Jump to content

Twingo 1.2 16V - krepao. Navodno ECU


naztee

Recommended Posts

Prije 15ak dana, starom se samo ugasio njegov Twingo. Vergla, sve lampice se popale kako treba, ali ništa. U servisu kažu da je krepao ECU. Sad je mi je neki problem sa pronalaskom odgovarajućeg.
Navodno, trebam ECU sa twinga 16v sa klimom, ali isti kao moj ne odgovara, već treba neka revizija. Kod mene je oznaka 5NR.TI1, a kao treba 5NR2.TI1 radi neke prilagodbe.

Sad, ima li gdje na otpadima u HR (ili šire) naći ovaj. U ovlaštenom kažu da je nov oko 600 EUR ?

ecu twingo.jpg

Link to comment
Share on other sites

A reparacija nije opcija?

Sent from my MIX 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, robimarko said:

A reparacija nije opcija?

Ovdje (u Sarajevu) ne znam nikog ko to radi.

Link to comment
Share on other sites

buraz je imal isto s**nje na twingu kojeg sam mu prepustio kad sam otisel u irsku...
nac ecu nije sam tak, za naseg twileta je ispalo da je imal ecu koji se ugradjival u twingace samo godinu dana i jedva ga je nasel u njemackoj... on je njima poslal svoj ecu, a svabe njemu ovaj ispravni... koji nije radil sa autom usprkos svim dyalogsima i sl programima po kojima je to bio ecu za taj auto... na kraju ih je zmjenjal 3 dok nije "proradilo" al nikad nije bilo ko prije pocetka sranja... na kraju je prodan sa tim ecu sa kojim je "radilo" ali je i on pocel odlazit... lik ga je svejedno kupil i sretno odfural

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi za početak zanimljivo vidjeti koje greške uopće ECU prijavljuje jer bilo je hrpa tih slučajeva gdje vergla ali ti se izgubi kod od imobilizatora u ECU i onda kako se ne poklapaju kodovi nema paljenja.
Inače ako treba novi onda ebay i ostale fore da bude identičan broj dijela jer ih sigurno ima u sto verzija.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, robimarko said:

Bilo bi za početak zanimljivo vidjeti koje greške uopće ECU prijavljuje jer bilo je hrpa tih slučajeva gdje vergla ali ti se izgubi kod od imobilizatora u ECU i onda kako se ne poklapaju kodovi nema paljenja.
Inače ako treba novi onda ebay i ostale fore da bude identičan broj dijela jer ih sigurno ima u sto verzija.

Stručan lik je to pogledao ("penzionisani" serviser iz ovlaštenog, koji ima privatno veliki servis samo za Renault), ima i CLIP i sve, kaže da je do ECU-a.
Imao je zezanciju sa imobilizatorom nedavno, ali mu je ponovo kodirao ključeve.

16 hours ago, zac7654321 said:

nac ecu nije sam tak, za naseg twileta je ispalo da je imal ecu koji se ugradjival u twingace samo godinu dana i jedva ga je nasel u njemackoj... on je njima poslal svoj ecu, a svabe njemu ovaj ispravni... koji nije radil sa autom usprkos svim dyalogsima i sl programima po kojima je to bio ecu za taj auto... na kraju ih je zmjenjal 3 dok nije "proradilo" al nikad nije bilo ko prije pocetka sranja... na kraju je prodan sa tim ecu sa kojim je "radilo" ali je i on pocel odlazit... lik ga je svejedno kupil i sretno odfural

Možeš se možda sjetiti gdje je naručivao ovu zamjenu ECU-a, koja firma?
I to mi je opcija

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Onda OK ako si siguran, imaš 2 komada na ebay.de-u za cca 160 eura.

Samo traži po oba ona 82xxxxx broja

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.