Jump to content

Duster 4x2 Prestige 115Sce by Deki.


Deki.

Recommended Posts

Auto preuzet 21.03.2019 u AC Poreč s 4km na satu i prosječnom potrošnjom 7.8l

sfur80.jpg

23k7wk2.jpg

2uij70i.jpg

Cjena vozila 125300kn
Obavezno osiguranje 1323kn
Tehnički 1254kn
Benzin 400kn
Ukupno 128,277kn

I u garaži

vi39zm.jpg

28.03.2019
135km
Kasko osiguranje 2236kn
Ukupno 130,513kn

30.03.2019
752km
Cestarina 234kn
Točio 410kn
Ukupno 131,157kn

11.04.2019
1075km

Neispravne utičnice
Bio na servisu u pitanju je bio osigurač
Prosječna potrošnja 7.3l
Točio 455kn
Ukupno 131,612kn

  • Like 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nakon 1000km da iznesem utiske.
Općenito sam zadovoljan.
Čudi me klima uređaj koji je navodno automatski a u automatskom modu može se ručno mjenjati brzina ventilatora i smjer puhanja. Naviko sam da klima u automatskom modu sve regulira sama a bilo kakva korekcija od strane vozača isključuje automatski mod.
Najveća zamjerka je na sjedalo. Premalo je i prekratko. Bočni oslonac je nula, da i u blagim zavojima bježim iz sjedala i junački se moram uprijeti lijevom nogom nisam doživio. Tome pridonose i navlake sjedala koje lijepo izgledaju ali su glatke i sklizave. Možda nisam prosječan vozač s svojih 150kg i 191cm to mi se u drugim autima nije dešavalo.
Kad istekne garancija razmislit ću o Recaru

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

16.04.2019
1100km
Stigla kadica i gumeni tepisi

25thy5f.jpg

33a8bit.jpg


Trošak 580kn
Ukupn 132 192kn

30.05.2019
1768km
Danas krenuo za Pulu, bc pokazuje doseg 100km, kažem taman za otić u Pulu i točit u povratku u Barbanu.
Bc optimistično u Labinu povećava doseg na 110km.
Na Most raši zadnje očitanje je 90km dosega i pali se lampica rezerve, bezveze mi je što bc više ne računa doseg ali uvjeren sam da mogu otić u Pulu i vratit se do Barbana.
Tako je i bilo u Barbanu točim do vrha za 460kn, znači bilo je još 5litara.
Palim auto i onda neugodnjak, rezerva i dalje svjetli, skala prikazuje nulu, bc pokazuje doseg --
Stvarno neugodno za novi auto.
U Labinu radim kraću pauzu, palim auto, rezerva ne svjetli, skala pokazuje pun tank, bc doseg 760km.
Prosječna potrošnja je idalje 7l
Ukupan trošak 132 652kn

Ponovo utičnice nerade. Zapravo prednja nije nikad ni radila.
Nakon servisa na kojem su promjenili osigurač nisam ni provjeravao dali radi.
Prvi put mi je pregorio osigurač kad sam uklučio punjač za mobitel koji godinama bez problema koristim u drugom autu ali sam odlučio da ga više ne koristim u dači.
Sada uključio mali usisivač iz Lidla najprije u stražnju utičnicu i bez problema usiso cjeli gepek i onda uključio u prednju utičnicu znači ugašen usisivač i samo sam čuo kako osigurač pregara i više nerade ni prednja ni zadnja utičnica

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Prekrasan auto.... top oprema.

Nisam solo igrac na forumu sad.

 

Edited by zeko
Link to comment
Share on other sites

Cestitam na novom vozilu j neka te sluzi sto bolje.

 Ne razumijem čemu taj ukupni trošak?

Da li ti je to super malo novaca ili misliš da mu podižeš vrijednost sa tim? ili si samo jedan od tih vozača koji će brojati i izmjenu zimsko-ljetnog zraka u gumama u održavanje i to ugurati u ukupni trošak vozila?

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

cestitke na auti i pitanje vezano uz kasko... di ai ga osigura jer mi se cini povoljno... mene svake godine na captura koji je nabavna 5tkn vise deru bar 3000... 

p.s. jel to full kasko ili neko uvjetno?

Edited by wifi
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, laci said:

Cestitam na novom vozilu j neka te sluzi sto bolje.

 Ne razumijem čemu taj ukupni trošak?

Da li ti je to super malo novaca ili misliš da mu podižeš vrijednost sa tim? ili si samo jedan od tih vozača koji će brojati i izmjenu zimsko-ljetnog zraka u gumama u održavanje i to ugurati u ukupni trošak vozila?

I na starom autu sam vodio evidenciju troškova 22 godine.

Volim statistiku i zanima me stvarna cijena kilometra.

Na bivšoj Astri 1.8i SW LPG bilo je to 1.16kn/km

Forum je idealan za to umjesto ofucane bilježnice

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

old school, ja to nebi radio da ne padnem u nesvjest..

ko i kak čovjek koji voli popit par piva dnevno  ili puši kutiju i pol dve i popije 3 kave u kafiću zbraja koliko je potrošio u 5 godina, pa da te infarkt strefi..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wifi said:

cestitke na auti i pitanje vezano uz kasko... di ai ga osigura jer mi se cini povoljno... mene svake godine na captura koji je nabavna 5tkn vise deru bar 3000... 

p.s. jel to full kasko ili neko uvjetno?

Potpuni kasko bez učešća u Ergo osiguranju

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wifi said:

fala!!! jesi to priko kompare ili kako nasa?

Obavezno sam osiguranje napravio u AC Poreč i nije baš povoljno, 300kn je jeftinije na kompare ali nisam imo podatke od vozila VIN i niš od toga.

Ergo uvjetuje da za kasko napraviš obaveznu policu kod njih, a i obavezna im je jeftina oko 1000kn za 115ks.

Meni su kao progledali jer je novi auto i polica u autokući napravljena i naravno popust iduće godine

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Prije svega cestitke . 

 

Ja vozim Scenica RX4 i razmisljam vec dugo u Dusteru ali bas sjedista i taj nivo opreme me vracaju. Mozda je najbolje vidjeti koja odgovaraju na šaraf, mozda od Nissana ili Captura ... hmm

Link to comment
Share on other sites

Mogu reć da nakon 2tkm da su se sjedala profilirala i nije tolko loše kao kad je bio glanc novi, ima podešavanje po visini i za lumbalni dio i naslon za ruku tako da se nađe optimalan položaj.

Ako razmišljaš o kupnji novog definitivno probna vožnja

Oprema je odlična za te novce, ja sam imo dva kriterija, automatska klima i rikverckamera a dobio sam još brdo toga2v1m8h5.jpg

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, eto tako said:

Prije svega cestitke . 

 

Ja vozim Scenica RX4 i razmisljam vec dugo u Dusteru ali bas sjedista i taj nivo opreme me vracaju. Mozda je najbolje vidjeti koja odgovaraju na šaraf, mozda od Nissana ili Captura ... hmm

Dusteru 2 comfort odlicni sicevi.

Zg- DU-zg isti dan, nit trunku umora, kamoli bolova u leđima.

Ja nisam imo bolji auto, svakako bi sad gledo 1.3 150ks 4x4

Link to comment
Share on other sites

Lijep auto.
Čudno mi za vidjeti da netko u Istri ima garažu, a da nije pretvorena u apartman :)
Nego, di si kupio gumene kadice, super izgledaju i dobro pokrivaju koliko vidim.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na čestitkama!

Haha razmišljo sam da garažu pretvorim u hostel.

Kadice su super. Već godinama nabavljam bočne vjetrobrane, tepihe i kadice od jednog dečka iz Karanca, šalje poštom i uvjek sve pet.

Možeš ga potražit na fejsu pod Marko Pešić ili Bočni vjetrobrani ili https://mp-pro.hr

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

molio bih da slike dizes na forum, jer mi ih loadira u nedogled i ne izloadira mi (40+ mbit vezu imam, da ne bi bilo zabune) dakle nesto ne valja sa uploaderom

pratim topic, svida mi se jako duster, a iskreno razmisljao sam neko vrijeme o tom motoru + cudno mi da trosi samo 7...vozis se ko penzic?

a ovo sa vrijednostima, to je kao ono za prodaju, kupljen za XX, ulozeno YY, trazim XXYY :D 

puno sretnih km, i izvjestavaj dalje...

a sto se tice osiguraca nije mi jasno kako se tako nesto desi u novom autu...a pogotovo ovo za board comp koji se ne updejta nakon tankiranja...

Link to comment
Share on other sites

Nemogu stavljat direktno slike na forum vjerovatno zbog veličine.

Na trenutke mi je bc pokazo 6.9l tako da se nadam nižoj potrošnji ipak je u pitanu samo prednji pogon.

Vozim po ps-u, odlučno ubrzanje i zatim predviđane prometa bez naglih kočenja i ubrzanja. Čak ne poštujem preporuke bc o šaltanju jer redovito indicira šaltanje u višu na malim okretajima pa se motor zaguši

Jednostavno volim statistiku a svi znamo da uloženo dobiveno nema veze, čim ga izvezeš iz salona popušio si 20tkn

Prednja utičnica je neispravna jbg

Plovak zablokiro, nadam se da neće više

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

probaj s moba na tapatalk, automatski tamo digne i to je to...ili promjeni uploadera, jer ovo me podsjeca na doba kad smo imali 56k modeme, samo s razlikom da ovdje ni nakon 5min ne otvori slike

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Deki. said:

Hvala svima na čestitkama!

Haha razmišljo sam da garažu pretvorim u hostel.

Kadice su super. Već godinama nabavljam bočne vjetrobrane, tepihe i kadice od jednog dečka iz Karanca, šalje poštom i uvjek sve pet.

Možeš ga potražit na fejsu pod Marko Pešić ili Bočni vjetrobrani ili https://mp-pro.hr

Hvala za kontakt, šogor je kupio od tog lika vjetrobrane za opela i veli da su super. Bio sam čak i gledao na tom webu, ali nisam vidio da ima i kadice.

Za garažu nije zafrkancija, tu kod mene u Novigradu sve su pretvorene u apartmane. Znam lika u Umagu koji  si je garažu u prizemlju zgrade pretvorio u garsonjeru, ono krevet i stol na rasklapanje sa zida i tako :)

 

Link to comment
Share on other sites

Kontaktiraj ga preko fejsa i pošalji mu slike šta želiš, sigurno ti nabavi po dobroj cjeni. Marko je maksimalno korektan. Jednom sam potrgo desni vjetrobran na starom autu kod montaže.

Moja greška i reko sam mu da sam ja kriv. Za par dana poslo mi novi besplatno i poštarinu platio. Šta više za reć

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Poslao sam mu mail, valjda će se javiti.  Ja sam ti jedan od onih informatičara starog kova i ne koristim faceboook :)

Kako voliš statistiku troškova o autu, probaj si upisati na spritmonitor. Super je za praćenje troškova i potrošnje.

 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.