Jump to content

SERV lampica


Vladek

Recommended Posts

Tokom vožnje ponekad se upali SERV lampica i ostane svijetliti. Znam da to može biti do konektora ispod sjedala. Mrdo sam ih i ništa se ne događa,tj.lampica ostane svijetliti. Može biti do zavojnice volana. Već sam ju 2 puta mijenjao sa polovnima, i do sada kada bi bilo zbog zavojnice lampica SERV je uvijek svjetlila kad bi jedanput počela,nije se palila nasumice. 

Ima još koja ideja zašto se ta lampica pali?

Link to comment
Share on other sites

Naruci s neta ili posudi od nekog onaj OBD konektor, pa ocitaj greske. Ovako na slijepo neces pogoditi do bogojavljanja. Ako si u Os, ja ti mogu posuditi svoj.

Takav bluetooth dongle koji se onda poveze sa mobom ne kosta vise od 6-7$.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam obd i toruqe pro. Budem probao očitati kada se idući put pojavi lampica. Hvala na pomoći.

Link to comment
Share on other sites

Probaj pomicati žice konektora od MAP senzora na usisnoj grani. Kada on gubi kontakt onda se pali i gasi SERV, a ne ostavlja trajnu grešku. Ne moraš voziti auto, možeš to testirati i u mjestu samo ključem daj kontakt prije nego to kreneš raditi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Toruqe pro nije ništa očitao. SERV lampica gori, a ne pokazuje grešku u zapisu. Možda je do jeftinog OBD konektora? Do sada sam ga koristio da pokaže senzore i to uredno radi.

Sada sam instalirao i neku nadogradnju za Renault vozila pa ću sutra opet pokušati.

Link to comment
Share on other sites

To bi onda znacilo da greska nije na motoru, vec negdje dalje (ABS, zracni jastuci ...)

Torque moze samo ocitati modul motora.

Ovdje na forumu se pisalo o nekom programu Piren (ili tako nešto), koji s tim jeftinim OBD bluetooth konektorima, moze ocitati i greske i iz drugih modula auta. Potrazi malo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, matia03 said:

Imaš BC? 

Ako da, probaj držati tipku i dati kontakt pa eventualno pokaže slovo

Imam BC. Nisam baš shvatio što bih trebao napraviti? Stisnem tipku od BC i dam kontakt,što trebam očitati?

5 minutes ago, vip3141 said:

To bi onda znacilo da greska nije na motoru, vec negdje dalje (ABS, zracni jastuci ...)

Na to i sumnjam. Mislim da je opet zavojnica volana (već 3 put) iako ovaj put nema zvuka specifičnog pucketanja kod motanja volana.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vladek said:

Imam BC. Nisam baš shvatio što bih trebao napraviti? Stisnem tipku od BC i dam kontakt,što trebam očitati?

Na to i sumnjam. Mislim da je opet zavojnica volana (već 3 put) iako ovaj put nema zvuka specifičnog pucketanja kod motanja volana.

Stisneš i držiš tipku od BC, daš kontakt, onda počnu kazaljke skakati i lampice svjetliti, i listaš do dijela ----, ili su 4 crtice ili je negdje između slovo, što znači da je zabilježio grešku

Link to comment
Share on other sites

t – injection signal not seen for 4 seconds or longer.

J – fuel level error has been noted because fuel signal from the tank was out of range (less than 5 Ohms or more than 350 Ohms).

d – injection fault detected

h – oil level sensor fault because sensor signal was out of range (less than 6 Ohms or more than 20 Ohms).

 

 

Ne znam da li bi bacalo radi toga grešku, ali zabilježio je na senzoru ulja grešku

Link to comment
Share on other sites

To je OK,jer senzor ulja nije spojen. Mislim da ga ni nemam. Ja sam naknadno ugradio kilometar sat sa BC. 

Dakle nigdje greške, a o dalje se pali SERV ?

Mislim da imam doma zavojnicu volana koju još nisam isprobao. Nadam se da je ispravna.

 

Link to comment
Share on other sites

Sve ostale lampice rade na instrument ploči?

Da se tebi ne pali serv tokom vožnje radi nižeg nivoa ulja?

Link to comment
Share on other sites

Do sada nisam primijetio da troši ulje. Zadnji put sam provjerio prije 10 dana. Sutra ujutro to ću prvo pogledati.

Link to comment
Share on other sites

Kad guglam po stranim forumima, više manje piše da kad SERV sam svijetli je do: 

1) if your engine oil is low as posted above and 2) if your rain sensor is faulty / unplugged and 3) airbag / seat belt tensioner connections under the passenger seat. 

 

Senzor pretpostavljam da nemaš, a uz konektore na sicu svijetli uvijek i airbag lampica

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dakle ista boljka kao i do sada. Dobitna kombinacija pod brojem 3. Simbolično,jer će ovo sada biti 3 promjena zavojnice volana.

Link to comment
Share on other sites

Kako da ispitam da li je zavojnica ispravna dok nije uključena u airbag, tj. dok je na stolu? Našao sam jednu doma u garaži, ali se ne sjećam je li ispravna ili sam ju već ranije skinuo sa svog auta jer nije radila.

Link to comment
Share on other sites

Ima tko torque pro apk da mi uploada? (Instalaciju za android)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.