Jump to content

Zvuk kod paljenja


IcyTexx

Recommended Posts

Pozdrav...

Jučer okrenuo 300.000km, danas prvo i svako sljedeće paljenje auta nakon te (ne)sretne brojke prati zvuk s priloženog videa.

Zamašnjak? Starter (anlaser)?

Uspio sam i sad u 200m dvaput zapeti pri prebacivanju u drugu brzinu, uz dodatni zvuk mljevenja zupčanika...

Za lamelu ne znam je li ikad i mijenjana - auto je vožen 70% kilometraže po autocesti. To ću vidjet ako će mi ZAK htjeti pokazati detaljnu povijest servisiranja.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja mjenjao remenicu radilice na nagovor mehanicara kad sam radio veliki servis. Nakon kaj sam stavio novu, se poceo cuti ovakav zvuk kod paljenje. Tesko je opisat taj zvuk rijecima bas.

Doduse ovo kaj ti pricas da ti melje u drugu, to bi onda moglo biti vezano uz zamasnjak .

Jel ti lupa nesto kad mjenjas brzine ili kad naglije pustas gas/dajes gas ?

Link to comment
Share on other sites

Imate tri oem koda te remebice. Tek s ovom trecom su rijesili problem prebrzog defekta. Imam negde te sifre budem postao sad sam na mob

Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Meni to zvuči ko da anlaser ne povuce nazad onaj k... što izleti (nedami se googlat) na vrijeme pa okrene jos koji put...  ko kad se zaje... sa kljucem pa pališ već upljenog

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

I ja glasam za anlaser,imao sam slican zvuk samo sto je kod mene bilo jos gore,tj culo se stalno kao da melje a ono anlaser ostajao zaglavljen i zupcanik tandrkao po zamajcu..odradjen remont,posto imam start-stop sistem i anlaser je neka posebna serija pa je remont kostao 100e a ja se obradovao jer je sa zamajcom sve u redu ?

Inace na toj kilometrazi od 300.000 i voznjom po auto putu zamajac ne bi trebao stradati ali ko ce ga znati...

Link to comment
Share on other sites

E sad odi u ovlasteni i reci da su ti na reno forumu dijagnosticirali kvar u anlaseru da te posalju u k.... ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala! Pogledat će se prvo anlaser pa zamašnjak. Pitam, specifičan je zvuk pa je moguće da se netko susreo s time. Javim se povratno što je uzrok i kvar.

Zamašnjak mi je već neko vrijeme sumnjiv jer imam vibracija u punom gasu u četvrtoj brzini iznad 2800rpm. Nakon što sam zamijenio sve nosače motora, sve je tako fino radilo niti je bilo ikakvih vibracija prvih 6 mjeseci dok se ponovno nisu razmrdali. U leru nisam ni znao da motor radi, koliko je miran auto bio. Sad opet blago zatrese i pomakne mjenjač pri dodavanju i otpuštanju gasa, ovisi u kojoj sam brzini i na kojim okretajima. Ali opet, što se tiče zamašnjaka, ne proizvodi nikakve specifične zvukove kliktanja u leru.

Proklizavanja lamele još nema.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Apsolutno isti takav problem (zvuk) sam imao i ja ali mogu ti reći jaaako davno i nakon dosta drugih izmjena i kvarova pa se ne mogu sjetiti točno kakva je remenica u pitanju ali da, kriva je nekakva remenica i sjećam se da zamjena nije bila skupa. Kao što ekipa gore kaže, moguće da je remenica radilice.

Link to comment
Share on other sites

ako zapinje i kod mjenjanja brzina ja nažalost glasam za kuplung, potisni ležaj i slično..

tak zna zacviliti potisni ležaj. probaj ga paliti u brzini sa stisnutim kuplungom i u leru pa vidi razliku.

Link to comment
Share on other sites

Da se javim!

Bila je guzva pa je trebalo tjedan dana da ode na popravak.

Dosta vas je bilo u pravu. Stazni remen i remenica alternatora se skoro pa raspala.

Eto, jako je specifican zvuk pa je zgodno za znati.

Link to comment
Share on other sites

Eh kakve sam sreće nakon tog popravka. Danas mi se razletilo crijevo intercoolera. Renault Hrvatska je super. Čekanje 30-60 dana, 1221kn.

Ili random Poljak koji odmah šalje original, 700kn plus 100kn shippinga.

Tako je grunulo u prvoj brzini pri 4000rpm da je deda 50m dalje niz ulicu pao s bicikla.  Ljudi su fučkali za mnom da mi daju do znanja da mi nešto ne štima s autom, kao da nisam čuo. :D

Auto zvuči ko muscle diesel bez ... welp ... usisa.  Ni blizu onome kad klinčadija probuši auspuh.

IMG_7742.thumb.jpeg.c6044449276c0fcf6d9db5bd4c6b61c1.jpegIMG_7741.thumb.jpeg.9c16ebacd841ff2d69d953d89d0409d8.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Furaš egzotiku, a vjerojatno ne paše crijevo sa nekog drugog modela... Šteta.
Slovenija?

Link to comment
Share on other sites

Isto tak 1000kn meni kaze meho cca, samo original da postoji, za 1.9 jel. Ocito je i za 2.0 tak.

 

sto se kvara tice. sam ti reko, kakav anlaser kakav zamasnjak

makar kazem, meni se taj zvuk pojavio tek NAKON zamjene remenice te.hehe.

Link to comment
Share on other sites

Možda mehaničar zaboravio skinuti crijeva s motora, a popustio nosače pa prilikom spuštanja motora cviknuo crijevo. ?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, IcyTexx said:


Tako je grunulo u prvoj brzini pri 4000rpm ...

Ovo boldano je bio detonator...?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, direstraits said:

Možda mehaničar zaboravio skinuti crijeva s motora, a popustio nosače pa prilikom spuštanja motora cviknuo crijevo. ?

Vrlo vjerovatno, nije to slučajnost što se baš sad  to desilo...

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, direstraits said:

Možda mehaničar zaboravio skinuti crijeva s motora, a popustio nosače pa prilikom spuštanja motora cviknuo crijevo. ?

Nije micano. Teško mi je krivit bilo koga kad auto ima 300k km.

Jedan dio ruba plastike na crijevu je izgledao kao da je vec neko vrijeme puknut, al se vjerojatno cijeli komad sad dokrajcio pri tom manevru.  

1 hour ago, trigi said:

Ovo boldano je bio detonator...?

:D Sta je je, necu reci da sam vozio kao deda na 1500rpm i da se desilo iz vedra neba. Ajde, barem mi turbina radi. :D

1 hour ago, GTT said:

@IcyTexx a Pasarić? Meni je radio neka crijeva davno za Gt turbo (doduše dvano), cijena je bila super, brzo gotovo i kvalitetno napravljeno.

Nisam znao za njih, zabiljezio sam za ubuduce. Hvala!

Javim kako je proslo s narudzbom s Moto-Dynamica jer mi izgledaju veoma povoljno. 

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, IcyTexx said:

Moto-Dynamica jer mi izgledaju veoma povoljno. 

Oni imaju nove i polovne dijelove, pazi da stoji da je novi dio.

Link to comment
Share on other sites

Rijesit ce PayPal djelomicni povrat novaca ako nije novo, kao sa slike, a nigdje u opisu ne stoji da je rabljeno.

Samo da stigne i da radi, ovdje bi me za rabljeno oderali tih 700kn.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daj baš napiši kad dođe jer i ja lurkam oem diskove i pločice za rsa tam. Doduše trenutno su sold out, al cijene su top, ako je real deal. 

Link to comment
Share on other sites

I mene zanima iskustvo sa tim moto-dynamic, pa se preporucujem za informacije. :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sve pet s Moto-Dynamic, odlično zapakirano. Više me naživcirala naša politika dostave, dođe u petak prijepodne u Hrvatsku i možeš se slikat do ponedjeljka. Pošiljci jednako ili više treba za last mile koliko joj je trebalo iz Poljske.

IMG_7815.thumb.jpeg.263c9872b74f91eff1e67505140a0cc1.jpeg IMG_7816.thumb.jpeg.17a4f51691886a0e98b61c86e42471e6.jpeg IMG_7818.thumb.jpeg.e3a846cd3e673b078aae1a47a535d6f6.jpeg IMG_7819.thumb.jpeg.d424663439e69d9178ebb395cc79fe28.jpeg IMG_7821.thumb.jpeg.64710d70b94eabeaf92e7e2be765756b.jpeg IMG_7820.thumb.jpeg.fd1985a005caf09a86a091d1b5ca8f0c.jpeg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.