze aute izvana ali za to bi trebalo ic bas van i sam ga kupiti.
Sverceri kupuju aute koji im se isplate, karambole, sa 400000 km, na kojima ce zaraditi, i svi imaju skinute kilometre, i povjest odrzavanja im je cesto lazna. Dobar auto i tamo kosta i to im se ne isplati. Osim ak bas poznas nekog tko ima pozitivna iskustva i nekog svog tko se bavi s tim, ajd al kod svercera ne idi. Mozes naletit na nekaj kaj valja al najcesce ne..
Konkretno kolega kupio hyu i30 karavan iz vana kod svercera, ispalo da je auto vani bio totalka, slozen od 2 auta i tak. Nije on los i ide ali kad to saznas je da ti pozli..

Link to comment
Share on other sites

ali manijakalno inzistirat na tome da auto nije iz uvoza u situaciji kad ih je 90% iz uvoza jer malo ljudi kupuje privatno nove aute, a ako i kupuju kupuju slabije opremljene, golaće bez naslona za ruku i osnovne opreme , i onda se jos treba potrefit da je eto bas taj jedan odrzavan kak treba..

Covjeku se neda natezat sa servisima jer zna da ce doc netko tko ce probat auto, vidjet sto se da vidjet i kupit ga ako mu se svidi, a ovaj ce mu samo spustat cijenu jer eto diskovi nisu novi, ima lufta u krajnicima i sl pizdarije.  Pretpostavljam jel.

osim toga, ak vec inzistiras na mehanicaru i za domaci auto , pa onda ti je tak svejedno, onda mozes i s uvoznim ici na pregled kod mehanicara , on ce nabrojat kaj sve nije kao novo i ovisno o tome ces odluciti.

Mislim ljudi nemojte me nasmijavat, sad ovo opcenito pisem nikome konkretno, kaj mislite da je netko kupio, vozio ga 10 godina , cuvao ga u grijanoj garazi glancao svaki dan i radio servise svakih 5000km , da bi ga vama sad prodao sa 100 000km bez ulaganja, prvi vlasnik po mogucnosti reganog godinu dana ?I ono klasicno, moguc dogovor oko cijene?

nemojte me ..

Link to comment
Share on other sites

pa sigurno nebumo kupili auto da nekome vjerujem na rijec osim ako ga ne poznam osobno, a i onda bi ga dao na provjeru da mirno spavam...

ako bas nebu nikakav dobar domaci benzinac ili dizel, uvek se mogu onda pogledati i ti uvozi, ali sad ce uskoro povrati rentacara pa mozda i naleti nekaj, do onda ekotaxi :D

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, rise said:

dođi po Fabiju ;)

Mirno ces spavat, a sa cijenom smo vec dosta blizu...

a nemres ti tolko spustit niti sestra rastegnut da se nadjete, a autic je super ? 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.