Jump to content

Naknadna ugradnja klime


Vladek

Recommended Posts

Našao sam Thaliu sa identičnim motorom koja ima klimu. Auto je blago karamboliran te se prodaje jeftino. Čak je i iste boje kao i moj pa može kasnije poslužiti kao donor djelova. 

Ono što me zanima koliko je komplicirano prebaciti sistem klime na moj auto te ima li dodatnih troškova iza ugradnje? Da li se treba mijenjati kompletna instalacija ili samo dio? 

Što trebam pripaziti kod kupnje vozila, a da je vezano uz klima uređaj? Ako upalim i hladi to je dovoljno? Trebam li se brinuti oko nečega vezanog uz klimu ako auto ima 258.000 km?

Koliki trošak "za ruke" mogu očekivati ako odem nekom mehaničaru?

Link to comment
Share on other sites

Na toj km moze biti upitna trajnost kompresora, hladnjaka, isparivaca.
Ne vjerujem da bi bilo tko to radio za manje od 300€ s obzirom da tabla mora dole.
Mislim da sam mozes prebaciti sve potrebno.
Ako se odlucis onda odi kod nekoga da uzme plin jer ce ti kasnije punjenje biti jeftinije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To ti je najpametnije sam prebaciti.... samo se moraš spremiti da će trajati.

Većina majstora će te glatko odbiti. Eventualno neki stariji majstor koji ima vremena igrati se s tim, ali i onda neće biti jeftino.

Računaj ruke 2500-3000kn plus razni drugi dijelovi koje će naći da nevaljaju ili bi bilo pametno promjeniti

Da li je klima ručna ili automatska.

Ako je ručna onda vjerujem da je dovoljno struju od klime pripasati na tvoju od auta, ako je automatska onda se bojim da bi trebalo veći dio struje prebaciti jer su razni senzori i kompjuter uključeni u rad klime.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hladnjak može biti lošiji jer je skroz naprijed pa dolete svi kamenčići.

Može ti se dogoditi da ćeš morati mijenjati brtve (gumice) od spojeva klime kad rastaviš sve, doduše cijeli set brtvi nije skup, cca 100kn.

Kao što je Mata napisao, tabla dolje, i sve prebacivati.

Istalacija mislim da nije pripremljena, i vjerojatno uz sve, morati ćeš i drugi ECU staviti. 

 

Ako sam ne radiš, mislim da ti je neisplativo, eventualno da si sam složiš tu thaliu za sebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

znači jeftinije je sve što je bolje na Thalii bez klime prebaciti u Thaliu s klimom, složiti darovni ugovor i prebaciti na sebe

Link to comment
Share on other sites

a kaže ''blago karamboliran''. Taj popravak može ispasti jeftiniji nego swap, ako nije trul i nema jačih oštećenja. Uglavnom mora sam procijeniti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Konkretno radi se o ovom vozilu: 

https://www.njuskalo.hr/karambolirani-auti/renault-thalia-1.4-komplet-ili-dijelovi-oglas-28636973

Klima je ručna. Raspitao sam se na dvije strane kod mehaničara i shvatio sam da bi pothvat mogao koštati više nego što sam očekivao ako to ne radim sam.

Link to comment
Share on other sites

Znam da je koma,ali na svom autu imam plin, što je isto zeznuto za prebacivanje. S tim da moja mašina ima 90.000 km manje.

Budem još razmislio par dana i pokušao dogovoriti sa trendom da nam to bude zimski projekt.

Koliko sam skužio iz razgovora i ovog što ste napisali - nije ništa komplicirano ali ima posla.

Link to comment
Share on other sites

Najveća zezancija je povezati struju od klime sa tvojom od auta. A pošto se radi o ručnoj onda te struje nebi trebalo biti puno. 

Ostalo je procedura rastavljanja, raskapanja motornog prostora i kokpita i prebacivanje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vladek ako si sve one stvari napravio na Thaliji onda prebacit klimu neće biti problem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, mata73 said:

Vladek ako si sve one stvari napravio na Thaliji onda prebacit klimu neće biti problem.

A nisam sve, neke si stvari i ti složio! ?N

40 minutes ago, frenchkey said:

Samo racunaj par dana da si pjesak.

Nebih to radio prije kupovine drugog (novijeg) auta ili dok nemam na raspolaganju drugi auto dok se moj slaže.

Link to comment
Share on other sites

Sve brtve nove, nove vijke u pricuvi. Novi plin stavi kad zadihtas sve. Daj boze da ne pusta nigdje..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hahahaha, stavio sam samo točku od onog što je složeno. Ako budem mogao pomoci javi, pa makar to bila moralna sa [emoji481]

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.